katalizator

katalizator

katalizator na golf 5 gti jel imao neko iskustvo snjim? Jel bolje bez njega i ocel projavljivati gresku ako se izvadi. Koje su jos nus pojave posto vec osijetim da ga malo gusi.
Kad izadjem iz auta a normalno vozim odma se cuje ono jako pucketanje iz lonca.
Pa volio bi cuti vase misljenje jel bolje ga izvaditi ili ocistiti ako moze i ako moze kako se cisti.
 
Član
To jako puckanje iz cijevi i lonaca je dobar znak jer znaci da je sagorivjevanje dobro i da je auspuh cist...Skidao sam sa vise auta i nista se nije osjetilo i nijednom se nije palila lampica niti greske nikakve tako da ti to nije problem izvaditi ali odmah da znas na snazi ces dobiti toliko da neces nista ni osjetiti:icon_smile:
 
pa znam da sam skinuo sa svog audija 1.8 turbo 2002 i da je auto isao duplo bolje ali izgleda da je tamo bas bio zaprljan

ali sad sam cuo da na golfu imaju neke sonde koje regulisu protok gasova pa kad se izvadi da ce javljati gresku
 
Član
vecina auta ti ima tu sondu koja mjeri ispusne gasove i ona se voze lambda sonda... Skidano sa golfa 3 katalizator nije javljalo gresku i nije se osjetila razlika, fiat bravo isto tako,audi 2.5 tdi isto, golf 4, trica vr6, itd nigdje se nije osjetila razlika na potrosnji niti na snazi i nije se palila lampica niti kad se skopca na diagnistiku nije bilo gresaka, ali su svima katalizatori bili ispravni prije skidanja.
 
Član
eprom_error je napisao(la):
pa znam da sam skinuo sa svog audija 1.8 turbo 2002 i da je auto isao duplo bolje ali izgleda da je tamo bas bio zaprljan

ali sad sam cuo da na golfu imaju neke sonde koje regulisu protok gasova pa kad se izvadi da ce javljati gresku



:lol::lol::lol:

Te SONDE imaju i na golfu 2 a ne na petici.

Ako ti je sonda prije katalizataora,npr na grani,smiješ je skinuti,ako je sonda na katalizatoru ili iza njega ne smiješ ga skinuti.Novija auta imaju po 2,3 katalizaora;)
 
Top