Kazna za parkiranje ??

Kazna za parkiranje ??

Član
Maloprije parkiram na mjesto koje dijeli ulicu od parkinga, a to spada pod trotoar. Parking je za 2 auta i bio je zauzet i ja stanem uzduž iza njih da kupim hljeb u radnji preko puta. Kad sam parkirao vidio sam policiju da ide iz suprotnog pravca i hajd reko neće minut-dva, uvijek se tu zaustavim. Upalio sam 4 ako šta znači. Kupujem hljeb kad vidim oni oko auta, ja tamo i kažem: evo mene, kontam reći će hajde vozi. Vraga, oni pišu. Nećete me zar pisat pitam, vele da hoće. Ja se opet pravdam pa minut da hljeb kupim, kažu oni da nas nisi vidio pa hajde, a ovoka pišemo. A ostalih auta po ulici, po trotoarima, na zelenim površinama i ja pokazujem, govorim, ništa oni. Na krju da potpišem, ja odbijem i kažem idemo na sud, uslikat ću sva ova auta i doći. On mi odgovara da će i on slikati moje, ja opet njemu nemaš pravo slikati moj privatni auto - ne znam odakle mi je to došlo. Pita me hoćeš li još kaznu za nedolično ponašanje i onda se ovaj drugi policajac naljuti otkine one papire ostavi na haubu i odoše, ja opet nazad u radnju, a auto ostalo tu dok sam se vratio iz radnje. Šta sad, nisam ništa potpisao. Znači li to da moram platiti u roku 8 dana ili šta ? Bio sam nekakv sjeban, vjerovatno sam kriv. Ali me naljutilo što nekom pišu, a nekom tolerišu. Šta preporučujete ??
 
Član
Ma nista plati i suti sta ces....od ganjanja po sudovima nemas nista....samo ces zijanit para i vremena....haj da je nesto vece u pitanju pa i ganjat.....tako je i meni slicni bilo...ja se zaustavio kraj ceste upalio sva 4 i uzo mob da nazovem curu da sidje ispred zgrade...i drotovi naidjose i napisase mi kaznu sto nisam vezan i sto pricam na mob u autu...iako sam bio pod rucnom.....i isto tako ja nisam htio potpisat i raspitam se dali vredi ganjat sta ...i svi mi rekli da batalim ganjanje ...jel su njih dvojica protiv tvoje rijeci....ne isplati se ganjat nikako
 
Član
Jbg, izgleda da bih bolje prosao da sam na cesti zaustavio i upalio 4, bilo ih je bar 5 u blizini parkiranih. A u čemu je razlika ovo potpisat ili ne ? Ako potpišeš ne ide ti ona taksa još 20 maraka ako ne platiš u roku 8 dana, a ako ne onda ide i treća opcija sud ?
 
Član
S rogatim se ne mozes bosti, ja sam imao toliko loseg iskustva sa nasom policijom, vecina njih su zadrti papci "šljegli" s brda i iz p... materine i sad imaju malo autoriteta pa to koriste na "normalnim" gradjanima i učesnicima u saobraćaju, ne kažem da nisi kriv ali to su 99% "ljudi" koji idu linijom manjeg otpora i uvijek pisu obicnim smrtnicima dok malo vecim ribama ne smiju nista, nekad mi tako drago bude kad me zaustavi neki normalan i pismen kulturan policajac i pristupi kulturno i onda i kad mi napise kaznu mene grize savjest.
Uglavnom sistem je smisljen tako da samo normalnim ljudima izbija pare iz dzepa jer tako je najlakse, nazalost.
plati tu kaznu odmah da poslije nebi morao i kamatu platiti moj ti je savjet.
ja sam isao dva puta na sud sa retardima i hajmo reci to je dug proces i treba ti celicnih zivaca tako da ces se pokajati u pola procedure sto odmah nisi platio kaznu...
 
Član
Istu sam scenu imao. Cak su mi htjeli pisati 600 km za vrijedjanje... Mani se suda idi lijepo plati i suti, ubuduce znas kakvi su i jbg. Mene su 70 km oderali.
 
Član
mislim ako potpises onda nema tih 20 km zakasnine... i ja sam prije mislio da ja na sudu mogu dokazat nesto...al sudija je na njihovoj strani mozes pricat sta hoces.... tako da eto. vidi sta ti draze.
 
Član
Na sud se ide samo ako ti treba vozacka da ode pa molis sudiju da ti ne oduzme vec preinaci u uslov i sam kazes da povecaju kaznu al da ne oduzmu vozacku. a to za parkiranje kad si frajer da parkiras podnesi stojecki i plati jer on samo kaze drzim se po zakonu a ti ni ja mu ne mozemo da odredjujemo koga ce da zaustavljaju i kaznjavaju jer su zakon nastimali prea sebi a ne prema nama
 
Član
Ako potpises znaci da si priznao krivnju i tada ti nema suda ni nista nego moras platiti, a ako ne potpises to znaci da nisi priznao krivnju i to sto su oni napisali i tada ides na sud da sud-sudija vidi ko je upravu...
 
Član
dzaba raspravljas o tome , kriv si plati, kakve veze ima sta drugi rade ti postuj zakon za sebe, ili ne postuj kad mozes :D
ali kad se tako desi onda snosi posledice ko covjek :D
 
Član
Jebaji ga, platit ću, krivo mi što se posvađa s ljudim, a kriv. Naljutilo me što neko može sve, a nekog kažnjavaju i za sitnicu.
 
Top