Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Izvinjavam se, to su prave metropole, centri emancipacije, izvori kulture itd. A usput i centri raznoraznih malverzacija automafije, od otpada do divljih fabrika. Zato i moja primjedba.
 
Član
Nebitno na koliko KM ide zamjena , 99% servisa za 5w40 piše za 15 000 iduća zamjena , to je stvar do vlasnika i uslova u kojima se auto koristi kad će zamjeniti .

Mene općenito interesuje ako je neko probao kako se pokazalo ovo ulje , jer je jeftino . Kod nas ga ima na Hifinim pumpama , u FIS-u , Interexu ...


Elem, sto se tice kvaliteta, reci cu samo cinjenice:
*Nemaju svoju proizvodnju baznog ulja,
*Puni ih neko ko ima svoj brend i takodje su niskog kvaliteta,
*Cijena im je niska iako ih ne prodaje proizvodjac, itd.

Mislim da je to dovoljno, da probudi sumnje i za mene su cinjenice koje ne mogu biti u skladu sa kvalitetom.
Spomenuo si INU, i ostali domaci proizvodjaci, mislim da je cijena "tu negdje" i smatram da npr. oni su "decenijama" ispred, bar sto se tice kvaliteta.
 
po tome da sam jednu njemacku novinkaru vozio 1998 godina u Siroki da ga obidje jer nija bila od prije rata, zena nije mogla da vjeruje u sta se ta vukojebina pretvorila za par godina ;)
Zasto je prije rata bio vukojebina (kako je ti nazivas)? Zato sto komunisticka vlast nije dozvoljavala nikakav gospodarski napredak, samo si mogao na skrtoj zemlji radit nesto poljoprivrede i duhan saditi.A evo kao sto vidite tu su sad najvece firme izvoznici, ljudi se bore i ne kukaju, a vidim da je sad to nekima bas velik trn u oku, a nece da priznaju da pola Bosne zivi od Zapadne Hercegovine.
Daleko sam sad otisao od teme, ali ne mogu da odgovorim nekima sto prvi izazivaju.
 
BHT Ovisnik
Ne pametujte, da nije ZHŽ ne bih nikada presvercao sve i svasta i kolege ne bi imali gdje prekucat auta :D Imam blize rodbine gore, daleko je od divljine jer su velike firme gore, al da se radi na divlje (crno-na to predpostavljam da je mislio) bome jeste, znam po toj rodbini haha :D

Sto se tice ulja bio sam koristio Modricu, bila mi je solidno dobra, nedavno je opet koristio ali mi je bio poceo je trosit, dok prije nije. Ponovo kupim fuchs i sve opet ured...E sad jedino da nije mozda malo staro ulje i sl. jer u Mostaru se slabo nabavlja,samo na jednoj pumpi ima
 
Član
Zasto je prije rata bio vukojebina (kako je ti nazivas)? Zato sto komunisticka vlast nije dozvoljavala nikakav gospodarski napredak, samo si mogao na skrtoj zemlji radit nesto poljoprivrede i duhan saditi.A evo kao sto vidite tu su sad najvece firme izvoznici, ljudi se bore i ne kukaju, a vidim da je sad to nekima bas velik trn u oku, a nece da priznaju da pola Bosne zivi od Zapadne Hercegovine.
Daleko sam sad otisao od teme, ali ne mogu da odgovorim nekima sto prvi izazivaju.


nabijem vas i vas izvoz na *****... i VIOLETA se UVOZI iz HR....
 
Član
nabijem vas i vas izvoz na *****... i VIOLETA se UVOZI iz HR....

Nisi baš najbolje druže,a?

Sarajevo je meka, centar kulture i moći. 99% BiH je vukojebina. To je naša realnost i sudbina, ne trebamo se međusobno vrijeđati zbog toga po najgorim mogućim osnovama. Ti si očito građanin metropole sa manirima i razmišljanjem seljačine u glavu.
 
Član
Aman, ljudi, šta vam je. Možda sam pomalo nespretno pokušao da se našalim u tom poređenju, jer je zapadna Hercegovina bio (i ostao) poznat kraj po tim nekim malverzacijama koje u normalnim državama baš i ne bi prolazile tako lako. Kao što je i potez Busovača - Kiseljak i tamošnji što divlji što legalni otpadi...kao što je i to Istočno Sarajevo sve sa bližom okolinom...teritorije pogodne za malverzacije na području automobila i srodnih stvari.

A i nije vam neka pohvala, s obzirom kako se slabo živi, da pola Bosne živi od zap. Hercegovine :p
 
Član
Sta je sa ljudima u zadnje vrijeme? Primjetio sam da svi nesto pucaju po savovima u zadnje vrijeme bez ikakvih dobrih razloga...

hA4035C6C
 
Član
Nisi baš najbolje druže,a?

Sarajevo je meka, centar kulture i moći. 99% BiH je vukojebina. To je naša realnost i sudbina, ne trebamo se međusobno vrijeđati zbog toga po najgorim mogućim osnovama. Ti si očito građanin metropole sa manirima i razmišljanjem seljačine u glavu.
Sarajevo je selendra pa skontaj onda sta su gradici po Hercegovini...
 
Član
Izvinjavam se, to su prave metropole, centri emancipacije, izvori kulture itd. A usput i centri raznoraznih malverzacija automafije, od otpada do divljih fabrika. Zato i moja primjedba.
Ovdje smo radi onoga što nas povezuje,a to su automobili.
Široki jeste divljina. Tko god je ovdje bio sastrane ili da sam pokušao pričat o stanju u ZHŽ nebi vjerovao svojim ušima odnosno očima.
Ali kod nas sve to odlično funkcionira.
Te gluposti da pola bosne živi od ZHŽ nebih ni komentirao. Znam da je tvoj post bio kroz zajebanciju, tako sam i odgovorio. A ovo se razvilo u nešto potpuno drugo. Svi nadrkani iznad 6000 obrtaja i samo čekaju da svoje frustracije prosipaju po forumu.
Ne zanima me tko si,šta si,odakle si i kako živiš. Moj si čovjek ako voliš automobile,motore,žene ili piće.
 
Član
Ima li neko cijene dole navedenih ulja kako bi ih mogao i po cjenovnom rangu uporediti, jer uskoro mijenjam ulje, a sva su mi tu negdje sto se tice kvaliteta:

Mobil 1 ESP 5W-30
Selenia WR P.E.
Shell Helix Ultra Pro AP-L 5W-30
Total INEO ECS 5W-30
Optima Eco Plus SAE 5W-30
Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30

Radi se o motoru 1.9 16V multijet, 110KW.

Hvala
 
Top