Kažnjavaju i suvozače

Kažnjavaju i suvozače

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U mene je komšinica nekidan imala udes sa 206-icom prešla na kontra stranu opalila u lagunu karvan direkt i odbila se u dubok jarak i prošla samo sa posjekotinama na glavi naravno bila vezana.
 
Član
to samo BiH filozofi zakljucili da je pojas sranje eto milijarde ljudi idioti i gomila inzinjera idioti i vozaci utrka idioti i piloti isto idioti sto se svi ti ljudi vezu pojasom? pa pojas ubija j*i ga ???
 
Član
nemam nist protiv pojasa..... i jesam za to nek pisu kaznu suvozacu..


kod mene ti je inace ako se vozac svezao i vidi da ja nisam , samo mi kaze buraz imas li 40km .... odmah znam da sta je... pojas.
 
Član
Pojas cuva glavu i spasava zivot 80 % a airbag 20 posto.
Naravno ako se ide prebrzo, preko 100 km na sat tesko da ce ti pomoc i jedno i drugo.
Ja ga nevezem po gradu al bilo gdje da krenem vani obavezno se svezem, i naravno za to sam da policija kaznjava za nevezivanje pojasa pa i u gradu.
Mi volimo da se foliramo nevezivanjem pojasa, al kad nas zaustave onda joj ovako joj onako izvlacimo se nes... pisi jarane kaznu kad sam pogrijesio..

Pojas ti je ko kondom glavu cuva a moze i bez njega:):):)
 
Član
Samo mi nije jasno od kad je to njih toliko briga za moju sigurnost ?

Mislim ako ja hocu da poginem ko su oni da me sprece i zasto.

Sta sad treba kaznjavat ljude sto nemaju vazdusne jastuke ili abs ili esp i to su jako bitne stvari za sigurnost, cak bitnije od pojasa.

A da ne pricam o kineskim sofersajbama, kad pukne dzaba ti i pojas i sta god imao isjece te svog.

Apsurdno je to kod nas malo, zakon i saobracajci i sve to, ako vec brinu toliko za sigurnost sto ne poprave puteve, sto ne urade nesto drugo j*iga.

Ja ako vozim bez pojasa ugrozavam samo sebe a ne i druge tako da je to moja licna stvar.

Ima slucajeva gde su ljudi prezivili upravo zato sto nisu imali pojaseve, ali to niko ne pominje "to su retki i nebitni slucajevi"

Slazem se pomaze pojas, ali sam za to da ipak sami vozaci odluce hoce li ga ili ne koristiti.

Ali niko nije napomenuo da je to jako dobar izvor zarade, to sto su napisali par hiljada, treba pomnoziti sa par puta i dobice se cifra koliko su stavili u dzep. Ja se ne sjecam kad sam platio kaznu zadnji put ali se sjecam sto puta da sam dao "na kafu" ili 50-100 kafa odjednom.

Ne mrzim nikog, al policiju i politicare ne volim nikako, ni vidjet a ne imat posla s njima. CAST IZUZECIMA!!!
 
Član
E ja se nisam vezivo do prije par dana odkad sam imao udes lik me opali moja bočna strana i prodrma mi svaku kost odsad strogo pojas sreća pa je udar bio bliže točku a ne po sred vrata zato je suvozač zaplatio udario glavom od bočno staklo a ja završio na mjestu suvozača ja inače ako vozim van grada vežem se baš zbog tih frontalnih udesa a u gradu sve kontam ma sta se vezujem par ulica bezveze al eto ispostavilo se da je bolje vezati se nije stvar kazne nego zdravlja to mnogi potvrdjuju
 
Bez pojasa ja ne mogu nikako normalno voziti,nezz ali to mi je tako preslo u naviku...
A sto se tice sigurnosti,prije 2 godine u mene dva frenda sa 160km/h udarili u auto_Obojica ostali zivi i zdravi,suvozac sa povredama koljena samo...No ono sto je sigurno jeste da bi bez pojasa letili izvan auta u najgorem slucaju cak i ne bi bili tu gdje su sad.Kao sto neko rece,vezi se pravilno i na pravi nacin ce da te zastiti....

A ovo sto se tice kazne za suvozaca to mi je OK i posteno,jer idu mi na zivac ljudi koji sjedu i kazu ma sta ce mi pojas ovo ono....
 
Član
u austriji naplacuju kazne ,kada nisi i nazad vezan
a da pojas netreba i da nije sigurnije nebi bio u autu....
 
Član
Mene je pojas 4 puta spasio da se ne ozljedim i ja se uvjek vezem. Jednom sam vozio jednog drota kuci i on kaze "nemoras se vezat ja sam sa tobom nece ti niko nista" onda sam mu ja drzao predavanje sat vremena kako je vazno da se veze :D

Moj stari je imao udes covjek mu se spucao sa strane sa nekih 120 Km/h da je bio vezan ne bi sigurno prezivio jer ga je bacilo na suvozacevu stranu i tako sprijecilo da dobije udarac u glavu.
 
Član
jaba78 je napisao(la):
Mene je pojas 4 puta spasio da se ne ozljedim i ja se uvjek vezem. Jednom sam vozio jednog drota kuci i on kaze "nemoras se vezat ja sam sa tobom nece ti niko nista" onda sam mu ja drzao predavanje sat vremena kako je vazno da se veze :D

Moj stari je imao udes covjek mu se spucao sa strane sa nekih 120 Km/h da je bio vezan ne bi sigurno prezivio jer ga je bacilo na suvozacevu stranu i tako sprijecilo da dobije udarac u glavu.

Eh o ovome ja pricam !

Svaka cast i pojasu i svemu ostalom namjenjenom sigurnosti, ali ovo je pravi primjer i nazalost nije jedini, da u BIH pojas nije namjenjen zastiti vozaca nego uzimanju para. To je jedino sto me nervira.

I ja se svezem najcesce, ali ako cu izaci iz auta svaki minut onda me mrzi.

A sto nije rekao svezi se, to ti je sigurnije, a ne nece ti niko nista, to je zalosno kod nas se sve svodi na kako ces nekog zaj*at i uzet mu pare.

Jednom mi se desilo i samo taj put sam ostao bez rijeci, u Tuzli me zaustavio policajac i kaze nisi se vezao reko jbg zaboravio sta cu sad necu se pred tobom vezat, a on kaze ja ti to radi tebe govorim a ne radi mene i kazne, ja ti ne moram naplatiti ali se vezi radi sebe.

Htio sam mu platiti samo zato sto je covjek al nije htio uzeti nista, tako da sam otisao i nisam mogao sebi doc.
 
Član
Cu pojas zna da napravi belaj. Ja sam nedavno imao udes, srecom vezan, 140km/h u drvo, na sjedistu su slomljeni svi nosaci, da nisam bio vezan bi ispao kroz sofersajbu, ili bi bubno glavom od nesto. Pojas svetinja uvijek se vezem i izgleda da mi je to i spasilo zivot.
 
Član
Pojas je obavezan i jedan od najboljih izuma sta je zivota do sad spasio, a ovi sto pisu sta cu se vezat ja se brinem za vlastitu sigurnost ajd iscoolirajte se malo ...:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top