karburator

karburator

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh ovako raja u pitanju je g2 1.8 90 ks karburator i odem prije par mjeseci kod slavke u lukavicu i nastima mi covjek karburator sve extra fercera i radi prvo kad je hladan skoci na 1200 rpm pa kad se ugrije lagano pada i dodje na nekih 950 rpm i tu ostane i sve je bilo extra i poslije toga pocupam 2 lonca i ostavim samo zadnji i obrtaji porastu na 1200 ajd opet ga na ler gasu onom spustim i auto radi ok na 950 rpm i sve bilo ok poslije stavim onu gljivu i nakon nekog vremena porastu mi obrtaji na 1300rpm i to kad je auto vruce dok je hladan na 1500 a kad se ugrije na 1300 i tako radi pokusavam da smanjim i evo sta se desava smanjim ja njega opet i fkt auto kad je hladno radi na 800 do 850 rpm:icon_question::icon_question: al kad je hladano a kad se ugrije skoci na 1200 ili 1300 rpm fkt ne kontam sta je jer nema logike da radi na manjim obrtajima kad je hladan a na vecim kad je vruc i dal moze biti zato sto nema lonaca vec samo cijev do zadnjeg lonca i do gljive mozda je malo glupo al od tad se to pocelo desavati do ceg bi moglo biti jel ko imao iskustva sa ovakvim necim slicnim ili je do carba opet eto toliko ako iko ista zna nek pomaze pls
 
Član
to ti se sve desava zato sto ti je Slavko radio karburator!

Super je sve to kako on to ocisti itd itd ali da imalo zna o mehanici znao bi i sta znace spojevi ofarbani zutom bojom recimo,

to znaci da ukoliko se taj dio skida ili taj saraf odvrce obavezno mora biti zamjenjen novim dijelom,jer je nemoguce napraviti da stoji ili radi isto kao prije odvrtanja!

A karburator je dio koji je pun takvih dijelova,ventila,dizni,membrana i cega sve ne!
Pa nemoze se to samo do zivota cistiti i stimati da sve bude OK.

Postoji nesto kao reparaturni kitovi za karburatore,ali pitanje je moze li se to nabaviti za ove obicne karburatore koji su u standardnim autima!
 
ok gale sta da radim sad da vozim nekom majstoru drugom ne kontam sta sad svi hvale onog slavku jbg ugl thx na odgovru
 
Član
ja dok sam vozio na karburaturu sam isao samo jednom starom ciki u aerodromskom naselju,neznam da li se penzionisao,skolovani majstor,
imao je i aparat za mjerenje sagorijevanja,ma ciko radio za 10!
Ali nemoj sad ocekivati cuda poslije Slavke,jer ono sto je on pokvario na karburatoru se nemoze popraviti.
Pokusaj pa ako on neuspije onda je
najbolje je da uzmes kakav polovan karburator i odes na stimanje

evo broj pa nazovi vidi da li radi jos
033-469-451
 
Član
90 KS koji je karburator elektronski ili mehanicki ? Jel kao u trojke ? Ako je elektronski ne mora znaciti da je do karb, mozete jebavat milion sporedni stvari, koliko se sjecam on je pun vakuma i ostali sranja, a i elektronika ga zna hebavat kad se zagrije, pokusaj kad se zagrije i kad digne obrtaje malo zaliti vodom elektroniku koja se nalazi povis lijeve solje amortizera, cisto da vidis ima li razlike ak ne, i ak se ne planiras zezat vozi mehanicaru i cao,ako se utvrdi da je do karburatora, onda najbolje rijesenje trazit na otpadu dr karburator koji je jos na autu, dakle da ga mozes probati, inace ako je stajao određeno vrijeme moze se desiti ista situacija ili cak gora... Ja nikada nisam vjerovao u stelovanje i ostalo, ne kazem da je nemoguce,al zna se cim se on pođe stelovat,otvarat i dođe do toga, nece on dugo...
 
Član
Moze ti biti do nekakve start membrane na karburatoru, kod mene je to bilo, napravio mi majstor extra i posle nekog vremena kao i tebi se desavalo i zamijene mi tu neku start membranu i to je to bilo, bar meni, a kod mene je 1.6 karburator, tu je to negdje!
 
a fkt nezz sta da radim vidjecu sutra ovog ciku da zovem sto je gale ostavio broj ako bude radio otici cu njemu da pogleda a ako ne onda cu ja nesto cackati boli me briga ako pokvarim i ovako je otislo pa ako nista ne napravim kupicu karb neki novi pa vidjeti kako i sta dalje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top