Kazna - pomoć!!!

Kazna - pomoć!!!

Član
Ljudi zajeb'o sam se samo tako. Auto sam vozio na ugovoru, a ugovor je na brata bio. Uhvati me radar na 52 km/h, a bilo 40. Kazna došla bivšem vlasniku u Sarajevo, on profaksa ovim ovdje i oni meni pošalju obavještenje da sam napravio prekršaj. Čitao sam, ali sam skroz zaboravio da je auto na brata pa nisam prijavio da sam ja vozio. Sad je problem što brat tada nije imao položeno, u međuvremenu je položio. Sada je došla kazna na njegovo ime 140KM. Auto je prepisano jučer na njega, a danas je kazna došla. Postoji li kakva mogućnost da se ovo izbjegne ili da se prebaci na mene i onako imam kazni zato i jesam prepisao na njega ???
 
Član
sto je postojalo postojalo je. da mogu kazne da se prebacuju s jednih na druge tako bi radili mnogi. ti si njima poslao papir s vlasnickim podatcima i oni su opteretili vlasnika.
 
Član
sto je postojalo postojalo je. da mogu kazne da se prebacuju s jednih na druge tako bi radili mnogi. ti si njima poslao papir s vlasnickim podatcima i oni su opteretili vlasnika.
Nisam ništa poslao, to i jeste problem :D Ako se ne pošalje onda se podrazumijeva da je vlasnik vozio, a ja sam kontao da sam ja vlasnik. Jbg
 
Član
onda nisi dobro skontao :wtf::wtf:, nazovi covjeka u uplati mu pare na racun i neka on plati i ubuduce bolje kontaj ;);), nema ljutnje :banghead:
 
Član
onda nisi dobro skontao :wtf::wtf:, nazovi covjeka u uplati mu pare na racun i neka on plati i ubuduce bolje kontaj ;);), nema ljutnje :banghead:
Nisi dobro razumio, taj čovjek bivši vlasnik je odradio svoje, kad mu je stiglo obavještenje nazvao me i rekao da me uhvatio radar. Ja sam prihvatio odgovornost i on je valjda profaksao ugovor u moj MUP, zatim su oni mene obavijestili. On nema nikakve veze s ovim, njega sam somenuo radi reda. Brat mi je problem. Danas sam se posavjetovao s policijom i rekli su mi da je najbolje da idem na sudsko odlučivanje s pričom da sam bio negdje kada je stigla obavijest i da prihvatam krivicu na sebe jer sam ja vozio i da brat nema nikakve veze s tim. Tako da bih ako Bog da mogao proći s 40 ili eventualno 60 maraka kazne, a još mi je bitnije da je brat čist jer je tek neki dan položio. Eto možda nekom pomogne ovaj moj slučaj.
 
Top