Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
Maha procitaj naslov teme...
Ako je njegova svaka cast... Poslije Mahe i onog hakera postao sam sumnjicav :D
 
Član
jbga ovi golfovi dvice izgleda najbrza auta na svijetu , to sa 90 konja ide 190, sa 54 konja ide 170, ili su to neki specijalni motori ili im sat krade bar 20-30 :D
ja da svog natjeram 200 po satu bio bi zadovoljan sa 103ks i autom 1000kg, a ljudi sa mnogo manje konja idu toliko lagano

Nisu najbrža auta na svijetu, ali je Golf 2, Golf 2GTi,, auto koje je promijenilo dosta toga u cijeloj autoindustriji, ocijenjen kao odlično auto od mnogih vrhunskih auto žurnalista kao što je Jeremy Clarkson, C. Harris, dok se neki Fiat Bravo ili npr Megane uopšte ne spominju u tim vodama, samo su broj, tablica, prevozno sredstvo!!!!

Zato ne vidim potrebu za pod*ebavanje ni auta ni ljubitelja istog!!!
Pored toga cijena dobrog Mk2 GTI-a u orginalnom stanju, prestiže cijenu BMW e46 dizela, normalno ne kod nas jer je isti BMW precijenjen!!!
 
Član
Nisu najbrža auta na svijetu, ali je Golf 2, Golf 2GTi,, auto koje je promijenilo dosta toga u cijeloj autoindustriji, ocijenjen kao odlično auto od mnogih vrhunskih auto žurnalista kao što je Jeremy Clarkson, C. Harris, dok se neki Fiat Bravo ili npr Megane uopšte ne spominju u tim vodama, samo su broj, tablica, prevozno sredstvo!!!!

Zato ne vidim potrebu za pod*ebavanje ni auta ni ljubitelja istog!!!
Pored toga cijena dobrog Mk2 GTI-a u orginalnom stanju, prestiže cijenu BMW e46 dizela, normalno ne kod nas jer je isti BMW precijenjen!!!
slazem se za golfa, a ti ocito nisi gledao video top geara gdje su testirali bravoa i bravu, hgt-a itd, no dobro ne raspravlja se uopce o tome ;)
a otkud tebi da neko nekog podjebava, i ja sam ljubitelj dobrog golfa gti, g60, vr-a i slicnih masina pa cak i dizela ako su u savrsenom stanju lijepo je vidjeti
nego pricam realno da ta auta idu daleko sporije nego sto satovi pokazuju i sto po snazi mogu, jer svi su ih "vozili" vise nego sto mogu i vise nego sto je vw objavio i te price kako 1.6 benzin ide 190, ili 1.6 dizel 170 su price za malu djecu i balavce, a poredjenje sa bmw-om je suvisno
pisem to zato sto sam imao golfa i znam da sam isao 140 kad su neki isli istom brzinom 120 , zato ne lozi se ko malo djete kad se spomene golf :))
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
Morao bi ic
Passat 6 105 konja 215 i kapak
A moj pasat 5 110 konja 190 i nece vise :(

uh vidis sto ide taj passat 6, ja sam imo 2 takva samo 2.0 TDI i toliko su isli kako to?
a i da ide, nije isto golf i passat, passat ima dosta bolju aerodinamiku od golfa, pa je cest slucaj da sa istim motoro, passat ima vecu maksimalnu brzinu od golfa
 
Član
uh vidis sto ide taj passat 6, ja sam imo 2 takva samo 2.0 TDI i toliko su isli kako to?
a i da ide, nije isto golf i passat, passat ima dosta bolju aerodinamiku od golfa, pa je cest slucaj da sa istim motoro, passat ima vecu maksimalnu brzinu od golfa
Ide ide al taj 2.0 140 ks
U mene rodjak ima 1.9 105 ks,pa i nije nest bog zna PD ko PD ide fino do 100-120 a vec preko i neide nest bog zna
Cak od 120-130 do 160-170 bolje ide moj starac od 110 konja
 
Nisu najbrža auta na svijetu, ali je Golf 2, Golf 2GTi,, auto koje je promijenilo dosta toga u cijeloj autoindustriji, ocijenjen kao odlično auto od mnogih vrhunskih auto žurnalista kao što je Jeremy Clarkson, C. Harris, dok se neki Fiat Bravo ili npr Megane uopšte ne spominju u tim vodama, samo su broj, tablica, prevozno sredstvo!!!!

Zato ne vidim potrebu za pod*ebavanje ni auta ni ljubitelja istog!!!
Pored toga cijena dobrog Mk2 GTI-a u orginalnom stanju, prestiže cijenu BMW e46 dizela, normalno ne kod nas jer je isti BMW precijenjen!!!

Ta njihova dobra ocjena nema veze sa max brzinom, stvar je u tome što je kod nas gti najzastupljeniji hot hatch i zbog toga su nastale brojne priče i bajke o brzinama koje taj auto postiže.

p.s. andel je spomenuo max brzinu i masu, to su dvije stvari koje uopće ne utječu jedna na drugu, masa je važna za ubrzanje ali apsolutno nebitna za postizanje najveće brzine.
Fizika je čudo :D
 
Član
p.s. andel je spomenuo max brzinu i masu, to su dvije stvari koje uopće ne utječu jedna na drugu, masa je važna za ubrzanje ali apsolutno nebitna za postizanje najveće brzine.
Fizika je čudo :D
Objasni onda kako je moguce da VOLVO star 20 i kusur godina sa samo 200-tinjak KS ide preko fabrickih 240 km/h na satu i kazaljka dodje skoro u donji vertikalan polozaj, a bazdarenje sata prestaje na nekih 4, 5h gledajuci kazaljku sata.:D
Uz to, auto mi djeluje tezi nego Golf 2 GTI, valjda zbog opreme koja je za VW pojam i danas.:D
 
Član
Al se i vi upustate u te rasprave.
Uvjek kada vidim normalne ljude u vrtlogu ovih tema bude mi zao.
Pa kod mene na motoru piše da ide 155milja na sat (250km/s) a u stvari ne ide preko 125milja (201km/s)
A nov, star 3 meseca a sta je tek sa kazaljkama na golfovima dvicama i pasarima dizel!?!?

I nije mi jasno kako ne shvatate da sva balkanska auta dolaze za EGO paketom opreme sve kazaljke pokazuju vise nego sto treba sem od potrosnje koja ne smije preko 5l preci ma sta radio!!!!
 
Poslednja izmena:
Objasni onda kako je moguce da VOLVO star 20 i kusur godina sa samo 200-tinjak KS ide preko fabrickih 240 km/h na satu i kazaljka dodje skoro u donji vertikalan polozaj, a bazdarenje sata prestaje na nekih 4, 5h gledajuci kazaljku sata.:D
Uz to, auto mi djeluje tezi nego Golf 2 GTI, valjda zbog opreme koja je za VW pojam i danas.:D

Zašto ne dopišeš još do 300 i eto magične brzinske granice, tako se to inače postiže u BiH:D
 
Top