Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Zato sto je rijedje, jos vise ce ti prosipati... Neznam zasto uopste eksperimentises, kad 4 litra 15w-40 kostaju od 17-20 KM.
 
15W30 je rjedje na radnoj temp ulja od 15W40 .. ako ti motor trosi previse ulja kad je zagrijan tj. ako ima losu kompresiju najbolje ti je da sredis taj motor jer ako naspes gusce ulje neces se dugo navozati dok obicni dizel moze duze ... a ako naspes rjedje svako malo ces morati dosipati i nije ekonomski isplativo ... pozzz
 
Član
Auto se koristi na kratkim relacijama, 6-7 km maksimalno, za otici po namirnice i slicne sitnice. Za ostalo ima druga limuzina.
Zimi ce on malo kad postici radnu temp na toj relaciji tako da mi nije neka razlika izmedju ta dva ulja. Prednost ovog prvog je sto sam ga dobio dzabe...
A pitanje sam postavio jer se nisam do sada uopste susretao sa uljem te oznake...
 
Član
Ma nije tu neka velika razlika uopste, ne lupaj glavom, pogotovo sto ce u Golfa, nista mu nece biti, izvozaj 3000 KM i zamjeni, i jestivo bi toliko izdrzalo, jos dzaba doslo...
Sto se tice te gradacije, to je vrlo rijetko, nije namjenjeo za ove nase uslove, zato ga i nema u prodaji slobodnoj, to je neko dovezao garant u gepeku u autu nekom iz inostranstva...
 
zamolio bih vas za misljenje koje ulje 5w40 ( do 20KM/l )da kupim prilikom narednog mijenjanja..u pitanju je 1.9 tdi 81 kw i gdje otici na zamjenu na podrucju Tuzle, osim ovlastenog,a da imaju sve filtere,da ne bude kao prosli put u SAN PRO Zivinice,nemaju odgovarajuci filter goriva pa hodaj,trazi samo filter..hvala
 
Član
zamolio bih vas za misljenje koje ulje 5w40 ( do 20KM/l )da kupim prilikom narednog mijenjanja..u pitanju je 1.9 tdi 81 kw i gdje otici na zamjenu na podrucju Tuzle, osim ovlastenog,a da imaju sve filtere,da ne bude kao prosli put u SAN PRO Zivinice,nemaju odgovarajuci filter goriva pa hodaj,trazi samo filter..hvala

Vidim da si iz kalesije, otiđi u Dželecompany, i reci hoću mali servis, oni imaju svoja ulja, možeš i ti donjet koje hoćeš, filtere ti oni mogu obezbjedit, inače za većinu vozila iz VW grupacije imaju filtere, a šta nema Džele ode nabavi i nema brige :)
 
Član
zamolio bih vas za misljenje koje ulje 5w40 ( do 20KM/l )da kupim prilikom narednog mijenjanja..u pitanju je 1.9 tdi 81 kw i gdje otici na zamjenu na podrucju Tuzle, osim ovlastenog,a da imaju sve filtere,da ne bude kao prosli put u SAN PRO Zivinice,nemaju odgovarajuci filter goriva pa hodaj,trazi samo filter..hvala
U sustini, ulje MORA da zadovoljava specifikaciju 505.01, to je najbitnije, a proizvodjac manje-vise, nije bitan, otprilike svi su do 20 KM.
 
BHT Ovisnik
koje ulje koristite za turbo benzince, do sada sam sipao sinteticko 5w40 fuchs,ali nisam zadovoljan,auto je preslo taman 250 000,malo ga hoce i potrositi
 
Član
zamolio bih vas za misljenje koje ulje 5w40 ( do 20KM/l )da kupim prilikom narednog mijenjanja..u pitanju je 1.9 tdi 81 kw i gdje otici na zamjenu na podrucju Tuzle, osim ovlastenog,a da imaju sve filtere,da ne bude kao prosli put u SAN PRO Zivinice,nemaju odgovarajuci filter goriva pa hodaj,trazi samo filter..hvala
U nipexu castrol profesional dođe ispod 20km tačnije 17,20km kad se odradi servis....
 
U sustini, ulje MORA da zadovoljava specifikaciju 505.01, to je najbitnije, a proizvodjac manje-vise, nije bitan, otprilike svi su do 20 KM.
ok,znam da su do 20 KM,ali vjerujem da ima razlike..na proslom servisu sam sipao 5w40 jer sam u servisnoj knjizi vidio da je i prije bilo to,medjutim kad je u racunar unio karakteristike motora,izbaci mu da je preporuceno 5w30..cijena je ista, samo je koliko sam skontao 5w30 rjedje na visim temperaturama???? koje da sipam??

U nipexu castrol profesional dođe ispod 20km tačnije 17,20km kad se odradi servis....
hvala kolega za informaciju..koliko onda kosta komplet servis u nipexu??u ASD-u me samo filteri (bosh-ovi) kostaju 90 KM jer je sam filter goriva 48 KM
 
Član
koje ulje koristite za turbo benzince, do sada sam sipao sinteticko 5w40 fuchs,ali nisam zadovoljan,auto je preslo taman 250 000,malo ga hoce i potrositi
ja sam ih par promjenio dok nisam stavio castrol edge sport 0w40, to je definitivno najbolje, jeste malo skuplje ali je sigurno No1 samo pazi da kupiš original ;)
 
Član
ok,znam da su do 20 KM,ali vjerujem da ima razlike..na proslom servisu sam sipao 5w40 jer sam u servisnoj knjizi vidio da je i prije bilo to,medjutim kad je u racunar unio karakteristike motora,izbaci mu da je preporuceno 5w30..cijena je ista, samo je koliko sam skontao 5w30 rjedje na visim temperaturama???? koje da sipam??
hvala kolega za informaciju..koliko onda kosta komplet servis u nipexu??u ASD-u me samo filteri (bosh-ovi) kostaju 90 KM jer je sam filter goriva 48 KM

za tvoje auto neznam, ali to ti je cijena ulja, filter goriva kod njih je 54km, ulja 16, zraka 31, klime 23, ali oni na malom servisu osim te zamjene rade i provjeru ostalih stvari od guma, selna, krajnica, lafeta, tečnosti, itd itd dobije se to na listu crno na bijelo, upis u knjižicu, pranje auto, motora, podmazivanje brava, svugdje zavire :) upišu u knjižicu itd i ruke su bile nešto manje od 70km.
Neko ko hoće kvalitetno da odradi teško da može jeftinije da prođe...ja mogu kupiti sve te dijelove (ulje i filtere) i ljudi će zamijeniti ali neće pogledati ostale stvari i neće mi niko vjerovati sutra da sam ja to tako odradio :) ali to je sad druga priča...
 
Top