Kazna za parking?

Kazna za parking?

Član
Juce sam parkirao na trotoaru 4 zmigavca cekao druga da izadje iz banke posto nije bilo mjesta igdje drugo parkirati. Ide pauk vidim slika i sam prodje, ja ostajem na svom mjestu vidim guzva cekam. Dolazi opet pauk izlazi policajac i govori "Daj mi dokumente", "Dobar dan, zasto sta sam uradio?", "Samo ti daj pa ces saznati". Ja onak s*ban pruzam lik ode do auta ispred (a bilo jedno auto iza njemu stavljaju one kandze za dizanje posto nije bio niko u autu). Ja izleti iz auta reko sta je bilo kaze zbog parkiranja kazna proslo 5 minuta, reko nema problema micem se odma, nema nema gotovo polazi vamo u kamion. Lik poce pisat nema pare nagovorit ga, pa sam poceo psovat sve po redu od mrtvih do zivih. Pruza mi kaznu od 40 KM, pa mi komunalni k*rac prilazi i daje mi 30 KM, pitam ga lijepo sto sad kaze imas kandzu reko nemam, imas, nemam nisam lud. Kaze lik idi vidi ja tamo lik mi stavio ono jedno za dizanje. Ja se sje*bo, reko ne pravi se budala pise mi kaznu mici to polomicu i to i tebe. Nema pare izleti drot poce mi nes srat i morao sam 30 KM na licu mjesta. A za ovih 40 navodno imam roka 3 mjeseca. Medjutim sada procita na onom A4 da se kamata udara poslije 8 dana. A drot mi rekao samo 40 KM. Znam da se zalit nemam kome vec upravi vodovoda. Pa lijepo da pitam da li su smjeli mi ono jedno staviti i dali ce mi kamatu pucati?
 
Član
DIGNE MI SE PRITISAK KAD OVAKVO NESTO PROCITAM :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Zato je zakon one kamere naprijed imati sto sve snima pa kad te neko bas J**e da imas bar neki dokaz ili nesto :!
ILI DOGOVORITI SE NAS 20 sa autima svi stati pa nek redom pisu kazne i nose jedno po jedno :! :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Nema kamate ako si se potpisao na nalogu tamo da prihvataš to što ti je napisao...možeš to platiti bilo kada...poželjno prije registracije ili vađenja kakvih dokumenata.
A trebao si samo otići i ne dati mu dokumente...jebi ga sad...
 
Član
Ma nisi mu trebao davati nista no si samo trebao krenuti ko ga jebe nemoze ti nista tu si pogrijesio
 
Član
A da te pitam nesto, necu da ti sjedam na muku, ali da li je igdje po zakonu regulisano da se smijes parkirati na pjesackoj zoni (trotoaru) i sekundu?
Ja kako se sjecam zakona, da ni pomocu trikova nije dozvoljeno parkiranje po trotoarima,pjesackim zonama,pjesackim prelazima...:icon_question:
 
Got2b je napisao(la):
A da te pitam nesto, necu da ti sjedam na muku, ali da li je igdje po zakonu regulisano da se smijes parkirati na pjesackoj zoni (trotoaru) i sekundu?
Ja kako se sjecam zakona, da ni pomocu trikova nije dozvoljeno parkiranje po trotoarima,pjesackim zonama,pjesackim prelazima...:icon_question:

Pa ako je momak sjedio u autu sa upaljena sva 4 zmigavca, 99% policajaca nece pisati kaznu u tom slucaju.. druga je stvar kad lik ostavi auto parkirano na trotoaru i ode negdje na kafu, tad bi mu ja auto zapalio... a nema mi nista mrze kad neki policajac koji misli da je zajeban samo sto nosi uniformu, pocne tako drsko da se ponasa, ja bi samo upalio auto i otisao... pa jbt zar se nemoze fino sa ljudima porazgovarati i objasniti im u cemu su pogrijesili a ne ponasati se bahato... mada sam cuo u zadnje vrijeme da cesto zaustavljaju i pisu kazne redom, valjda im fali para ili sta vec :icon_question:
 
Član
Sve razumije, dosta ih ima sto se Qrce u uniformama a nezna recenice da slozi...:icon_mad:
Ali eto on je naletio na tih 1% :icon_confused:
 
Član
Got2b je napisao(la):
A da te pitam nesto, necu da ti sjedam na muku, ali da li je igdje po zakonu regulisano da se smijes parkirati na pjesackoj zoni (trotoaru) i sekundu?
Ja kako se sjecam zakona, da ni pomocu trikova nije dozvoljeno parkiranje po trotoarima,pjesackim zonama,pjesackim prelazima...:icon_question:

skroz si upravu. bolje da je ostavio u traci i upalio sva 4. nebi mu niko A rekao. izvini druze, ali nema mi nista mrze nego kad neko na trotoar ostavi auto, nebitno dal minutu ili sat, pa raja mora po ulici hodati da bi obisla auto. kriv si, plati kaznu i drugi put ostavi u traci sa upaljenim zmigavcima...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
A da te pitam nesto, necu da ti sjedam na muku, ali da li je igdje po zakonu regulisano da se smijes parkirati na pjesackoj zoni (trotoaru) i sekundu?
Ja kako se sjecam zakona, da ni pomocu trikova nije dozvoljeno parkiranje po trotoarima,pjesackim zonama,pjesackim prelazima...:icon_question:

skroz si upravu. bolje da je ostavio u traci i upalio sva 4. nebi mu niko A rekao. izvini druze, ali nema mi nista mrze nego kad neko na trotoar ostavi auto, nebitno dal minutu ili sat, pa raja mora po ulici hodati da bi obisla auto. kriv si, plati kaznu i drugi put ostavi u traci sa upaljenim zmigavcima...

Kriv jest,ali to ne opravdava majmunsko ponasanje sluzbenih lica!
 
Član
Meni se identicna situacija desila u Doboju prosle godine, obavezno uplati u roku 8 dana jer u protivnom ima kamata, govorim iz prve ruke. pozz
 
Član
Meni se identicna situacija desila u Doboju prosle godine, obavezno uplati u roku 8 dana jer u protivnom ima kamata, govorim iz prve ruke. pozz
 
Član
CaFa je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
A da te pitam nesto, necu da ti sjedam na muku, ali da li je igdje po zakonu regulisano da se smijes parkirati na pjesackoj zoni (trotoaru) i sekundu?
Ja kako se sjecam zakona, da ni pomocu trikova nije dozvoljeno parkiranje po trotoarima,pjesackim zonama,pjesackim prelazima...:icon_question:

skroz si upravu. bolje da je ostavio u traci i upalio sva 4. nebi mu niko A rekao. izvini druze, ali nema mi nista mrze nego kad neko na trotoar ostavi auto, nebitno dal minutu ili sat, pa raja mora po ulici hodati da bi obisla auto. kriv si, plati kaznu i drugi put ostavi u traci sa upaljenim zmigavcima...

Kriv jest,ali to ne opravdava majmunsko ponasanje sluzbenih lica!

cim se popeo na trotoar zanemari majmunsko ponasanje jedva su docekali vracanje tog clana zakona i to je zasluzena kazna
 
Član
Ja znam da sam kriv nema nikakve sumnje. Na trotoaru je bilo prolaza kraj auta sto se tice pjesaka ne radi njih vec ostavim da mi ne zakace auto dok prolaze. Al ako je toliko zabranjeno sto odma nije stao, vec je prosao slikao pa poslije ne znam koliko minuta dosao da mi se*e. Vise me iznerviralo njihovo ponasanje i dodatnih 30 KM koje nisam trebao platiti ali koliko sam bio ljut i psovao im nisam nista registrovao. Da sam znao da ce to uraditi ne da mu nebi dao dokumente vec bi udario po gasu pa ko ga je*e. Al sta cu kad magarac nece kaze razlog a ne smijem se svadjat s njim da mi nebi nekako progledo kroz prste. Kada sam vidio da nema vajde haos sam im pravio. Jos komunalni policajac se meni smije u facu, opomenem ga da mi se ne smije da cu ga isamarat, zatim izlazi drot i meni sere zbog napada na sluzbeno lice. U glavnom kaznu moram platiti, samo me interesovalo da li su kamate i dali su mi smjeli to raditi. ;)
 
Član
phantom je napisao(la):
Ja znam da sam kriv nema nikakve sumnje. Na trotoaru je bilo prolaza kraj auta sto se tice pjesaka ne radi njih vec ostavim da mi ne zakace auto dok prolaze. Al ako je toliko zabranjeno sto odma nije stao, vec je prosao slikao pa poslije ne znam koliko minuta dosao da mi se*e. Vise me iznerviralo njihovo ponasanje i dodatnih 30 KM koje nisam trebao platiti ali koliko sam bio ljut i psovao im nisam nista registrovao. Da sam znao da ce to uraditi ne da mu nebi dao dokumente vec bi udario po gasu pa ko ga je*e. Al sta cu kad magarac nece kaze razlog a ne smijem se svadjat s njim da mi nebi nekako progledo kroz prste. Kada sam vidio da nema vajde haos sam im pravio. Jos komunalni policajac se meni smije u facu, opomenem ga da mi se ne smije da cu ga isamarat, zatim izlazi drot i meni sere zbog napada na sluzbeno lice. U glavnom kaznu moram platiti, samo me interesovalo da li su kamate i dali su mi smjeli to raditi. ;)
Pa evo citam ovo pa prvo vidim da ti nikako ne razumijes sta je zabranjeno sta nije! Jeste, "Toliko" je zabranjeno parkirat se na trotoar! Znaci napravio si sam gresku i jos se svadjas! Nije korektno ni to od njih,ali jos manje od tebe! Uz to sam kazes da nije odmah stao,vjerovatno jer se nisi sklonio brzo,vratio se! A ovo za haos i samaranje...nzm sta reci! Trebali su ti napisati jos 500km za vrijedjanje sluzbenog lica,pa bi sledeci put dobro razmislio kako ces se ponasati! I ako si potpisao nalog na licu mjesta kamate nisu 100%,znaci mozes platiti tih 40km do registracije auta! ;)
 
Član
Brate mene je kaznio jer sam parkirao na parking. Problem je u tome što mi je auto bilo dugo a parnking nije bio dovoljno velik i zadnji kraj mi bio izbačen van parkinga. Stanem i ostavim kolegu i 4 žmigavca upaljena udjem u banku i izadjem. Mozda 10 minuta. Nema tu prepirke. Plati i gotovo.
 
Top