Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
kornjas je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
meni je jedan lik sto radi s uljima pokazao kako izgleda originalna boca castrola, razlika je u onom dijelu sa strane, kroz koji se vidi koliko ima ulja u boci. uzmite taj za koji vam garantuju da je original, i kupite negdje drugo bocu i sve ce vam se samo kazat, ja sam se uvjerio;)

Ne kontam šta hoćeš reć, objasni malo?:icon_confused:

Ja sam nakon uvoza automobila promijenio ulje u Unitrade servisu i sipao castrol edge td 5W40, po barkodu bi trebalo da dolazi iz austrije i nakon 6500 nema problema i ne bih rekao da je imalo potrošio. U gepeku je došlo pola boce rektol 505.01 ulja i nakon usporedbe izgleda i mirisa sa novim nisam uočio razliku baš.

E sad jedna nedoumica, u austriji mi prijatelj u trgovini gledao navedeni castrol i cijena mu je 24 eura po litri, a kod nas oko 17-20 maraka. Pa sad šta misliti nakon toga?! :icon_question:

eto sam si sebi odgovorio. sto se castrola tice bar kod mene u gradu ni u jednim autodijelovima nisu iste cijene, i ja sam licno odustao od tog ulja. U usporedbi sa titan fuchs koji sad sipam castrol je 0 poena
 
Član
Ma nije ni Modriča toliko loša ako češće mjenjaš. Stari ga koristi na Golf 3 TDI i mjenja svakih 5000 i nema nikakih problema.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ma nije ni Modriča toliko loša ako češće mjenjaš. Stari ga koristi na Golf 3 TDI i mjenja svakih 5000 i nema nikakih problema.

Takodje, j koristim HC POWER Detrdzent 10w40 extra ulje,dobijes i litar omeksivaca gratis uz njega :D:lol:
 
BHT Ovisnik
ja kada sam kupio auto i posao iz njemacke svratim u servis neki u stuttgartu jer sam bio u prolazu kod tetka,kaze on tu pravi auto dobar je,uzmem litar castrol magnateca 5w40 da nadospem pa cu ovamo raditi veliki servis,platim litar 11 ili 12€,ovamo u unitrade-u (ASD) litar istog 15km,uz to mjenjanje mi prolupaju podizaci ventila,oni mi jos naprave neke stete to nije bitno...uglavno u njih vise ne namjeravam kupovati, AO LEKO isto tako,dok u Nuica u volvu kosta 22km litar istoimenog ulja i bas danas mi jedan majstor kaze da on garantira da je ulje iz njemacke jer radi tu,slao sam i MTR-u poruku pa bih vjerovatno probao nasuti mobil samo 5w30 pa da isprobam ne bil mi prestao raditi ko merc w123 dizel:icon_evil:
 
Član
Kako 15 kad je 20 litar ja sipao u asd, jedino da nije 15 sad od nekad. I ovo nije veliko odstupanje od par maraka to je logicno.


E sad se podizaci od castrola cuju meni tebi i dejanu :D:D
i ja mjenjam uskoro ulje necu vise castrol
 
BHT Ovisnik
ja sam mjenjao ulje oko polovine 7-og mj. ljetos u asdu,pa onda sad oept u 12-om u AO LEKO,tu sam cifru placao i tamo i vamo,mozda marka vise je bila,al sam siguran da nije bila 17+km ,u pitanju je benzinac
neznam ziv,mtr povoljno prodaje ulje pa bih probao i to,jbt nisam ni 3000km presao vec moram mjenjati:icon_evil:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
I ti sada kazes da je Bosanceros mobil 1 original kao i onaj u Njemackoj, Austiriji, Sloveniji :D Kupi vani negdje u EU pa uporedi samo boju i ne moras dalje, sa svojim uljem pa ces vidjeti razliku.
Ja mislim da kod nas rijetko ima koje originalno ulje, nasim prodavacima je cilj zarada i to velika zarada. Nasi prodavaci kupe jedno veeeeliko bure 5W-40 i sipa i mobil 5W-40 i kastol i valvolin iz istog bureta koje plati 5 km litru i onda po tvojoj zelji stavi ovo 15km ovo 17km ovo 16km litru itd, ja gledao svojim ocima prije 2 godine gdje se sipaju tako u kantice iz bijelog velikog bureta, ali mi nije htio reci odakle nabavlja ulje, a kantice dolaze iz vana. :icon_twisted: a moze meni govoriti ko sta hoce, dok on nema foliju pod cepom to je za mene ulje trahana ziva :D :D Ovo sve sto otvoris i samo cep dodje je sigurno iz bureta sipano i pitaj ti boga koji je proizvodjac, cak i taj tvoj mobil je mozda modrica koju pljujes :D Prije 7-8 godina su i bila neka originalna ulja ali sada samo se gleda kako ce ko koga okupati i dobre pare zaraditi.
Obratite malo paznju koja ulja imaju tu foliju a koja nemaju.

Ulje koje ja kupujem u Magna Oil ima cep kad se skine poklopac i naravno da vjerujem da je original.
Ako odes na oficialnu stranicu castrola i izaberes drzavu BiH vidjet ces da je ovlasteni uvoznik MINACO i imas njihov broj telefona
http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9002603&contentId=6003717
Ja sam ih zvao i pitao imaju li prodavnicu u Sarajevu jer su inace iz Gradačca, i uputili su me na Magna Oil za koji kazu da su u stvari kao ista firma samo sto MINACO prodaje ulja za nekakve masine, a Magna Oil za putnicka vozila i siru masu.
Tako da nema razloga da sumnjam da li je original, a ne bjezim od toga da je mozda Castrol u npr. Njemackoj malo kvalitetniji od naseg, ili da je kvalitetnije samo pakovanje... ali to je tako sa svom robom, npr. kad sam se ja kucio i bio u Gorenju ljudi su mi rekli da Slovenci nama salju robu B klase, a za Njemacku, Austriju salju A klasu... Ali i ta B klasa je original i sigurno kvalitetnija od neke nase Bire. Kupi Nutelu ili Milku u Njemackoj pa uporedi sa nasom, razlika ogromna...
Ali i pored tih cinjenica prije cu kupiti Castrol i da znam da je B klasa nego neko nase.
 
vase misljenje o tecnosti za skidanje garezi i taloga u motoru,,
ukratko naspe se nekih pola litra u motor, ostavi na leru da radi
auto pola sata, zatim sipa novo ulje,, je li ko radio, kakva su iskustva,,
kako se zove ta tecnost.
ja prelazim na mobil,, mtr kako prepoznati originalno pakovanje,, zemlja porijekla
francuska, uvoznik taj i taj i sl,,
 
Top