koje zimske gume odabrati

koje zimske gume odabrati

Član
Da li si razmišljao o protekt gumama? Jeftine, brate, ne znam što ljudi daju po 800 maraka za četri gume, kad komplet protektica ima za dvi stoje.
 
Član
Da li si razmišljao o protekt gumama? Jeftine, brate, ne znam što ljudi daju po 800 maraka za četri gume, kad komplet protektica ima za dvi stoje.
za dobrog snjega su protekt vrh samo kad si na asvaltu bruje i tresu puno tj treba puno olova za balansiranje tih istih tako da ne bi bas preporucio jer je u pitanju neko bolje vozilo dok 16ke koristi kao celicare u toj dimenziji
 
BHT Ovisnik
Ako ces jeftiniju gumu Sportiva po meni najbolji izbor,vozim je godinama, dok je mama furala Savu, stari Debicu, i sportiva mi se najbolje pokazala od tih. Protekt isto na bmw 2 godien pregurao,al samo zimi, i nisu lose. Al moja najtoplija preporuka semperit speed grip 2. Po testovima bolja od Michelina, tu negdje kao Good Year, al mnogo mnogo dobra guma. ja je imam vec 2 zime na svom volvu, i sa svojih 200ks se odlicno nosi i po snijegu i kisi i ledu. Cak ga nisam uopec dizao na gewindama zimi, svugdje ide skoro kao po suhom. Po cijeni je neki srednji rang, al po meni pripada u top 3-4, ak oneces vrhunski Continental ovo je po meni izbor,ili dole jeftinija Sportiva. To je iskustvo s mojih auta, i naravno uvijek kupovane samo nove gume,ne govorim nista gore navedenih da je kupljeno polovno pa drzalo vako nako, nego svaka nova.

Sto se tice protekta sve 4 su na bmwu, nista razlike balansiranja od ovih ostalih,nema uopce tegova par grama,mogu i poslikati, nisam ga gonio preko 160,ne trese nit ista
 
BHT Ovisnik
Ispricavam se na tome,necu vise. Samo govorim radi poredjenja jer mi nije npr. bilo isto voziti iste gume na proslom volvu i ovome,isto kao sto se na testovima ne pokaze ista guma u dimenziji 15 i 16. Evo necu se vise truditi pisati opsirnija vlastita iskustva nego kratko rekla kazala
 
Član
ljudi nije sve u gumama tu igra ulogu i auto,tezina i to,ja sam na golfu 3 imao 4 nove 14" tigar i pokazale se odlicne,pa poslije kupio na focusa isto 14" nove tigar pa nisu bile kao one na golfu a kupljne kod istog covjeka,sad cu na passata vidjet tu savu ili sportivu,koliko se sjecam u firmi je na mondeu karavanu sava 205 55 16 vec 3 godina i ide sve ok po zimi,jes da je mondeo tezak + pun gepek alata,a protekt nebih jer putujem za slov a jednom sam u bosni imao ih pa svake sedmice pumpaj jednostavno ispusti,opet moram gledati da guma nestvara preveliku buku dok se vozim jer 80% ceste je suho-mokro
 
Član
debica hp, sve preporuke, po mokrom je odlična, bolja nego S3 sava, i po suhom sam prezadovoljan sa držanjem. 11000km pređenih i šara je spala sa 7mm na 6mm. Moje preporuke za gumu, također dimenzija 205 55 16. Inače sava je do sada bila i blago je bolja po snijegu, ali jebo i snijeg, bitnije je kako se ponaša po kiši, a tu ima dooosta razlike po mom mišljenju...
 
Top