Karbon folija na krov od leda

Karbon folija na krov od leda

Član
Zamolio bih ako neko ima iskustva sa ljepljenjem karbon folije na krovu. Auto ima ostecen krov od leda na puno mjesta ali nisu previse velika udubljenja. Moze li se to prekriti sa karbon folijom da se ne vide udubljenja od leda, posto mi je to zasad najjeftinija varijanta? Hvala
 
Super Moderator
pa zavisi koliko je osteceno. i karbon kad se lijepi poprimi sve oblike, samo sto se ne presijava kao farba pa se mozda manje primjeti
 
ma isto sranje drugo pakovanje , ako nemas bas da sredis bar odradi udubine i ostavi kao pripremljeno za farbanje tako bar raja radi pa presvuce
 
Super Moderator
ako je grad ostetio krov onda ne treba radit svako i na ''standardan nacin''. bezveze lupati, kitati i slicno, kad imaju ljudi koji se bave iskljucivo tim poslom i izvlacenjem tih udubljenja i uglavnom bez farbanja se prodje
 
Član
OK hvala, nije moje auto, od kolege je pa se za njega raspitujem. Znam da ima firma u Maglaju koja se bavi profesionalno tim poslom, izvlacenje udubljenja od leda, imao sam priliku gledati prosle godinei znam da je to najbolji nacin, ali problem je u tome sto na autu ima hiljadu sitnih rupica, pa da je 50 feninga rupa bilo bi opet previse hehe. ima stvarno previse udubljenja tako da je po mom misljenju najbolja varijanta odnosno najisplatnija lakiranje. Hvala pozdrav
 
Član
OK hvala, nije moje auto, od kolege je pa se za njega raspitujem. Znam da ima firma u Maglaju koja se bavi profesionalno tim poslom, izvlacenje udubljenja od leda, imao sam priliku gledati prosle godinei znam da je to najbolji nacin, ali problem je u tome sto na autu ima hiljadu sitnih rupica, pa da je 50 feninga rupa bilo bi opet previse hehe. ima stvarno previse udubljenja tako da je po mom misljenju najbolja varijanta odnosno najisplatnija lakiranje. Hvala pozdrav
Zavisi koje je auto u pitanju. Ako je nesto novije i vrijednije, lakiranje je posljednja varijanta. Bolje platiti i vise za izvlacenje.. po meni ;)
 
Član
Karbon folija ne moze pokriti ostece nja od leda, oni se prvo moraju ispeglati i pogitiati, islajfati i dooobro poravnati pa poslje toga staviti folija i ako koja nije dosbro islajfana pa se osjeti pod rukom, to ce se vidjeti i kad se folija zaljepi...

Tako da znas za ubuduce, svako ostecenje koje osjetis pod rukom kad prodjes preko nje, vidjece se i kad stavis foliju na nju...
 
Član
meni je Lik jednom dosao sa Alfom 156. Otvorila mu se Hauba na ca. 100kmh, i sjebala sajbu i krov. Covjek je samo kitom izvukao udubljenja sa krova, a ja sam presvukao krov folijom. uspio ga je prodati auto kuci nakon par dana, nista skontali nisu...... znaci kit pa folija.


pozz
 
Član
bez kitovanja se sve vidi...farbanje je najbolji lijek ako ih ima toliko, ali moze posluziti i kit pa preko folija
 
Top