Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
@forza, za tvoje auto (1.4 HDI), je ulje specifikacije 505.01 sae 5w-40 i tacka, to je fabrika preporucila i ako te bas zanima zasto, guglaj malo ili pitaj proizvodjaca, i RS TURBO ti je fino rekao ;) I NIJE BITAN BREND NEGO SPECIFIKACIJA. Ovo sto su ti gore pisano su sve same besmislice - po meni! Majstor ce ti preporuciti ono na cemu on ima vise zarade, a ne ono sto je najbolje, jer i da jestivo ulje naspes preci ce 3000 KM...
Kako onda da rijesim ovu potrosnju .. jer kad sam otisao kod zlatnih majstora njihova prica je samo naspi 10W40 i to ce se rijesit i to kod ovlastenog pezo majstora...
 
Član
Kako onda da rijesim ovu potrosnju .. jer kad sam otisao kod zlatnih majstora njihova prica je samo naspi 10W40 i to ce se rijesit i to kod ovlastenog pezo majstora...
Ako ti ima DPF-FAP onda moras 5w-30 ili 5w-40, mislim da nema low saps 10w-40, a ako nemas DPF-FAP, mozes 10w-40, smanjices potrosnju djelimicno, ali bi ti i preporucio prvo da promjenis brend ulja, to prvo! Neznam sta se raja lozi, cim kazes da vozis Pezoa oni TOTALLLL :brb: kupi nesto provjereno originalno i 505.00!
 
Član
ja sam rekao da kupi total iz razloga sto 4 godine sipam total u pezoa, mjenjam na 20.000km i nikad problema..
druga stvar pisano je u temi da total "ima dobre sanse" da je original za razliku od castrola i sl..
 
Član
Nisam mislio na tebe @Grga , i odgovor nego uopšteno, čitam po forumu stalno isto Pežo-Total, VW-Castrol, Reno-Elf...itd. čisto ljudi pročitali negdje da piše na naljepnici na autu pa misle da to tako mora, a ustvari je to KO VIŠE PARA DA taj proizvođač ga preporučuje, da budem bukvalan, kad bi INA npr. imala para da plati VW-u da na čepu piše INA, svi bi govorili kako je to za VW najbolje.... a vala i mišljenja sam da je kvalitetnija 2 x od Castrola, bar ovog u BIH.:p
 
Član
ma stoji sto kazes, nema sta, forum nam i sluzi za razmjenu iskustava, ja volim kad neko iskreno kaze sto zna iz al iz licnog iskustva, jer marketing je cudo, nalazu nam svasta :)
 
Član
Ja imam peugeot 406 2.0 hdi sa 320000km svakih 10000 sipam total 10w40 5 litara 40 KM i filter 10-15 KM kolegi platim kafu da to zamjeni. Sa ovom cijenom draze mi je cesce mjenjati nego dati 100 km za ulje pa mjenati na 20000km.
 
Član
Jedno pitanje za ove sto poznaju materiju, kakvo je ulje 15W30?
Do sada sam sipao 15W40 medjutim naletilo mi je ovo... Htio bih mijenjati pa me zanima kako ce se ponasati?
Inace Golf mk2 je u pitanju, GTD 51kw, trosi ulja, u zadnje vrijeme jako malo pusta na dihtungu...
 
Član
Jedno pitanje za ove sto poznaju materiju, kakvo je ulje 15W30?
Do sada sam sipao 15W40 medjutim naletilo mi je ovo... Htio bih mijenjati pa me zanima kako ce se ponasati?
Inace Golf mk2 je u pitanju, GTD 51kw, trosi ulja, u zadnje vrijeme jako malo pusta na dihtungu...

Mislim da je to pregusto ulje za tvoje auto, to ti je ulje za traktore i sl. poljuprivredne masine! A s obzirom da zima dolazi ne bih ti preporucio....
 
Član
Znaci kad je hladno isto je, zagrijano 15W30 rijedje od 15W40. Vidjecu jos sta bi mi bilo bolje pa cu sipati.
 
Top