Kablovi za pojacalo

Kablovi za pojacalo

Član
Izvinjavam se ako otvaram duplu temu ali ja nisam uspjeo naci sto me interesuje.
Pitanje je gdje bih mogao kod nas kupiti kablove 25mm2 ili vece i po kojim cjenama se krecu po metru ili setovi.

Po piku ima ali vecinom tanji kablovi koliko sam uspjeo naci.
 
Član
SoundcarSystems Gradiška imaš na piku radnju ima kod njih i na metar i čitavi setovi
i Audio Power Novi Sad

35mm2 po metru dodje oko 6 eura
 
Član
adi187 je napisao(la):
SoundcarSystems Gradiška imaš na piku radnju ima kod njih i na metar i čitavi setovi
i Audio Power Novi Sad

35mm2 po metru dodje oko 6 eura
Hvala adi187

adoDBDRAG je napisao(la):
Imam ja za prodati 35 kvadrata...Uz osigurac od 60 A...
Plus 4 m i minus 1 m..:icon_smile:

imas pm.
 
Član
Vidim u prnjavoru si, ali eto mozda ce dobro doci ostalim,, ja sam platio 35kvadrata u obiu 4-4.5km po metru (prosle godine).
 
Član
mokeBass je napisao(la):
Vidim u prnjavoru si, ali eto mozda ce dobro doci ostalim,, ja sam platio 35kvadrata u obiu 4-4.5km po metru (prosle godine).

cekaj jel OBI u banja luci onaj i kakvi su to kablovi bas za auto muziku ili?
To je super cijena :icon_eek:
 
Član
Sto se tice kablova ni najmanjih problema, dugo ih ja koristio, svirala je i jaka muzika na njima. Uglavnom mene odlicno sluzili.. Evo i slika kako izgledaju:


Znaci OBI ilidza.
 
Član
mokeBass je napisao(la):
Sto se tice kablova ni najmanjih problema, dugo ih ja koristio, svirala je i jaka muzika na njima. Uglavnom mene odlicno sluzili.. Evo i slika kako izgledaju:


Znaci OBI ilidza.

mozda kvalitet nije lose al 35mm2 nije ovo ni vidjelo. ovi za kucne instalacije od 35mm2 su 8 KM po radnjama
 
Član
adi187 je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
Sto se tice kablova ni najmanjih problema, dugo ih ja koristio, svirala je i jaka muzika na njima. Uglavnom mene odlicno sluzili.. Evo i slika kako izgledaju:


Znaci OBI ilidza.

mozda kvalitet nije lose al 35mm2 nije ovo ni vidjelo. ovi za kucne instalacije od 35mm2 su 8 KM po radnjama

i meni ovi izgledaju poprilicno tanki za 35mm2 ,sutra cu malo ici po radnjama sa elektro-materijalom da vidim kako se ovde krecu cijene ako nista uvijek mogu narucit iz gradiske od firme sto je kolega preporucio u prvom postu.
 
Član
nema oznake na njima, gledao sam, mozda djeluju na slici tako (saka je ko lopata), ali podebeli su, ima negdje oko 8mm u presjeku (ne u povrsini).. uglavnom moja preporuka za obi, ima i debljih kablova od ovog ali po znatno nizim cjenama nego sto se placa u setovima.. e sad sta je kvalitetnije, to nebih znao reci, uglavnom ja nikad nisam imao problema sa njima, a svirala je jaka muzika
 
Član
Ja mislim da su ovi industrijski kablovi daleko kvalitetniji nego oni "no-name" setovi kablova sto se prodaju po buvljacima i slicno.
a sto se tice kvadrature jel neko zna kako se racuna ona? Mozda po formuli za povrsinu kruga?
 
Član
da naravno da se moze povrsina sracunati tako, P=pi*r2 i lako izvucemo r(poluprecnik), i dobijemo ispod korijena kolicnik povrsine i broja pi(3.14159...), ovaj rezultat sto dobijemo pomnozimo sa dva jer se radi o poluprecniku..
 
Član
mokeBass je napisao(la):
da naravno da se moze povrsina sracunati tako, P=pi*r2 i lako izvucemo r(poluprecnik), i dobijemo ispod korijena kolicnik povrsine i broja pi(3.14159...), ovaj rezultat sto dobijemo pomnozimo sa dva jer se radi o poluprecniku..

pa da ,ja ako sam dobro racunao sad dodje da je minimalni precnik za 35mm2 oko 6.7mm stim da je to u idealnom slucaju ako bi imao jednu debelu licnu tj. punu bakarnu ili alu zicu.
po mojoj procjeni sredina tj. sami kabal bez izolacije mora biti priblizno 10mm ako se radi o licnastom kablu da bi bio oko 35mm2.
neka me neko ispravi ako grijesim :icon_rolleyes:
 
Top