JTD Motori

JTD Motori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Razmisljam o kupovini Alfe 147 1.9 JTD, pa me interesuju misljenja o ovom motoru, vasa iskustva:

- da li su skupi za odrzavati ?
- da li se cesto kvari
- koja je razlika izmedju JTD i TDI ?
 
Član
Drugaciji sistem, fiat je proizveo motor sa commonrail tehnologijom, VW je sve do nedavno proizvodio motor sa sistemom pumpduse ili pumpa dizna ali je i on presao na sistem common rail.
Dovoljna ti je cinjenica da su inzinjeri fiata i alfe prvi napravili ovaj sistem comonrail i da su jedni od najboljih u proizvodnji ove vrste motora, a svi znamo da su novi dizeli naj bolji motori....
Druga stvar, sto se tice motora nemas sta da brines, ako uzmes JTD neces imati problema, ja sa svojim gazim 330 hiljada i jos je dio auta na kojem nista nisam popravljao, smo pazi da nije presao 300 400 hiljada.... ipak trebas ga i ti voziti 100 200 hiljada...
Gledaj da uzmes onaj malo stariji JTD sa 116 konja jer ovaj novi M-Jet sa 120 i 140 KS su ti malo skuplji za odrzavanje (Ne skuplji od konkurencije nego skuplji od starijeg motora), ali je isto toliko i napredniji....
Jedina stvar koja mi se ne svidja na toj alfi jesu duple Lafete naprijed koje su stvarno preskupe, mislim da su oko 180KM ali zato je beton na cesti.
Isto tako ako stavis jednom originalne lafete neces ih vise mijenjati.
Ostalo je sve super i definitivo odlican auto za pare koje dajes, mislim da neces bolji naci u cijenovnom rangu, meni mozda licno bolji Stilo sa dvoja vrata ali o ukusima se ne raspravlja, zasto mi je bolji stilo, zato sto ima novu sasiju koja je 30% cvrsca i kvalitetnija, vise prostora po sirini, jeftiniji je za odrzavanje jer nema te duple lafete...
Ako ces sa cetvora vrata onda mi je bolja alfa.
Eto,
 
Član
1.9 JTD, super stvar samo bjezi od onih 2.4 sa 100kw, cuo sam da su oni sranje:icon_confused:
Po meni ti bolje bilo uzeti Stila sa 2 vrata 1.8 16v, 98 kw, to asvalt dere, nije veliki potrosac a jeftiniji ti za odrzavat.žOstalo ti je sve napisao cojk povis gore:cool:
Sretno, kako god uradio;)
 
djogi86 je napisao(la):
Drugaciji sistem, fiat je proizveo motor sa commonrail tehnologijom, VW je sve do nedavno proizvodio motor sa sistemom pumpduse ili pumpa dizna ali je i on presao na sistem common rail.
Dovoljna ti je cinjenica da su inzinjeri fiata i alfe prvi napravili ovaj sistem comonrail i da su jedni od najboljih u proizvodnji ove vrste motora, a svi znamo da su novi dizeli naj bolji motori....
Druga stvar, sto se tice motora nemas sta da brines, ako uzmes JTD neces imati problema, ja sa svojim gazim 330 hiljada i jos je dio auta na kojem nista nisam popravljao, smo pazi da nije presao 300 400 hiljada.... ipak trebas ga i ti voziti 100 200 hiljada...
Gledaj da uzmes onaj malo stariji JTD sa 116 konja jer ovaj novi M-Jet sa 120 i 140 KS su ti malo skuplji za odrzavanje (Ne skuplji od konkurencije nego skuplji od starijeg motora), ali je isto toliko i napredniji....
Jedina stvar koja mi se ne svidja na toj alfi jesu duple Lafete naprijed koje su stvarno preskupe, mislim da su oko 180KM ali zato je beton na cesti.
Isto tako ako stavis jednom originalne lafete neces ih vise mijenjati.
Ostalo je sve super i definitivo odlican auto za pare koje dajes, mislim da neces bolji naci u cijenovnom rangu, meni mozda licno bolji Stilo sa dvoja vrata ali o ukusima se ne raspravlja, zasto mi je bolji stilo, zato sto ima novu sasiju koja je 30% cvrsca i kvalitetnija, vise prostora po sirini, jeftiniji je za odrzavanje jer nema te duple lafete...
Ako ces sa cetvora vrata onda mi je bolja alfa.
Eto,

Čovjek ti je sve rekao... ;) Italijani su inovatori autoindustrije, DOHC, Common Rail... Bez obzira na to što drugi govore, znaju ljudi praviti auta i tačka. Ne treba ti više preporuka...

1.9 JTD je odličan motor, ako nije pregazila puno, uzmi je...
 
Početnik
Alfa 147 JTD,moja sledeca zelja,fenomenalno auto,a taj motor ima samo rijeci hvale....
 
Član
Enterijer extra predobar;),stavis mu samo sportske opruge i nista vise i auto kao u sinama,a za ostalo ti nemam sta pricati jer je nisam imao dugo pa nemogu ni da pricam...
 
Član
potpis za talijane i jtd,tu su pioniri,iako bih bježao od onog najslabijeg motora od 105 konja.u toj alfi je preko 1300 kila:icon_smile:
 
Član
U toj alfi ne ide 105 JTD naj slabiji je od 116KS, istina benzinac ima od 105.
Moje misljenje ti je da ne stavljas nikakve sportske opruge, istina sa njima stvarno izgleda predobro ali ne izazivati bas ono gdje je najslabija... felge 16 max za ljeta i 15 za zime, dobro obrati paznju na spojeve i zareze izmedju komponenti limarije da vidis da nije gdje udarana jace, jer alfe su pune linija i pregiba sto limari tesko mogu da dobro naprave zato ih i mrze praviti, da su farovi iste boje i istrosenosti, po mraku obrati paznju da li su stopke iste boje kad svijetle, da far nije podrosijo, sve su to stavke po kojima mozes vidjeti da li je auto udarano i ako je dobro uradjeno.....
Znaci obrati da nije opaljena i da je malo presla, kad kupujes kupi neku sto je imala sto manje felge na sebi jer joj je trap sigurno ocuvaniji, da se vrata zatvaraju bez lupanja i da ne trebas zalupiti da se zatvore, vec bukvalno samo kad ih pustis da se sama mogu zatvoriti...
Plati i par stoja vise ali nadji ovo sto sam ti rekao i neces se pokajati odnosno bices pre pre pre zadovoljan... sto se tice opreme samo gledaj da ima kozni volan i mjenjac ovo ostalao svakako dolazi vec u njoj, a ako hoces poslije mozes staviti i kozna sijedista jer toga ima po oglasima od 156-ca za 2 stoje da to nabacis.....plus svoja uvijek mozes prodati.........
I obavezno ako je kupis prvo odradi veliki servis, zupcasti, spaneri, vodena pumpa i nama problema.
 
Član
jtd je predobar motor od onog iz punta sa 80ks pa do ovih u stilu i alfi stvarno je svaki predobar a i svaki ide fino a i alfica prelijep autic ako imas pare Go For It ;)
 
Član
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora
 
Početnik
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:
 
bravof je napisao(la):
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:

pa covjece u svakoj temi ti moras vw spomenuti, spominjes neka prepucavanja..smaras sa tim vw-om u svakoj temi. kako ti vise ne dosadi??
 
bravof je napisao(la):
italiano je napisao(la):
JTD provjereno najpozuzdaniji italijanski motor. Hitar po nekima puno bolji od TDI a iako je i TDI fiatov proizvod prodat Boschu od kojeg ga je kasnije kupio VW (govorim o patentu motora ) prva ga je imala FIAT CROMA 1988godine. Znaci JTD je neka vrsta evolucije TDI motora



sad ce te vw-ovci pojest....:icon_biggrin:

te se cinjenice ne smiju iznosit javno...:icon_biggrin:

HahHa... Istina baš boli... :lol:
 
Član
I da poskupi su za odrzavanje, ja imam punta 1.9jtd i samo osnovni servis znaci 4 litre ulja selenia turbo dizel 60+KM, filter ulja 22KM, zracni filter obicni zamjenski 16KM, a K&N 190KM hahhahahxD, zatim sto se tice djelova npr lamela, znaci komplet druk lezaj i to 360KM, znaci sve sto se tice djelova moras kupovat samo za JTD ne odgovara nizasta drugo a najskuplji su. Jos pri tome dodaj da je alfa jos malo skuplja od fiata:icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top