Komp ne daje znake zivota

Komp ne daje znake zivota

Član
Imam nekog starog compa i danas sam umjesto da sam ga ugasio, isao na hibernate. kad sam krenuo upaliti maloprije, isto mrtav. i ranije mi se to znalo desavati, kad pritisnem dugme za paljenje, upali se samo lampica koja gori kad je u "stand by" modu, ili sta vec, ali ona druga nece. ranije sam znao cackati oko rama, izvadim stavim, ili graficku i profrcera, al sad nece pa nece. bez rama nema onog PIP. nezz dal je maticna crkla, tj da li kao crknuta, moze davati signal toj lampici za stand by da gori...

pomagajte :icon_biggrin:
 
Član
pa kod mene nije bilo ni jedno PIP, ali evo ga kresno 16-i put od prve :D otisao jesti, i nakon nekih po sata, hajd reko da probam opet, znaci nista nisam cackao, kad ono sastavi. a prije toga ostavljao ga 10ak min iskljucenog iz struje, probao nije htjelo. valjda ga ovaj snijeg malo pohebo hahahah :lol:

ugl, moze LOCK :D
 
Član
Tako kad ti se desi, iskopcaj iz struje i izvadi bateriju i vrati. :D

2009-06-23_175343_battery9ulwd2.jpg
 
Član
ma prokinuo je. razmisljao sam o tom vadjenju baterije, al nisam znao dal mogu sta oko biosa poremetiti, jer nisam upucen u to. nisam nikad oko biosa cackao, osim kad je trebalo promijenit za boot-anje :D

uglavnom, rijeseno, ne pitajte kako. odstojalo i pokreno se normala :icon_biggrin:
 
Član
Slazem se da je CMOS.
kod mene isto tako, pa nekoristim nikad vise hibernate, sleep vazda kod mene problemi sa tim.
Kao sto je receno iskljucis iz zida baterija napolje tako desetak minuta i podesavanja se vrate na fabricko ;)
 
Član
btw, ako neki nisu skontali, rijeseno je ovo. samo sto sam pisao sa burazovog kompa pa mi bilo mrsko ulazit na svoj profil :D

normalno upalio nakon pola sata stajanja, nista cackao nisam od onog nepaljenja :icon_biggrin:
 
Član
eh ovako, novi simptomi hahahah :D

znaci kad hocu ugasiti komp, preko "shut down", pocne onaj proces gasenja i pise ono Turning off ili kako vec na plavoj podlozi i onda mi ugasi dole onu lampicu sto oznacava da je komp upaljen, ostane mi upaljena ona lampica od stand by i ostane ekran sa "turning off". nakon sto ga tako ugasim na dugme pojavljuju se simptomi sa pocetka teme.

pokusavao vaditi bateriju, nista se ne desi, isto sve. par puta je uspjevalo kad izvadim jednu plocicu rama, ostavim samo jednu. medjutim par puta mi je znalo pokrenuti komp, ali ne uspije upaliti monitor....

jedva sam ga nekako upalio, do plocica rama nije, jer su kompatibilne i zadnje 3-4 godine rade zajedno. evo i trenutno radi sa obje plocice normalno. ne planiram ga gasiti. ugasicu monitor, s vremena na vrijeme restartovat i cao :D

imal ko kakvu ideju??
 
Član
ponovo tema aktivna, nervira me pravo, radio normalno par mjeseci i danas opet zeza, uspio ga upaliti nakon sto sam izvadio jednu plocicu rama, onda ugasio (ostala mi svijetliti jedna od lampica - imaju dvije). vratio drugu plocicu da upalim nece. sad nece ni sa jednom ni sa drugom...

ja sam skoro pa siguran da nije do rama, jer je do sad radilo normalno sve vec par godina. btw, probao sam i vadjenje baterije, iskopcavanje iz struje ali nista nije uspjelo...

imal ko kakvu ideju?? :icon_biggrin:
 
emir_89 je napisao(la):
ponovo tema aktivna, nervira me pravo, radio normalno par mjeseci i danas opet zeza, uspio ga upaliti nakon sto sam izvadio jednu plocicu rama, onda ugasio (ostala mi svijetliti jedna od lampica - imaju dvije). vratio drugu plocicu da upalim nece. sad nece ni sa jednom ni sa drugom...

ja sam skoro pa siguran da nije do rama, jer je do sad radilo normalno sve vec par godina. btw, probao sam i vadjenje baterije, iskopcavanje iz struje ali nista nije uspjelo...

imal ko kakvu ideju?? :icon_biggrin:

RIP pentium :icon_sad:
Uradi mu sistem...
Ak nije idi u servis i rijesen problem,
Nema tu neke nauke...
 
Član
Hit him... HARD ! :icon_evil:


:lol:


Ako ti se desi da nalete neke lude pare na kladionici ili nešto slično, u slučaju da konfiguracija tog tvog compa i nije nesto, kupuj drugi ;)

Ili tom rastavi sve na milijardu djelića, pokoji dio malo ispeci u rerni i opet sastavi pa šta mu Bog da al' opet ni to nije dugotrajno rješenje s obzirom na činjenicu da se relativno jeftino može kupiti solidan računar što nije bio slučaj prije nekih cca 5-6 godina.
 
Član
ma imam sad ovaj novi komp, a taj prikopcao staroj da ima nekad nesto u wordu odraditi, provjeriti mail i malo na netu. nije nikakva aman konfiguracija, ali nije sad ni toliko losa. ja ga doskora sasvim normalno koristio, gurao mi istovremeno 5-6 tabova, msn, muziku :icon_biggrin:
 
Top