Kad je vojnik bio franc

Kad je vojnik bio franc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vec dugo spominjem u garazi od Leona da mi je to suprugino auto, nisam htjeo da predstavljam svoje dok ne odradim nekih sitnica ali eto polako privodim kraju

Kao sto se vidi sa slika u pitanju je Citroen C5 110 FAP.
U principu auto je klasican model bez puno nekih dzidza, ovjes nije hidraulicni.
Sto sam do sada uradio su 18" Tomasson TN5, ofarbao krov u crnu pearl, na ebayu sam uzeo neke 2 FK chrome izduvne cijevi (kojima nisam zadovoljan, valja pazit oko njih ko oko djece, oxidiraju), i od DS5 chrome poklopce za retrovizore. Jos ide samo lumar neki AT35 lagano nesto i to je to.

Sorry ako su neke slike velike.

Ovo je zimski setup prosle godine u Austriji

45joju3ysfyc2oioa3ii.jpg


I kod bake na selu :)

yfefcwji1pp47pb2okxr.jpg


Eh ovo je frisko od danas, stavljene felge i H&R 40/40 opruge.

dm6jzvt2n658r2gwt4du.jpg


t26phgul3w3uubuxh8r.jpg


Bice jos slika
 
Član
Vrhunski auto! Skoro smo gledali dosta auta za druga i odlucio se na kraju za c5 2.0 hdi sa hidraulikom, neopisiv osecaj je vozitu tu ladju. Po mom misljenju najbolji auto u klasi (cena / kvalitet / dizajn). Srecno ;)
 
Član
nije zar da si odmah kupio cim sam ti odradio felge u PS..ma odlicno izgleda i ovi izduvi odlicni..;)
 
Član
soffa je napisao(la):
nije zar da si odmah kupio cim sam ti odradio felge u PS..ma odlicno izgleda i ovi izduvi odlicni..;)

hehe ma kupio sam prije samo me interesovalo kako ce izgledati a i OmO mi je takodje pomogao PS-om :D

@Oggy

Djelimicno si u pravu. Ja kad sam ga kupovao nisam ni znao da nije hidraulika, probaj nekog "oprugas" vidjet ces da je preudoban. U principu ovjes je isti kao na 407 a svi francuzi su udobni tu nema se sta reci.
 
Član
Ma nevazno sada :) ja da sam ganjao udobnost nebi ga spustao :) ali opet i ovako spusten je udobniji od konkurencije :)
 
Član
Siguran sam da je i ovaj udoban ali hidraulika je posebna prica...mi se vozimo pre neki dan i spustimo ga na najnize auto u zemlji skoro kao da ima gewinde :icon_eek: Nakon toga pritegnes dugme i za par sekundi se parkiras na najvisi ivicnjak...milina. Definitivno cu ovako nesto juriti kad budem porodican covek :D
 
Član
Uvijek sam se divio ovim izduvnim cijevima, kad god ga vidim zagledam se u njih :icon_biggrin:
 
Član
Ove "rore" opet kazem nisu neka sreca posebno zimi, sol im smeta oxidiraju ali eto lijepo je za pogledat :)

Kontao sam ih presvuci chrome folijom kontam mozda bi to pomoglo jer dim ionako ne izlazi na njih :)

49t16y6f02gp4vcro4ce.jpg


3dpr9e2ncmfiikjqp24f.jpg


jagx7zzhst27sibblwwq.jpg
 
Član
Malo sam osvjezio citrosa preko zime da ne bude da se nista ne radi :)

Htjeo sam ga ostaviti ovako matiranog ali ipak nisam :)

1482770_10152050568297486_1182771104_o.jpg


Spojler gepeka

1480988_10152062647197486_1943249410_o.jpg


Nove felge idu na farbanje komplet mozda i u crnu nisam jos siguran :)

1495868_10152050589332486_1327525829_o.jpg



Snaha iz Kine

1509256_10152073135892486_325888654_n.jpg
 
Član
Što si lakiro auto? Ne vide se oštećenja, niti je durga boja :D Inače ja ne bih felge u crno, smanjit će se... a ovo auto ima stvarno velika blatobrane ;) jedino da su neke ogromne pa crne to bi bilo ok :) Ja bih prije u antracit, sretno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top