Kopcanje audio opreme, Pojacalo, zvucnici

Kopcanje audio opreme, Pojacalo, zvucnici

Član
Eh ovako narode...

Trebam da skopcam 6 zvucnika na pojacalo, covjek koji mi je prodao zvucnike kaze da su 100voltni i da se trebaju paralelno spajat?

Problem je sljedeci... Zvucnici su vec postavljeni i kablovi su provedeni iza zida do pojacala... Objasnit cu to na slici...

Ovo pojacalo je u pitanju:
http://www.apart-audio.com/Products/productDetails.aspx?id=77

Evo i velika slika zadnjeg panela
http://www.apart-audio.com/uploaded_files/productFiles/PA240P/PA240P_Back_Highres.jpg

Ovo su zvucnici
http://www.apart-audio.com/products/productDetails.aspx?id=19

Evo kako su kablovi dovedeni do pojacala... znaci nisu nista spajani samo od svakog posebno kabl dovucen do pojacala...

3BCwU.jpg


Sta mi je cinit :icon_eek:
 
otvori zvucnike,pocupaj one elektronike i spoji ih normalno
sad sam vidio da je i pojacalo 100v, jedino da spojis jedan zvucnik na 1 izlaz i 2 paralelno na drugi...
na jedan zvucnik plus na drugi minus i jedna zica sa jednog zvucnika na drugi
 
Član
Da, da i pojacalo je 100v...

Svakako ih moram paralelno, spajat... samo neznam sta da radim sad... jer nema sanse da ponovo kablove provlacim...


Ovako bi to trebao napraviti?

miuvA.jpg
 
Član
Nemogu spojit kako sam krenuo nikako hehe... nije moja greska bila jbg nisu ovi majstori znali kako trebaju kablove provuc, pa su provukli 6 kablova od 6 zvucnika do pojacala...

A pojacalo je 100 vatno.. sto znaci da mogu skopcat samo 2 kabla :D
 
Član
Uh izvinjavam se do mene je uzimas jedan od 100v to je glavni izlaz i samo spajas Type : 2-way HiFi Pro, sealed box ulaz na zvucniku a izlaz ti je isto na zvucniku i sami ih vezes liniski to je citava pamet :)
 
Član
Radije bi sebe zapalio nego opremu od 3000KM :D

Morat cu nekako spojit, jedino da onim ofucanim kanalicama ponovo provedem kablove, a ove sto su ostali u "zidu" nek stoje za ukras



madmono je napisao(la):
Imas izlaza znacis spajas cvrene na plus masa ide sa zvucnika u zvucnik. I na kraju jedna ide na minus imas ostavljene izaleze ako nisi skontao ne kontam sta ti nije jasno?

Procitaj citav prvi post, 100 voltni zvucnici i 100 voltno pojacalo... ne 100 WATI
 

EE9

Član
Anais je napisao(la):
Radije bi sebe zapalio nego opremu od 3000KM :D

Naravno, ne iz želje, nego iz neznanja!
Slušaj...prvo, za koju ti je to namjenu jer 100V-na pojačala služe tamo gdje se koristi ogromna dužina zvučničkog kabla a nisam baš siguran da misliš "razvoditi" razglas u nekoj osnovnoj školi???
Drugo, ne možeš tek tako zvučnike spajati paralelno jer im direktno smanjuješ otpor što itekako utiče na stabilan rad pojačala a kad pojačalo počne da osciluje usljed nestabilnog rada...rezultat je "bijeli dim"! :D
 
Član
Kafic je u pitanju, oprema je vec tu samo sto su se zajebali prilikom razvodjena kablova jer nisu znali kako se spaja...

Znaci ima 6 100V zvucnika i ima 100V pojacalo, to su im ljudi prodali tako u kompletu, i receno je da se spaja u paraleli...

Samo sto rijetko koji moler zna sta je paralelno spajanje :D
 
Član
Anais je napisao(la):
Radije bi sebe zapalio nego opremu od 3000KM :D

Morat cu nekako spojit, jedino da onim ofucanim kanalicama ponovo provedem kablove, a ove sto su ostali u "zidu" nek stoje za ukras



madmono je napisao(la):
Imas izlaza znacis spajas cvrene na plus masa ide sa zvucnika u zvucnik. I na kraju jedna ide na minus imas ostavljene izaleze ako nisi skontao ne kontam sta ti nije jasno?

Procitaj citav prvi post, 100 voltni zvucnici i 100 voltno pojacalo... ne 100 WATI





Procitao lapsus druze samo skopcaj kako sam ti rekao i nemas problema. Na slican nacin ja spajam monitoring na poslu :icon_smile:
 
Član
Output : Loudspeaker output : 4 Ohm - 50V - 70V - 100V
Impedansa zvucnika : 16 Ohm

Ako ih spojis u paralelu sve, ukupna impedansa ce ti bit 16/6, priblizno 2.667 Ohm. Pri odredjenim frekvencijama (L C kolo :D) ovo moze jos da padne, sto ti moze nastetiti pojacalu ;)
Ja bih isao ovako, 2x 2 zvucnika u seriji, sve to u paraleli sa jos dva zvucnika, izadje ti fino negdje 5.33 Ohm i mirna bosna :cool:
 
Član
Hvala na savjetima, svakako

Ma nece se tu nista glasno pustati, cisto reda radi da nesto svirucka onako laganini... tako da pojacalo nebi trebalo da bude pod nekim opterecenjem
 
Top