Komentari projekta Renault 5 GT Turbo PH1 Coupe by Roki_actros

Komentari projekta Renault 5 GT Turbo PH1 Coupe by Roki_actros

Hvala svima na komentarima..

@bojan.lsd: Ima, blok motora, radilica i tako..

@pioneer_09: Svo vrijeme ovog svijeta je moje, tako da polako gustam :)

@ZELA GTI: Ti se jos vozis u sepetu :D ? Nisi jos kupio karavana :D na plin? Sta cekas :icon_question:?

@pukim48: Biti ce prilike da auto bude vidjen uzivo ;)
 
Član
Split komentara

Prijatelju svaka ti cast na ovako temeljnom projektu, sve naj bolje ti zelim u daljem radu... ;););)
 
RE: Renault 5 GT Turbo PH1 Coupe by Roki_actros

uh druze poznato mi nesto ovdje dosta ovi stvarcica :D nema sta poso odradjen kako treba 5+ jos samo da se provozemo za moji mjesec kad otopli :D
 
Član
RE: [split] Renault 5 GT Turbo PH1 Coupe by Roki_actros

Vjeruj da sam 3-4 puta kompletan projekat prelistao i nije mi bilo mrsko citat..

Sta ces sa motorom, ostace na ovom ili ce nastupiti veci tuning?
 
Član
sve pohvale, za izdvojeno vrijeme, trud i novac, i znanje naravno, vidi se da si se predao projektu, sve cestitke ;)
 
Član
Pročitao sam sve u dahu i samo ću reći KAPA DO PODA MAJSTORE !!

Toliko rada, volje, ljubavi, para i čega sve još ne, mora rezultirati savršenom gradskom zucom..

Želim ti puno sreće i da privedeš projekat kraju bez problema i da ga na proljeće vidimo na cesti u punom sjaju...

P.S. Ismijao sam se onom pederskom crijevu što se žališ :lol: :D
 
Hvala svima na komentarima..

@dado...c:::: Cudi me da su tebi poznati dijelovi :D:lol: Tvog' je masla u dijelovima najvise :D Hvala ti drug jos jednom, mnogo si mi pomogao..Zaista mnogo! Duznik sam ti i to veliki..

@Mrva: Sve ostaje na fabrickim specifikacija..Sve novougradjene komponente u motor su u odnosu na standard pojacane..Recimo ventili su od nimonica celika, dihtunzi su jaci itd..U slucaju da nekada pozelim da podignem snagu imam vec osnovu do mozda nekih 140 KS..Vozilo je fabricki 115 KS..Sada stavljam "elektroniku" Renix 209 te cu imati 120 KS i 500 obrtaja vise..
 
pa koa sto sam ti reko neki dan ako smo ljudi pomocicemo se , a ja ti pomazem koliko mogu da sam u bih doso bi i da ti pomazem oko sklapanja tog predivnog projekta
 
Pregledao sam citav projekat od pocetka i divim ti se.
Vidi se da sve radis temeljno i kvalitetno.Svaka ti cast na tome.Vracas legendu u zivot,i ujedno ispunjujes svoj djecacki san.Nemam rijeci.Samo tako nastavi.Steta sto nema vise ovakvih projekata.Mnogima si zadao zadacu,samo nastavi ovako.

KAPA DO PODAA .!!
 
sta reci za projekat koji se radi do najsitnijeg detalja,,
max respect za rad i volju;) mnogi bi odustali
na pola posla i krenuli sa karabudzenjem, ali ti se trudis
maksimalno i to se vidi, pozz
 
Hvala na lijepim komentarima..Nema odustajanja..Najlakse je odustati, ta opcija uvijek postoji, ali se time nista ne dobija..Vozio je, i vozit ce opet ako Bog da i biti najbolji GT Turbo kod nas a nadam se i sire ;)
 
Hvala.. Nije upalio..Fali posuda vode i 1 nipl za spojiti dovod ulja na turbinu..U medjuvremenu sam se predomislio i skontao da hocu AL hladnjak veceg kapaciteta pa ce paljenje pricekati malo, dok ne stigne to malo sitnica :D
 
Član
Svaka cast,covjece nevjerovatan projekt,ovakva detaljna restauracija legendarnog automobila,nemam rijeci,kapa do poda. ;)
 
Top