korozija problem

korozija problem

Član
poz
auto - limarija veoma ocuvana pod nije los, ima malo povrsinske hrdje ali nista strasno
med. kad smo skidali gume neki dan imao sam sta vidjet
evo slike
20170330149089208643833.jpg


20170330149089206107347.jpg


ovi dijelovi nekako je tesko vidjeti "odozdo" tek kada sam skidao gume neki dan sam ovo primjetio.
koliko je kriticna situacija, dal se to srediti ili najbolje da se rijesim auta?
hvala
 
Sve ti zavisi koliko si spreman uloziti para u to. Po meni je najbolje to opjeskariti, epoxy na to nabacit ali vrlo tanko i onda kobit
 
Da si u Sarajevu imao bi al u tvom kraju ne znam bas.. mozes ti to i busilicom sa celicnom cetkom i brusilicom sa platom sa smirgl papirom i tu ti sve zavisi koliko imas zivaca da to ocistis. Mozes spricat ili cetkom mazat epoxy primer ili filer sa antikorozivnom zastitom. Preko toga ides kobit i to bi bilo to
 
To mozes i ispred kuce raditi.. digni auto na dizalicu poturi panj ili blok za zidanje cigle bilo sta da si osiguran da nece past i lagano svaki dan po jednu stranu..
 
Koliko ja vidim ovaj most na prvoj slici ima po dobru pukotinu,to bi trebo zavarit ili mjenjat pod hitno dok ti se nije slomio....
 
Član
http://www.olx.ba/artikal/14067791/prednji-most-golf-3/ prednji most do 50km,to bar mozes zamjeniti,sto se tice poda i ovo na sasiji,to obrusiti ukloniti hrdju ili ako ima rupa gdje novi lim povariti i zastitu dati...nadji kakvog majstora da tito povari,ljudi znaju citav pod izvaditi i novi povariti..bar kad uradis znas na cemu,da sad prodajes tako opucat ce ti cijenu i sta ces onda uzeti ti sebi.
 
Član
Da si u Sarajevu imao bi al u tvom kraju ne znam bas..
Kontam te ali kazem ti nemam gdje, malo mi crnjak pred zgradom to radit, nemas nikad mira ni prostora.

Koliko ja vidim ovaj most na prvoj slici ima po dobru pukotinu,to bi trebo zavarit ili mjenjat pod hitno dok ti se nije slomio....
gledali smo sve, nema nigdje pukotine, vjerovatno kako je zeljezno pocelo korozirat ogulio se jedan dio pa je izgledalo kao pukotina.
 
Top