Jeste li spremni za pocetak kraja?

Jeste li spremni za pocetak kraja?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
I opet ponavljam,bez jeftinog humora,ok?
Jel zna neko sta je "Treaty of Lisbon"?
to je onaj dogovora samit o jacanju EU oko glsanja u parlamentu,. nesto dupla vecina,.,. kakoo se sjecam bilo je problema oko ulaska novih clanica 2007,. jer su negdje 2005 francuzi i jos neko bili protiv prosirenja EU ovo sa baltika i istocne evrope i balkanci da se pridruzimo njima,.,. kako da se rotiraju u precjedavanju evropskim parlamentom,., koliko ce koja zemlja imat tu pozicija, dogovoreno je tim dokumntom da ce taj evropski parlament imat mnogo veci uticaj nego parlament zemalja potpisnica,., to je nesto bilo ko osnivanje amrike,. da su sve clanice ravnopravne i da svi odgovaraju briselu al da brisel moze da radi sta hoce i kako,., kako ja kontam taj sporazum to je nsto ko ustav amerike samo sto je njihov ustav napisan kada 1600neke ,.,.,. ono kako sam ja skonto mozes uci u EU al moras nesto dat zauzvrat

a kako vidis slicnost izmedju one gradjevine u mezopotamiji i zgrade vijeca evrope u briselu,.,, ,nemoj se ljutit al slicnost je samo sto su napravljene od materijala iz zemlje,.
sve moguci orao porediti ga sa amerikom sory al nacisti su ga postovali mnogo vise, sjeti se sta je bio cilj sovjeta u ljeto 45,. ne ubit sve njemce vec stic do rajhstaga i unistit orla,. jesul nacisti onda bili masonii

zanima mene drug i pogotovo me zanima sta ce mi bit sa potomcima, jer ovo vrijem kako ide ova netrpeljivost u svijetu ista je ko slika balkana 92,., komplet svijet lici na taj period
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
zanimljivo da ljudi koji razpolazu sa puno novca na svojim vozilima imaju tablice za zadnja tri broja ista sto predstavlja clanstvo masonstva

mozda zvuci smijesno ali to je moja misljenje ne narucuhe se tablice samo tako radi izgleda

jbga sad....hahahah

u mene su M72-A-666 i šta sad ja mason zbog toga.... jbg

vjerujem samo u jednog boga i to allaha...;)
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Semire ja sam temu otvorio u Off topic diskusijama,nakon sto sam pitao jednog od moderatora za odobrenje.Tebi ako su gluposti,ti nemoj citat,ni komentarisat.
Kazes ne zanima te sta ce se desiti,samo da ti ne dozivis.Sta je sa tvojim potomcima?Jel to odgovoran nacin razmisljanja?
Doduse,neko je nekad reko "95% onoga sto kazes nije proizvod tvog razmisljaanja"...

pa da utice neko na mene mozda al onda bi se slago sa tim da su nekoliko ludih arapa oteli avion i zabili se u wtc,., koliko god mrzio te smedje vjerujem da je to bilo iscenirano samo zbog nafte, boksita,bakra, urana, i sta su vec nasli u irak i afganistan, trebo bi vjerovat toj CNN vjesti da je osama muslimanski terorista dzihadist kada je tip njihov operativac,. i zaboga milog kada se danas sa satelita vidi cuje sve kada smo svi pracenji,. i sl oni traze tipa 10 god,. i onda ga ubiju u vili u pakistanu,. sjeti se kako su rusi ubili onog cecena ashadov tako se nesto zove 500kg jakog eksploziva direktno u uho je dobio,.,

ti luminati kako vec imaju tog svog boga kako vec lucifera,., katolici imaju svog, muslimani svog,. hindusi,. protestanti svog boga nesto nadnaravno cemu se klanjaju

a to svijtom, ne vladamo mi sitni ljudi u toj demokracijii svi smo samo potosaci koji za nekolicinu bogatih radimo i skupljamo im neko bogastvo,.danas naj unosniji posao je naci lijek za besmrtnost,. svi ovi bogati zele jos da uzivaju u nesem raduu,. u mracno doba taj srednji vijek crkva je zabranila svo ucenje sjeti se svih naucika koji su ubijeni spaljeni a te vjestice su govorile suprotno pa su se isprzile samo su mogli alihemicari ti naucnici koji su kraljevima i papama obecavali da ce naci lijek za besmrtnost radit,.
sta mislis sto se danas kaze potroacko drustvo i samo taj naziv gura

i da za kennedy-ja to je jedna od najuticajnih americkih porodica nesto ko rokfeler koji se je zakleo da ce ustat iz mrtvih i osvetit americi,a nije bio iluminat il mason ., tako da te necudi sto sto ces naci da imaju kina gradove trgove po njihovom imenu a lincoln otac amerike,.,. marka auta dobila naziv zato sto je osnivac bio fasciniran ocem nacije,., a sta mislis te bijede da se precjednik amerike vozi u fordu,. lincoln je po amerima naj bolje auto


nemoj mislita da ja ne vjerujem u ovo sve il da se zajebavam nee ne drug samo kada malo napustis ovu stvanost i malo se zamislis nk stvari ti budu jasnije al nemozes ti ja nista protiv toga kada nas stiscu rate kredita racuni i sl...



e da hoce kod nas u bih murja doci da iskljuci vodu i sl ovdje direktor toplana na sudu zato sto neplaca centralno grijanje..,.,
 
Jel jos uvijek tvrdis da nema slicnosti?


Za ovaj Lisabpnski dogovor sve si dobro napiso.U sustini,evropski parlament ima egzekucionu moc u odnosu na parlamente pojedinih clanica,ciji stanovnici nnisu glasali ni na kakvom referendumu za takvu odluku!Znaci evropska unija moze da odlucuje sta hoce za nas,bez naseg znanja i pristanka.Zar to nije cilj masonske organizacije,po starobabilonskim prorocanstvima(svi ljudi ce pricati jednim jezikom i zivjet ce u jednom gradu)?
Jos nesto.Igrom slucaja,Mezopotamija,gdje je cvjetala brevna babilonska civilizacija,nalazi se bas na prostoru danasnjeg Iraka.]Znas koja je americka naredba izdata medju prvima kada je pao Bagdad?Da se opljacka muzej.
 
BlackPrince86 je napisao(la):
Aj malo cemo manje o vjeri,ok?
Jos jedna zanimljiva prica,splet slucajnosti,ok,ali svako ne zanemarljiv.
Abraham Lincoln i John F.Kennedy
Abraham Lincoln izabran za kongres 1846.
John F.Kennedy izabran za kongres 1946.
Lincoln izabran za predsjednikaa 1860.
Kennedy izabran za predsjednika 1960.
Prezimena Lincoln i Kennedy sastoje se od 7 slova (po meni banalnost).
Obojica se smatraju velikim borcima za ljudska prava.
Supruge od oba predsjednika su izgubile dijete dok su zivjele u bijeloj kuci.
Oba predsjednika su ubijena pucnjom u glavu.
Oba predsjednika su izgubili zivot u petak.
Sekretarica Lincolna se prezivala Kennedy.
Sekretarica Kennedija se prezivala Lincoln.
Obojica su ubijena od strane juznjaka.
Obojicu predsjednika je naslijedio juznjacki predsjednik.
Imena nasljednika se sastoje od 7 slova,i zvali su se obojica Johnson.
Andrew Johnson,koji je naslijedio Lincolna,rodjen je 1808.
Lyndon Johnson,koji je naslijedio Kennedija,rodjen je 1908.
John Wilkes Booth,ubica Lincolna,rodjen je 1839.
Lee Harvey Oswald,ubica Kenedija,rodjen je 1939.
Obojica ubica je bilo poznato po tome sto su imali dva imena.
Zbroj slova njihovih imena i prezimena je u oba slucaja 15.
Lincoln je ubijen u pozoristu zvanom "Kennedy".
Kennedy je ubijen u autu zvanom "Lincoln".
Wilkes je pobjegao iz pozorista i uhapsen je u jednoj zgradi.
Oswald je pobjegao sa vrha zgrade sa koje je pucao i uhapsen je u jednom kinu (pozoristu).
Wilkes i Oswald su ubijeni obojica prije pocetka sudjenja.
I pazi sad ovo:
7 dana prije smrti,Lincoln je bio na godisnjem u gradu Monroe,u drzavi Maryland.
7 dana prije smrti,Kennedy je bio na godisnjim sa Marilyn Monroe.
Je li moguce da su sve ovo slucajnosti?

Konekcija me zeza pa ne mogu da nadjem link , uglavnom , dosta ovih cinjenica je lazno ;) Ako ti se da , imas google i provjeri ;)

Ovo sto je GolfFanatiCars napisao je gomila neargumentovanih gluposti o kojima ne vrijedi trositi rijeci.

Mene sad zanima , kako to da vi pronalazite simboliku i u masonima/iluminatima i vjeri. To dvoje je nespojivo. I kakvo je misljenje vjernika o ovim teorijama zavjere oko masona i tog nekog novog poretka ?
 
Vernese,ovo je sve istinito,sve dok ne dokazes crno na bijelo ;)
Masoni imaju kult Satane/Lucifera,sto je svakako protiv vjere u jedinog Gopsodara.Medjutim,ljudi koji vjeruju u zavjeru vjeruju da Masoni imaju svoje ljude u Vatikanu,te da ga kontrolisu.
Ja licno sam vjernik,musliman tacnije,ali vjerujem da svi vjerujemo u istog Boga,samo su svete knjige sirom zemaljske kugle na malo razlicite nacine protumacene kroz vjekove.Vjerujem da,kako pise u svim svetim knjigama,vec se bar jednom desilo da se ljudska rasa pokorila Luciferu/Satani/Sejtanu,te da je ljudski nemoral i ne-strahopostovanje prema Bogu (Atlantida?) otislo van svake granice,sto je izazvalo Gospodarev gnev,pa se desio univerzalni potop,i vjerujem da ce se ponovo desiti.
To je oprilike moja vizija vjere i covjecanstva.
 
Član
misljenja sam da je ova priča svijesno postavljena širom svijeta, da bi se ljudi time zamarali, kako bi razmisljali šta li tko od njih misli, kakve rituale prati...

a dragi moji, budite sigurni, da je jedini motiv svega, novac-moć

sve stvari, od marketinga, do samog proizvoda su fokusirane na to da potrošač što više konzumira i kupuje isti proizvod, kako bi te kompanije zaradile što više...

ovo što se danas dešava u svijetu, je samo cijena ovog luksuza kojeg plaćamo....pogledajte kakva je naša bosna "siromašna" drzava... a svi imaju mobitele, komputere, auta i internet pristup, zato što je to tako, zato što je svima pristupačno, mi smo svi u neku ruku postali robovi...

robovi jer zelimo da uzivamo u luksuzu današnjeg doba, i to nisu nikakve zavjere, rituali, masoni, iluminati cionisti i sl.

Danas, drzave djeluju kao kompanije, svaka od drzava nastoji osvojiti dio kompanija ili drzava koje ce imati prosperiteta u buducnosti, zašto ?

Samo radi novca, radi zivotnog standarda i širenja vlastite drzave i moći.

Da ste vi amerika, zar nebiste napali ove zemlje što ih je amerika napala, zar im nebiste i vi oduzeli naftu, drogu, plin, vodu, uran i sve druge resurse i pogodnosti !?

Činjenica da amerika, je snazna sila, i to sada iskoristava, jer gledaju u buducnost pokušavaju napraviti od svoje sile još veću !

Ja sve ovo gledam sa ekonomskog aspekta, i jedino sa takvog mi ima smisla zašto sve ovo rade, nazalost je tako, ali je davno u ekonomiji razriješen sistem da bi jedan pojedinac bio bogatiji drugi mora za to platiti...

i ovako bi mogao u beskonacnost, zato prestajem sada.....ako nekog interesuje, mogu se fokusirati samo ne jedan dio tačno pa pričati o tome, ali zapamtite, da je ovo što oni žele, da se mi zabavimo nečim drugim... a u istinu ništa nam drugo i ne preostaje.
 
Some of the items above are true, such as the year in which Lincoln and Kennedy were each elected President, but this is not so unusual given that Presidential elections are held only every four years, and both started their political careers 100 years apart. Other items twist the truth. Some of the items are simply untrue; there is no record to show that Lincoln had a secretary named Kennedy; Lincoln's secretaries were John Hay and John G. Nicolay.[4] The list has inspired humorous parody, such as an item that says: "Before being killed, Lincoln was in Monroe, Maryland, while Kennedy was in Marilyn Monroe."[4]


Eto to sam nasao na prvom linku kojeg mi je izbacilo. Neko je pronasao nekoliko slucajnosti izmedju njih dvojice i onda odlucio malo da se zabavi i nabacio jos gomilu drugih slucajnosti i to je obislo svijet. Jbg brate , nije valjda da vjerujes u reinkarnaciju ? :D

Inace studiram zivi svijet tako da se oko nekih stvari nikako ne mogu sloziti. Imam sutra ispit pa ga moram spremiti , ako ne zakljucaju temu ukljucicu se u raspravu. Ž :cool:
 
A sta ako vjerujem u reinkarnaciju?
Sta je sa 1 MILJARDOM hinduista koji vjeruju?
Ok,recimo da je ova pricica o predsjednicima malo "napumpana",ja sam je prenio samo zato sto je zvucala zanimljivo.
Sustina ovog threada je druga,ako si cito od pocetka shvatio si...
 
salle i vernese rekoh moje zapazanje ;)

ne mora biti u svakom slucaju ali sam vidio dosta i stranih vozila sa tim a sigurno im to nesto predstavlja ;) nek zavrsi na ovome ;) nebitno j

BlackPrince86 ima svega se tu jos ;) to sto si naveo za predsjednike je tako povezano

u filmu the arrivals - dolasci je objasnjeno kasko su povezani svi predsjednici amerike ;)

i sve sto si naveo imam isti pogled na to kao ti ;)
 
Član
VERNESE IDI UCI ISPIT JE VAZNIJI U PROTIVNOM ZOVEM TI STAROG


slicne jesu al drug ta gradjevina u babilonu je izgradjena nekada 500bc tako kazu poslije velike poplave to pise u bibliji, i mnogi tu gradjevinju porede sa onom sto je aleksandara pedrski zapalio jerje to bio dvorac babilonskog kralja jer je tada bio obicaj sravnit dvorac pokorenog kralja(cek to i danas vazi) a kako je izgledao toranj boga pitaj sada je samo zrnce u pustinji,. a danas sve zgrade slice sve je okruglo jajastoi sl...

to da su mobiteli, auta, kompjuteri luksuz tesko se slazemo,. kako danas sa nekim komunicirat ( progovorit sa nekim iz sa za tuzlu) prije su isla pisma, dimni signali, svijetionici, za prevoz sada imamo auta prije konje, magarce, kamile, kompjutere prije smo imali mozak,.,
danasnja politika se nerazlikuje nista od odnosa od prije 100+ godina svi kraljevi su zeljeli pokorit svoje susjede da bi dosli do njihovih bogastava i sl,. tako da ameriku krivit sto danas ima mogucnost da napadne irak, iran afganistan libiju i sl je normalno kada malo bolje razmislis,., krstasi i muslimani su se od 1000 bc pa do kada ubijali samo sto ste obracaju bogu na drugi nacin,., al sta mislite imal tu nesto dublje kuda je dolazilo bogastvo iz indije azije u evropu i dalje,, gdje je moralo da stane pa da se nastavi trasport,. kuda su isli ti trgovacki putevi,.,.
a hindusi imaju koliko bozanstava ja se mogu sjetit bar deset i od tih deset je tri ko lucifer,sejtan, i ti losi decki, dva su za putnike, jedanje za kisu,., sve se vriti oko te vjere... jesul ti hindusi onda masoni ne oni samo se boje/strah ih tog bozanstva imaju i oni ljude koji su opsjednuti tim bozanstvina koji su losi,.,. al nisu masoni,.,., vec zive bogu iza nogu na himalajima,.,.,
evo primjer sta su ljudi spremi uradit samo da im drugi ljudi ne uzmu to njihovo,., ruski car nikolaj je ubio milion i vise rusa samo da bi ostao na vlasti,., oktobarska revolucija,. on monarhist novi pokret boljesvici,.
sta su evropljani mislim amerikanci uradili od indijanaca,.,
koliko je vasko de gama samo dovukao zlata iz centralne i juzne amerike u spaniju,.
holandska trgovacka mornarica u polineziji(dansnja malezija, inonezija ito) je isla pod zastitom kraljevske mornarice tada su ratovali sa bitanskom krunom i svi ratovi borbe brodova vodili su na tom podrucju,. tada je holandjana u evropi bilo nekih 7-10 milijona britanaca oko 20-30 kako po kome,., uzmi kartu i pogledaj koliko je daleko holandija i otocje,
1 sv rat je izbiokazu sto j onaj upucu vojvoduu sa,.,,.greska,., ko je ikako ratovo i koliko je ko imao u posjedu zemaljske kugle,.,.

da se vratim malo

masoni se nekada vjerovalo da su borci protiv feudalaca kraljeva i svih tih ugnjetivaca naroda medjutim i o njima se promijenilo misljene,. i ispada da su i oni samo ljudi koji zele za sebe sto bolje uslove naci ko i svi mi koji ovo citamo..
 
Član
Dosta zanimljiva tema... ali ima ovdje i dosta laznih stvari koje su navedene.

Kako god ko je citao pravu knjigu.... zna se ko odredjuje kad ce biti smak svijeta i kakav ce se rat prije njega vodit i ko protiv koga...
 

OmO

Član
Vrijeme kada ce nastupiti Sudnji dan zna samo Allah, dzelle sanuhu, i o tome nije obavijestio nikoga, ni od meleka, niti od poslanika, alejhiselam.

Predznaci Sudnjega dana se dijele u dvije vrste: male i velike.

Mali predznaci:
To su predznaci koji se pojavljuju prije Sudnjeg dana na relativno duži vremenski period, i oni su uobičajene prirode, kao sto su uklanjanje (nestanak) nauke, pojava neznanja, rasprostranjeno pijenje alkohola, nadmetanje u gradnji visokih kuća... i tome slično.

Veliki predznaci:

To su veliki događaji koji će se pojaviti pred Kijametski dan, i oni su neuobičajene prirode, kao što su: izlazak Sunca sa zapada, pojavljivanje Dedždžala, dolazak Isa'a, alejhisselam, dolazak Jedžudž i Me'džudž naroda i drugi.

Neki učenjaci su ove predznake, obzirom na njihovo pojavljivanje, podijelili na tri grupe:
1. grupa koja se pojavila i prošla.
2. grupa koja se pojavila i još traje i povećava se.
3. grupa koja se još nije pojavila.
Inače su, ova prva i druga grupa, mali predznaci Sudnjeg dana, a u treću grupu ulaze veliki predznaci kao i neki od malih predznaka.

Ja mislim da ima oko 30 malih predznaka, a mnogi od tih su vec ispunjeni, ali sudnji dan nece nastupiti dok se ne ispune veliki predznaci, od kojih su karakteristični:

1. Pojava Isa alejhiselama (Isusa)
2. Pojava Mesiha Dedžala (Mesija)
3. Izlazak sunca na zapadu

Nadam se da ce se nastaviti pisati o ovoj temi jer je jako zanimljiva..
 
Član
Procita temu od pocetka ima opsirnih i logicnih odgovora kao sto salle rece i ovo je biznis :D

Uvijek se neki dogadjaj mora podudarati sa necim,samo sto je to neko skupio i previse paznje posvetio tome, ima tu i zanimljivih podudaranja koja su djelo vise sile al je vecina prenapuhana, ovo sa brojevima je nidje veze 2+2 + nes pa 11 itd neg narod ce ovo da diejli diskutujuje a neko ce da trlja ruke od profita, a nama meleci da pisu negativna djela sto uopste diskutujemo voliko o praznovjerju :D:lol:

Ne znam s kojeg aspekta ovo posmatrati ak kazes da ne gledamo temu sa vjerskog, sa logicnog sigurno ne moras sa duhovnog ...
 
Član
dosta zanimljivo, mada sto se tice numerike, meni je to ono bas bezveze, mozes ti napraviti nekih milion kombinacija, i da se poklapa, nesto sabereri, kvadriraj, integriraj itd... mozes uvijek izvuci broj koji tebi pase, ili neki datum... mislim mogu i ja sad se zadubiti i sloziti neku pricu, da uvjerim dosta ljudi (citaj neobrazovanih ljudi)... sve u svemu zanimljiva tema, i uvjeren sam u to da svijetom vladaju bratstva, jednom prilkom sam citao na netu o njihovom skupljanju, odnosno okupljanju njihovih poglavra, jbt jace obezbjedjenje nego kad je nato samit...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top