Kace mi rubovi...

Kace mi rubovi...

Član
Naime zamjenio sam svoje felge za neke druge,prije su bile 7.5J ET35 sa 215 sirinom gume a ove sto sam uzeo su 8J ET20 sa 225 sirinom gume i stoje mu samo tako00 medjutim kace mi zadnji rubovi kad sjedne neko nazad,prednje su ok,,jel jedina opcija ici na 215 gumu??
U pitanju je bmw e36 coupe
 
Član
Nemas sta nego ici sa gumom,najjeftinije ti je,sada da siris rubove,ja ne bih,opciaj je jos gewinde ali najbolje je sa gumom probati ;)
 
Član
Pa natovari ga nazad i vidi gdje tacno i koliko struze
mozda nista ne dobijes s gumama ako su previse izbacene za njegov rub
il nakuckaj unutrasnje rubove
 
Imam isti problem, kace mi mozda za pola cm
Mislim da mi na sredini ruba kace, da li smem da nakuckam onaj unutrasnji deo rubova da ne ostetim farbu ilo nesto
Ne znam kako se to radi?
 
Član
Sto se tice rubova tu je potrebno samo rolat rubove tj. saviti onaj unutrasnji dio, kuckanje cekicem bi ostetilo farbu i mozda izvilo lim ako se ne pazi zato se rub mora zagrijat sa fenom i onda rolat rub. Evo ovaj video
ovako to ide i ova masinica se moze napraviti sa malo maste npr. od stare dizalice sa navojem :D
 
Ma nemam ja vremena niti sam strucan u tome ali hocu to da probam da uradim
Ovaj klip sa palicom cu probati da vidim kako ce ici
Svakako hvala vam
 
Dok su mi bile stare felge i amortizeri samo sam malo kuckao rubove na krajevima ali nisam dovoljno i gore na sredini
Sada kada sam ga spustio, struze bas podera gumu i moram to da uradim
Pazljivo cu, samo moram fen napaviti
 
Član
Ima ovih fenova gdje se prodaju elektricni alati ja msm da je moj bio oko 140 KM, ali moze se naci i jeftiniji :D
 
Top