Koji od sistema najbolje pomaže u sprječavanju sudara?

Koji od sistema najbolje pomaže u sprječavanju sudara?

Član
AEB.jpg


Ekipa sa Fifth Gear-a je uradila jedan veoma zanimljiv kratak TEST sigurnosnih sistema koji se ugrađuju u automobile, gdje su kao poligon poslužili novi VW Up!, Volvo V40 i Mercedes S-Klasa (sada već prošla generacija).

Da ne pišemo, pogledajte video i sami zaključite koji od sistema najbolje radi...

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/PzHM6PVTjXo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ako je bilo... oprostite!;)

Izvor TURBO PORTAL:
http://turbo-portal.com/index.php/ostalo/ostalo/testovi-sigurnosti/1951-koji-od-sistema-najbolje-pomaze-u-sprjecavanju-sudara
 
Član
Volvo ekstra, Mercedes je medju prvim ako ne i prvi uveo ovaj sistem, a posto je ovo vec stari model, mozda zato ne radi najbolje.

Al da se isto desi sa novom S-klasom, to bi bio problem. Volio bi vidjeti isti ovaj test na kisi kako bi prosao :icon_biggrin:

I ne svidja mi se u ovom testu sto su stavili svoju muziku u trenutku kad Mercedes udara u prepreku. Zelio sam cuti jel sistem signalizirao vozacu na vrijeme da nailazi na prepreku. Ako je bar 3 sekunde prije javio to, onda mozda je sistem napravljen tako da ne reaguje, nego daje vozacu vrijeme da to sam uradi - nesto poput onog kad ti neko naglo vikne "pazi", odmah se spremas da kocnicu pritisces.
 
Top