Kategorije za Motor pomoc

Kategorije za Motor pomoc

Član
Pozdrav, namjeravam uzeti neki skuter pa me interesuje do koliko kubika NE moram polagati za A kategoriju, cuo sam da do 50kubika ne trebam samo registracija i naravno kaciga :) . I kolika je cijena za polaganje A kategorije i sta se sve treba polagati iako posjedujem B i C. Hvala na odgovorima ;)
 
Član
Do 50 kubika ne moras imati A kategoriju sigurno, a ja kad sam polagao A kategoriju imao sam B i platio sam ljekarski, casove voznje i izlazak pred komisiju, mada je to bilo podavno tako da ti nzm reci koliko je para sad to. Najbolje odes do neke auto skole i pitas.
 
Član
Nekad je bilo do 50ccm samo se testovi poloze i to je to. Sad po novim vozackim, mislim da ima A1, ili tako nesto. Mislim da je to
kategorija za mopede, sad ne znam je li ostalo isto da se samo testovi poloze.
 
Član
Evo zvao sam Auto skolu i dobio sam informaciju da do 50kubika ne treba nista ako se posjeduje B kategorija s tim, da u saobracajnoj mora pisati biciklo sa motorom ili moped, ako pise motociklo ili motor onda treba A kategorija. Za polaganje A kategorije je potrebno ljekarsko uvjerenje 50km, kopija vozacke ovjerena, cipsova prijavnica, i kopija licne karte, ubrzano polaganje, 5 casova voznje i sve do polaganja je 350km.
 
Član
Ja vozim 125 sa b kategorijom, registrovan motor uredno na meni, zaustavljala me policija jedno 10 put ovog ljeta i niko mi nista nije rekaao
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Ja vozim 125 sa b kategorijom, registrovan motor uredno na meni, zaustavljala me policija jedno 10 put ovog ljeta i niko mi nista nije rekaao

Ja msl da se sa b moze voziti motor do 125 cubika i 10kw, tako mi zet pricao jer on planira uzimati motor od 125 cubika.
 
Član
ja sam dobio informaciju da sa B kategoriom mozes voziti samo motore sa 3 i 4 tocka bez obzira na kubikazu
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ja sam dobio informaciju da sa B kategoriom mozes voziti samo motore sa 3 i 4 tocka bez obzira na kubikazu

To se zove B1 kategorija i dobija se aumatizmom sa polozenom B kategorijom. Zvao sam jednog jarana policajca i rece mi idto da moze do 500kubika ? sad ti znaj
 
Član
Mirsado je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
ja sam dobio informaciju da sa B kategoriom mozes voziti samo motore sa 3 i 4 tocka bez obzira na kubikazu

To se zove B1 kategorija i dobija se aumatizmom sa polozenom B kategorijom. Zvao sam jednog jarana policajca i rece mi idto da moze do 500kubika ? sad ti znaj

ma to ti je kao i sa svim ostalim kod nas u drzavi, ne znas ko koga da izvinete.
 
Član
men007 je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
ja sam dobio informaciju da sa B kategoriom mozes voziti samo motore sa 3 i 4 tocka bez obzira na kubikazu

To se zove B1 kategorija i dobija se aumatizmom sa polozenom B kategorijom. Zvao sam jednog jarana policajca i rece mi idto da moze do 50kubika ? sad ti znaj

ma to ti je kao i sa svim ostalim kod nas u drzavi, ne znas ko koga da izvinete.

:lol: haos brate policija kaze jedno moze do 50kubika na B, auto skola kazu do 50kubika i da u saobracajnoj mora pisati biciko sa motorom ili moped, a zakon kaze trocikl ili cetverociklo :icon_rolleyes: HAOS
 
Top