Kineticki savjet?

Kineticki savjet?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Otisao mi kineticki VW Golf 3 96g pa me interesuje vase misljenje jeli bolje uzeti novi ili pak polovni kako mi ih je par reklo.I usput znal neko cijenu novog kinetickog i cijenu polovnog otprilike.Ja sam za novi,al me buni ovo da je bolji polovan nego nov:icon_confused: Pozdrav
 
zuka_ je napisao(la):
Otisao mi kineticki VW Golf 3 96g pa me interesuje vase misljenje jeli bolje uzeti novi ili pak polovni kako mi ih je par reklo.I usput znal neko cijenu novog kinetickog i cijenu polovnog otprilike.Ja sam za novi,al me buni ovo da je bolji polovan nego nov:icon_confused: Pozdrav

naravno da je polovan-ispravan bolji od kinetickog kojeg je npr. moj prijatelj za A6 kupio za 15KM po veleprodajnoj cijeni :D izasao iz servisa nakon montiranja,napravio krug te se vratio da montiramo kineticki koji je platio oko 160KM (nesjecam se tacne cijene) ...sto znaci,kupi kineticki da valja i gotovo,polovan je rizican,neznas koliko je presao a placas i montazu,pa demontazu ....
 
Član
Ja sam za polovan kinetički u dobrom stanju nego nov..jer će ovaj duplo više pregurati nov brzo ode govorim iz iskustva!!!!!e sad cijena zavisi jel unutrašnji ili vanjski, jedno 40 -50 km al opet zovni otpade vidi...pozzzz:cool:
 
Član
Nasao sam kineticki 25KM polovan,jos nisam vidio koliko kosta nov,a zanima me dal ima neka fora da znam dal je dobar taj polovni kineticki?
 
zuka_ je napisao(la):
Nasao sam kineticki 25KM polovan,jos nisam vidio koliko kosta nov,a zanima me dal ima neka fora da znam dal je dobar taj polovni kineticki?

fora? nema bas neka,vidi dali je zahrdjao iznutra (bude bez masti dugo negdje na otpadu pa ga uhvai korozija) .... postavi ga na poluosovinu,ugvati za kroner pa cimaj naprijed nazad (ono kao da zavrces-odvrces) ako ima puno lufta nevalja,na novom nema nikako,na polovnom se veoma malo osjeti...sto bi rekli ''dlaku'' :D

Jassmin je napisao(la):
Imas nov vanjski kinetički za oko 25 KM....

nov vanjski 25 a danas musterija kupila i donijela na ugradnju nov unutrasnji za 65KM
 
Legend
uh..
to za polovan kineticki baci u vodu
znaci polovan kineticki, nikad neces naci da je u dobrom stanju, pogotovo za tvoj auto od 15 godina..

moj ti je savijet, uzmi nov, ali po mogucnosti neki kvalitetniji, i rahat si..
kad kupujes polvan, velike su sanse da kupis gori nego sto ti imas trenutno na autu..
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
fora? nema bas neka,vidi dali je zahrdjao iznutra (bude bez masti dugo negdje na otpadu pa ga uhvai korozija) .... postavi ga na poluosovinu,ugvati za kroner pa cimaj naprijed nazad (ono kao da zavrces-odvrces) ako ima puno lufta nevalja,na novom nema nikako,na polovnom se veoma malo osjeti...sto bi rekli ''dlaku'' :D


Ma uzet cu najvjerovatnije nov,ovako se moram zezati dzabe postaviti a ono ne valja.;)



.nOKe je napisao(la):
uh..
to za polovan kineticki baci u vodu
znaci polovan kineticki, nikad neces naci da je u dobrom stanju, pogotovo za tvoj auto od 15 godina..

moj ti je savijet, uzmi nov, ali po mogucnosti neki kvalitetniji, i rahat si..
kad kupujes polvan, velike su sanse da kupis gori nego sto ti imas trenutno na autu..
Ma i ja sam za nov od pocetka al mi neki kazu bolji polovan:icon_confused:
A uzet cu neki nov valjda moze biti neki 5-6 mjeseci koliko planiram zadrzati auto,bitno je da ne lupa kao sad kad se vozi:cool:
 
e ima jos jedna fora...bas kontam dali da napisem jer ce mnoki reci ma daaaaj :lol:

ako je kineticki (vanjski) tek poceo da kucka,zamjeni im mjeta (lijevi na desnu,desni na lijevu poluosovinu) napuni s masti i garantujem da ce biti jos dugo i da ce kuckanje prestati ... vec radjeno svercerima s auto pijace koji minimalno ulazu u vozila koja prodaju :D
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
e ima jos jedna fora...bas kontam dali da napisem jer ce mnoki reci ma daaaaj :lol:

ako je kineticki (vanjski) tek poceo da kucka,zamjeni im mjeta (lijevi na desnu,desni na lijevu poluosovinu) napuni s masti i garantujem da ce biti jos dugo i da ce kuckanje prestati ... vec radjeno svercerima s auto pijace koji minimalno ulazu u vozila koja prodaju :D
Koja je u tome fore,pa da se ne cuje ako se zamijene mjesta?Da ja uradim ako to uspijeva jer ne mislim drzati dugo auto a i onako ide najvjerovatnije na otpad jer su SLO tablice,tako da mi ne isplati puno ulagati.

I zapravo jos ja nisam siguran dal je kineticki 100% moram vidjeti,to je do sad pretpostavka da je kineticki.:icon_biggrin:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
e ima jos jedna fora...bas kontam dali da napisem jer ce mnoki reci ma daaaaj :lol:

ako je kineticki (vanjski) tek poceo da kucka,zamjeni im mjeta (lijevi na desnu,desni na lijevu poluosovinu) napuni s masti i garantujem da ce biti jos dugo i da ce kuckanje prestati ... vec radjeno svercerima s auto pijace koji minimalno ulazu u vozila koja prodaju :D

haha, morat cu predloziti drugu da proba, bas me interesuje sta ce biti :)

@zuka, pa moja ofrlje pretpostavka je da prestane jer se pocne rotirati u drugu stranu kako mu zamijenis mjesto....
 
triza neuspijeva to na italijanima :D ok ti je ta ofrlje pretpostavka :icon_biggrin: ,upravo tako,kugle se oslanjaju o manje ostecen (ishaban) dio kinetickog pa se usuti + napinjen s masti do cepa i eto ga

zuka_ je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
e ima jos jedna fora...bas kontam dali da napisem jer ce mnoki reci ma daaaaj :lol:

ako je kineticki (vanjski) tek poceo da kucka,zamjeni im mjeta (lijevi na desnu,desni na lijevu poluosovinu) napuni s masti i garantujem da ce biti jos dugo i da ce kuckanje prestati ... vec radjeno svercerima s auto pijace koji minimalno ulazu u vozila koja prodaju :D
Koja je u tome fore,pa da se ne cuje ako se zamijene mjesta?Da ja uradim ako to uspijeva jer ne mislim drzati dugo auto a i onako ide najvjerovatnije na otpad jer su SLO tablice,tako da mi ne isplati puno ulagati.

I zapravo jos ja nisam siguran dal je kineticki 100% moram vidjeti,to je do sad pretpostavka da je kineticki.:icon_biggrin:

probaj,nekosta te nista,a upalit ce 100%
 
Član
Znaci to samo radi na ovim njemackim masinama :lol: i opet nek neko kaze ne valja golf:icon_mad:

A vidjet cu mozda i probam,javim svako sta sam uradio;)Hvala momci na savjetima:icon_biggrin:
 
mora da radi na krsu,italijan je gentlmensko vozilo,zahtjeva samo nove djelove :lol:

hajd' ti to zamjeni pa nam javi sta i kako,valjda nece temu zakljucati dok nezavrsis
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top