JTD motori - savjet i misljenje ;)

JTD motori - savjet i misljenje ;)

Momak je sve rekao, drago mi je da se sve vise ljudi doziva pameti i shvata kakvi su JTD motori :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=r4jgYPMSwzk
 
probao, idu solidno, trose malo,, jedan se raspao prilikom voznje na autoputu,,
diskutabilno pitanje,, bas zbog ovih situacija dozivljenih sa fiatima i nisam njihov
fan,, i bez obzira comonrail,, ipak bi se odlcuio za pd iz vw grupacije;)
treba auto kompletno napraviti,, a pod tim se ne podrazejmuva samo motor, ili samo mjenjac,,
moze se ko hoce ljutiti ali po meni ovi fiati stilo,punto i sl nisu kompletna auta:icon_sad:

da se ko nebi nasao uvrijedjen, opet naglasavm moje licno iskustvo,,
mozda ima ljudi koji trljaju goidnama fiata bez problema,, ali ja sam imao losa iskustva
i zbog toga tu marku ne gotivim.
 
Član
Upravo gledo klip, i kad BMW fan i strucan covjek kaze da valja pa trebalo bi da je tako :D

Valjda i kod nas narod vec jednom prizna da taj JTD motor ponajbolji u klasi ;)

I promijeni naziv teme u "JTD chip pozitivno iskustvo" il nes tako ;)
 
Član
64b4255390d374d4f7b8c8d5ce7d0b7f.png


Corsu sam kupio, 1.7DTI, u kojoj se od 2003, ugrađuje takođe Fiat 1.3CDTI, koji je naspram JTD, smeće... Fiatov je JTDM je priča za sebe, i mislim da je bolji od VW u svakom pogledu.
 
Član
Ma joj fijat krs i smece,sta se tu ima pricati,a i nije kompletan auto! Nemojte otvarati ovakve teme bezeveze sluze za pisanje nebuloza i gluposti! Sta zna ovaj lik iz bmw servisa sta je motor i auto,njemu je neko platio da ovo kaze,neki ljubitelj fijata! I da inace iako je common rail krs strasni,rasipa se i raspada,cudo onda najveci brend vw sa PD predje na istu tehnologiju? Salu na stranu covjek iz BMW servisa je sve rekao,ali opet kazem moze biti da on veze nema,a neki "strucnjaci" ovde vise znaju! Toliko od mene,odoh dotegnut sarafe na svom krsu,hoce se raspast posle svake voznje,fijat je to,a ja sta cu "moram" ga vozit,muka me natjerala! :123:

P.S i ovo je samo moje subjektivno misljenje da se neko ne ljuti!
 
Član
gledao i ja malo prije :cool:
prejako, i covjek je objasnio neke stvari koje se kod nas desavaju, tj. najvise pricaju i blate nesto ljudi koji nemaju pojma o tome....isto tako i s alfom i fiatom, rijetki su oni koji su ih imali i imaju , posebno JTD motori, a da pricaju nesto u negativnom smislu, dok oni koji voze sve osim alfe i fiat, su pravi ''experti'' bas za te brendove :cool:
 
Član
Al cika bravo sastavi komentar :D:cool::lol:

Ej moj backy i ti vjecito nes omalovazavas pojedine marke na forumu, ja pohvalim kad je nes dobro i od forda i opela i VW nisam vezan samo za jednu marku jer nsiam nikad ni vozio istu marku svako auto mi je druga marka, al kolko vidim i po tvojim postovima i temama nije bas da je i kod tebe taj golf kako kazes " kompletno auto " :D te nes te plin zeza,pa mjenjac, lamela i sta ti ja znam sta jos il to spada u nromalno odrzavanje :icon_question::icon_smile:
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Ma joj fijat krs i smece,sta se tu ima pricati,a i nije kompletan auto! Nemojte otvarati ovakve teme bezeveze sluze za pisanje nebuloza i gluposti! Sta zna ovaj lik iz bmw servisa sta je motor i auto,njemu je neko platio da ovo kaze,neki ljubitelj fijata! I da inace iako je common rail krs strasni,rasipa se i raspada,cudo onda najveci brend vw sa PD predje na istu tehnologiju? Salu na stranu covjek iz BMW servisa je sve rekao,ali opet kazem moze biti da on veze nema,a neki "strucnjaci" ovde vise znaju! Toliko od mene,odoh dotegnut sarafe na svom krsu,hoce se raspast posle svake voznje,fijat je to,a ja sta cu "moram" ga vozit,muka me natjerala! :123:

P.S i ovo je samo moje subjektivno misljenje da se neko ne ljuti!
Hvala Bogu pa vlada tako misljenje zbog toga je tj "krs" pristupacan cijenom onima koji ga vole :cool::cool::cool: :123: a ti sto govore da nije kompletno auto nek kupe skuplje koje je mnogo "kompletnije" :lol: i dizajnom,motorima,udobnoscu :lol:


i da nedavno kad sam bio u servisu dodje jedan Stilo JTD 115ps sa 500000km na satu na redovan servis tip top stanje :icon_biggrin:
 
Član
Ne hvalim i ne kudim,ali već vozim drugog fiata 1,9 Tipo i Punto 1,9 jtd,i mogu reći samo da je motor fantazija.VW mi je službeno vozilo,i takodjer odličan 1,9 TDI motor u njemu,nema govora,ali brojni kvarovi unatoč redovnom servisiranju u ovlaštenom servisu su mi dali do znanja da taj motor nije za naše uslove eksploatacije.Ja sam na kvarove ove godine na VW dao preko 4000 KM,4 godine staro vozilo....
 
Član
George je napisao(la):

1.3 je mjet,ima djevojka punta sa tim motorom 2003 god,70ks ide odlicno! Svijetli mu lampica city serva od kad su ga kupili ima 3 god,ali to nisu dirali jer sve radi i dalje kako treba i to je to od kvarova na njemu,naravno uz redovno odrzavanje i potrosne dijelove! A samo sipa i vozi,znaci "cuva" ga strasno! :lol: I da trosi 4.5l samo grad cisto!
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
George je napisao(la):

1.3 je mjet,ima djevojka punta sa tim motorom 2003 god,70ks ide odlicno! Svijetli mu lampica city serva od kad su ga kupili ima 3 god,ali to nisu dirali jer sve radi i dalje kako treba i to je to od kvarova na njemu,naravno uz redovno odrzavanje i potrosne dijelove! A samo sipa i vozi,znaci "cuva" ga strasno! :lol: I da trosi 4.5l samo grad cisto!

e taj 70 ks, znači da kupujem :icon_smile:
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Ma joj fijat krs i smece,sta se tu ima pricati,a i nije kompletan auto! Nemojte otvarati ovakve teme bezeveze sluze za pisanje nebuloza i gluposti! Sta zna ovaj lik iz bmw servisa sta je motor i auto,njemu je neko platio da ovo kaze,neki ljubitelj fijata! I da inace iako je common rail krs strasni,rasipa se i raspada,cudo onda najveci brend vw sa PD predje na istu tehnologiju? Salu na stranu covjek iz BMW servisa je sve rekao,ali opet kazem moze biti da on veze nema,a neki "strucnjaci" ovde vise znaju! Toliko od mene,odoh dotegnut sarafe na svom krsu,hoce se raspast posle svake voznje,fijat je to,a ja sta cu "moram" ga vozit,muka me natjerala! :123:

P.S i ovo je samo moje subjektivno misljenje da se neko ne ljuti!

Potpuno si pogodio_Odoh i ja svog odmah kod majstora.Jeste da nece popiti ulje i ide ko lud ali tacno me nasjekirase ovi genijalci.Sad nesto kontam mozda mi i motor ispadne na cestu, onako sam od sebe.:D
 
Top