Kako da sredim felge

Kako da sredim felge

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
:icon_question:Kao što naslov kaže kako da sredim felge ovako radi se o felgama BBS 15-ka
hoću malo da ih sredim vratim stari sjaj znači guma je na felgi ništa neskidam izuzev tegova koje planiram skinuti i zatražiti od vulkanizera da ih postavlja sa unutrašnje strane da se nevidie treba mi informacija koliko količinski trebam materijala mislim na farbu,lak,vodobrusni papir,sredstvo kojim čistim felgu sama priprema i još nešto ako sam izostavio zagledao sam felge nemaju nikakvih oštećenja na sebi izuzev farbe koja je spala na mjestima gdje se nekad nalazio teg sa vanjske strane znači u pitanju su 4 felge sredjujem samo vanjsku stranu boju i lak ću nanositi kompresorom koliko je to pametno sto sam zamislio ili da idem na vsarijantu skidaj felge sa guma pa radi komplet felge ja lično mislim da mi to nije potrebno jer stvarno su u dobrom stanju neka mi neko napiše postupak kako je najbolje to da odradim i sa kakvim materijalom boja je klasika metalik takvu ću i ostaviti
 
Član
:icon_question: hajd neka mi neko odgovori dal je pametno raditi felgu samo sa vanjske strane jel neko sredjivao na taj način da nije skidao gumu sa felge i na sta to liči da neupropastim felge
 
Početnik
uzmes sredstvo za skidanje starih premaza, jer ti je vec na mjesta skunuta pa je onda skini svu... imas toga kupiti u radnjama gdje se prodaju boje i lakovi..kad skines farbu onda ti ostaje samo da naneses novu, treba ti oko 200-300ml farbe,metalik sive,jeli, i bezbojni lak preko..a nemoras gume skidat, samo ih izduvaj i izmedju gume i felge stavi karton ili jos bolje karte stare..et tako sam ja radio, ima ih sigurno kojisu i bolje radili i bolje bi ti znali objasniti, ali izgleda da nece...
 
Član
de postavi slike felgi i napisi konkretno sta bi na njima radio.
sto je felga komplikovanija to je i sam postupak tezi
 
Član
Pa Emire da sam znao da ti znas nebi ni stavljao post bezveze vidjeces felge kad se vidimo i sve mi objasniti završeno sve da se nepeglam vise ;)
 
Član
znam ja raditi dosta stvari samo jedini je problem vrijeme (mislim na vremenske uslove) i prostor.
nemam garaze pa sve sto radim radim pred zgradom a sitnije stvari radim u kuci.
 
Član
Evo slike felgi znači samo sa vanjske strane hoću da ih radim kome god spomenem da su BBS felge odmah mi kaže odustani od sredjivanja da sam tražio komplikovanije nebih našao hehehe

jel izvodljivo da neskidam gumue i koji postupak da koristim mislim redom od šmirglanja čišćenja... boja ostaje ista tegove stavljam sa unutrašnje strane
 
Član
operi felge
uzmi purol univerzalna pasta za kovine i polahko

al bih ti preporucio da skines gume
brusiš vodobrusnim 1000 pa 1500
onda poliraš
i farbanje
 
Član
ne mozes poslije poliranja farbati jer ce se dici farba. prvo uzmes onu tecnost za skidanje farbe ( ne mislim na razrjedjivac) i naneses na felge i pustis da odstoji kako pise na pakovanju te tecnosti. poslije malom spahtlom ili sarafcigerom ogulis to sve. poslije ide smirglanje vodobrusnim smirglom (dobro ga nakvasiti jer tako najbolje skida) poslije toga pregledati felgu i videti ima li potrebe za kitovanjem i sl. kad se to sve zavrsi onda ide priprema za farbanje (sprickit ili temeljna farba) pustis da se sve dobro osusi i onda ide lak 2 - 3 sloja. poslije susenja ide bezbojni lak i to bi bilo to.
Gume ne moras skidati i dovoljno je da ih dobro zastitis krep trakom i papirom.
Mukotrpan posao od 2-3 dana za nekog ko to prvi put radi ali kad radis sebi nista nije tesko.


eto toliko.
 
Član
Ruzniji felgi nismo odavno vidjeli,ja i Foco.Rekao ti je kum da se okanis corava posla :)

Bijedo mala prvo ofarbaj auto pa onda felge :) :) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top