Kazna od sinoc

Kazna od sinoc

Zdravo narode,sinoc sam dobio kaznu za neposjedovanje protiv pozarnog aparata koji treba da ima vazeci atest.Ja sam imao onaj obicni jednokratni p.p ,ali po njihovim rijecima bitan je samo taj atest(koji ja ne mogu dobiti na ovaj jednokratni)..

U zapisniku je naveden clan 238. stav 1. tacka 38. alineja 203. veza 1. (40KM)(gledao sam ovaj clan u zakonu i to je kazneni clan za neposjedovanje opreme)

Zanima me gdje to u zakonu pise da mora biti atestiran taj aparat,ako tako pise nije problem kupicu ga i platiti kaznu,ali samo zelim da znam..Ako neko stvarno to zna da postoji i da mi ovde pokaze bio bih mu zahvalan..;)
 
Član
spada ako vozis na plin, ili vozis teretno vozilo

al za ovo sa atestom prvi put cujem, jedino ako ne vozis kamion sa robom, tamo stoji da za njega moras imati aparat za gasenje pozara u kabini, i jos najmanje jedan za gasenje u tovarnom prostoru :icon_confused:
 
Član
Ja 2 puta godisnje moram na provjeru ispravnosti aparata u vatrogasno drustvo. Dobijem zuti stiker do kada mi vazi provjera. Aparat mi je obavezna oprema u kombiju.
 
Znaci poceli si majku im:lol: To je kao obavezno, i jos moras imati i atest, i ako se ne varam, 6 mjeseci vazi, samo da uzimaju pare djubrad jedna. Ja imam fabrciki ili kako vec ga da nazovem, dosao uz auto, ali kontam ako budu trazili nece ga priznati jer nema atest!
 
po nekoj logici bi morao provjeravat taj aparat,to ti je za tvoje dobro,jer on ima svoj rok trajanja...a neispravno se racuna kao da nemas,bar ja tako mislim ;)
 
Član
Neispravan aparat ti je kao da drzis bombu u ruci ;) sjetite se da je jedan covjek poginuo zbog takvog aparata :icon_sad: mora se svaki aparat atestirati osim ovih sto kupis sto dodju kao sprej sto ja imam, ti se ne atestiraju jer su to obicni mali jednokratni a cisto sumnjam da sa njim mogu ista i da igasum osim sibice :lol:
 
kavaz je napisao(la):
spada ako vozis na plin, ili vozis teretno vozilo

al za ovo sa atestom prvi put cujem, jedino ako ne vozis kamion sa robom, tamo stoji da za njega moras imati aparat za gasenje pozara u kabini, i jos najmanje jedan za gasenje u tovarnom prostoru :icon_confused:


Da,ja vozim na plin,i navodno je potrebno imati taj aparat al nigdje nema te specifikacije u zakonu da mora biti atestiran,razumijem ja da je to zbog moje licne sigurnosti,al sto on meni da pise kaznu ako to nema u zakonu..:icon_rolleyes:



"(1) Putni~ka motorna vozila opremljena za kori{tenje
alternativnih goriva (LPG, CNG,...), vozila za javni
prijevoz, kao i teretna motorna i priklju~na vozila moraju
imati aparat za ga{enje po`ara postavljen na vidljivom
mjestu, tako da se u slu~aju opasnosti mo`e upotrijebiti.
(2) Skup vozila (kamion i prikolica, teglja~ i poluprikolica, itd)
moraju biti opremljeni sa jednim protivpo`arnim apratom
namijenjenim za ga{enje eventualnog po`ara na motoru i
kabini i minimalno jednim protivpo`arnim aparatom
namijenjenim za ga{enje eventualnog po`ara na robi koja se
prevozi. Broj protivpo`arnih aparata namijenjenih za
ga{enje eventualnog po`ara na robi zavisi od vrste i koli~ine
robe koja se prevozi."
 
Član
Po meni se podrazumijeva da ako moras imati PP aparat da je logicna stvar da mora biti ispravan odnosno redovno kontrolisan.
Nigdje u zakonu ne pise da rezervni tocak mora biti ne probusen, pise da se mora imati. Do tebe je hoces li ti nositi poderanu gumu i platiti kaznu.
Ja tako razmisljam...;)
 
ovo me podsjeti na ono kad je zena u Americi tuzila proizvodjaca mikrovalne,jer nisu napisali da se ne mogu macke susiti u njima :D

drug ako ti nije ispravan aparat,a ti u ovom slucaju ne mozes dokaz da jest sve i da je tako jer nemas atest,to znaci da ga nemas i zato si dobio kaznu :icon_sad:

bolje ti je prihvati to i plati kaznu,na sudu ces biti donji 100%
 
Moras imati atestiran aparat..Mora ici na provjeru svakih 6 ili 12 mjeseci (sto neko vec rece)..Ti jednokratni su 0 bodova..
 
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
sta bi ja tek rekao moj ispod sjedista stoji od 1985 :lol:

Ti nosis bombu pod guzicom koja samo ceka da eksplodira i da te katapultira kroz krov kao James Bonda :lol::lol::lol: sala :lol:
 
RS TURBO je napisao(la):
Ti nosis bombu pod guzicom koja samo ceka da eksplodira i da te katapultira kroz krov kao James Bonda :lol::lol::lol: sala :lol:

izbaceno iz auta :lol: pise na njemu ona kao neka naljepnica 85. moze li se to negdje ponovo napuniti od 2kg je ili sta cu sa njim da ga dam vatrogascima :icon_confused:
 
Top