klima problem??

klima problem??

Član
Fiat Stilo 1.9 JTD klima ne radi,bio sam u klima servisu i rekli su mi da struja ne dolazi do kompresora i da oni to nepopravljaju?? Da li je neko imao slican problem i gdje bi mogao voziti na popravku??
 
laganini je napisao(la):
Fiat Stilo 1.9 JTD klima ne radi,bio sam u klima servisu i rekli su mi da struja ne dolazi do kompresora i da oni to nepopravljaju?? Da li je neko imao slican problem i gdje bi mogao voziti na popravku??

provjeri osigurace i releje, moguce da su crkli ili oxidirali pa nemaju dobar kontakt, meni se jednom tako desilo, znaci osigurace i releje dobro ocisti i pregledaj, ako mozes zamjeni......
 
Član
niksa je napisao(la):
probaj kod sencija na alipasinom b faza Slovi za dobrog elektricara ;)

fkt i ja sam cuo al kad sam otisao sa puntom mk2 i kad me poceo pitati gdje ova zica gdje ona gdje osiguraci poklopio haubu i pokupio se :icon_sad:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
A da nije prazna:icon_question:

Problem je u struji, ne u punjenju. Ako fali smjese klima radi i puše ali ne hladi

Ma kontam, ali već sam bio postavio post.:D

Meni se desilo da se ispraznila, palio klimu ili ventilaciju, isti mi *****, ne radi kompresor ako nema gasa u sistemu ili kako to već ide. Sad, kod mene je automatska klima, ne znam koji je slučaj kod tebe. Radi li ti ventilacija, je li ona povezana sa klimom ili je priča za sebe? Ja bih to dobro provjerio, pošto sam primjetio da klimu danas svako servisira, a misli da je servis samo napuniti klimu, a tu ima malo više zajebancije da se dovede u red.
 
Član
Provjeri da li dolazi struja do spojnice kad ukljucis klimu. Ako struja dolazi onda je crkla spojnica. Ako ne dolazi onda moze da se desi da je negde izgubila gas, da je otkazao relej za ukljucivanje klime.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
A da nije prazna:icon_question:

Problem je u struji, ne u punjenju. Ako fali smjese klima radi i puše ali ne hladi

Ako malo smjese fali klima hladi ali slabo. Kada nema smjese dovoljno da barem podmazuje kompresor tada se taj isti nece nikako aktivirati. (tako je barem kod mog auta starog vec evo 18 godina)

opet valjda su ti u klima servisu provjerili tlak u sustavu i vidjeli jel ima ili nema smjese.
 
Član
klima je skoro puna, provjerio sam sve osigurace, otisao sam u servis kaze da je vjerovatno problem negdje u instalaciji tako da sam se narucio da to pregledaju..hvala svima na pomoci
 
Član
99% da je presostat.Ide to kod italijana redovno.Problem ti je sto ga nemogu ispitati.Ispravnost se moze provjeriti samo ako stavi drugi ipsravan pa proba.
Nedaj da ti svako prcka po struji na stilu da ne sjebe sta.Samo provjeren neko ko ce stati iza svog posla.Ako nesto sjebe radeci da o svom trosku i napravi.
 
Top