Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
Neke maksimale ovdje me podsjecaju na ovaj vic...

Lovac: Sakrio se ja u grmlju i čekam da naiđe srna. Naiđe ona posle 4 debela sata čekanja, ja nanišanim, opalim jedan metak i ona pade kao pokošena. Priđem, a srna u najmanju ruku 120 kg, ali ja nekako skupim snagu, uzmem je i prebacim preko leđa s nogama oko vrata... Neko ulazi u sobu i prekide lovca, pa on nakon nekog vremena zapita, gdje sam ono stao? Auditorijum u glas: Ono...njene noge tebi oko vrata... Lovac: Ah da, bravo, i ***** ti ja nju, *****...

ovo nesto na moj racun ???????????
 
Član
ovdje 99% auta ide brže nego što je fabrički propisana max brzina. umjesto da sa godinama usporavaju, oni sve brži i brži... :D

PS: emire, baš nešto gledam za clia 2003. 1.4 16v sam pronašao samo 72kw i fabricki njegova max brzina 179 km/h.
za clio 1.6 16v sa 79kw je fabricki propisana max brzina 189kmh
 
Član
Moje do 120 inekako,poslje nikako,130 kapak a za dalje bi mi trebalo prosjek 5 minuta za 10 kmh vise :D
 
Član
necu se raspravljati, nemam zivaca, da nisam vidio svojim ocima i ja bi vjerovao u ovo sto tu pise, kad bude opet neka prilika (za punto nece od njega nema nista) slikat cu pa cemo onda komentarisati, do tada ovo je moja zadnja na ovoj temi

@emir_89 da 72kW moja greska u mom postu ali nisam stigao promjeniti zbog ogranicenja za edit
 
Član
btw, nemoj misliti da te nesto prozivam, fkt mi nije to cilj, nego mi cudno da je u stvarnosti veca nego fabricki deklarisana. nekako mi je logicnije da fabrika malo napucava cifre, kao sto je slucaj kod potrosnje...
 
Član
Evo jedna stara slika, Golf 3 1.9D 64 KS, bili smo ga malo prije ovoga nagurali i na 180 km/h. Al fol je da je jako blizu ispred nas bio Jeep Grand Cherokee V8, koji je "probijao" zrak. U normalnim uslovima, ovaj Golf je na 160 zaustavljao svoje daljnje napredovanje.
2670_72300773125_5184130_n.jpg

Prije mi je kod tih slabijih auta vazda bilo bitno cijedjenje zadnjeg km/h na autocesti, a kad sam bio u brzem autu, to mi je bilo nekako nebitno. Saxa nikada nisam ni pokusavao nagurati na maksimalnu brzinu, najbrze sam isao 200 i to ga navucem 4-om, presaltam u 5-u i popustim gas. Al kad imas slabiji auto vazda pokusavas nekako dokazati da je brz i ono svaki km/h ti zvuci kao nevjerovatno dostignuce :D
 
Član
manje piše u specifikacijama nego što auto ide. Probajte nać za B4 2.0 E 85 Kw koja je max na internetu.
 
leteći cirkus Montyja Pythona.... :D

SportAuto - jedan od najjačih automagazina na svijetu je izmjerio max brzinu Audi 80 2.0 16V = 204 km/h, to je za mene mjerilo, a ova "domaća" testiranja su ovo što sam napisao iznad.. :D
 
Član
Vidi dali ide 200 ili 190 meni sasvim svejedno. Ja sam ga samo 2 puta u životu vozio preko 180 i vjerovatno nikad više i neću. Samo sam htjeo skrenut pažnju na to da su podaci na internetu dosta netočni.
Prva stvar taj motor ima 165 Nm
Cajger laže ali po 25 kmh sigurno nije.

Ista stvar sa 0-100
Nigdje na internetu nisam našao da piše da ide ispod 11 sec.

Opet kaže meni je to svejedno, ta jurcanja sređivanja i dokazivanja s autom su me skroz prošla. Sad vozim kao neki penzioner
 
Član
Da se i ja ukljucim u temu, ja sam svog clio-a 2003 1.5 dci 48kw i imam neki power box, po specifikacijama kaze da ga gura cini mi se do 60kw sto je nemoguce, ugl nmg reci da auto nije zivlji.. Inace, fabricki deklarisana max brzina za moje auto je 165 km/h, ja sam ga nedavno navukao na 180 km/h, na autoputu sarajevo-zenica, sad koliko laze sat ja nez, gume su bile zimske fabrickih dimenzija..
 
Top