Jel se ovo nekom desilo ? (Policija)

Jel se ovo nekom desilo ? (Policija)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sinoc svratio na OMV (izmedju energo investa i stupa) pumpu da kupim kredit i kako sam stao ugasio auto dok sam sve to zavrsio . . . bla bla uglavnom sjedem u auto i upalim farove (poziciju) i skrenem tamo prva ulica desno prije mosta krenem tamo prema onom interexu i onoj pijaci stal je vec kad me tamo policajac zaustavljaj . . .

Ja prvo nisam ni skontao sto me zaustavlja tj izdvaja iz kolone kad ono nisam svjetla upalio . . . i ja mu fino i kulturno objasnim da sam bio na pumpi i jbg a kako sam okrenuo onaj kolut za farove na rucici upali mi se pozicija i nisam ni skontao da mi ne rade farovi . . . i ja se izvinem i kazem mu da mi se to nikad nije desilo vodim racuna o tome . . . i on me jos legenda pita a vezes li se ti ikad a ja bio svezan . . .

Al djaba i on me zapisa na neki blokic i kaze stice ti kuci na adresu i jbg a stacu vidim nema fajde da se svadjam ili bilo sta drugo tako da sam ostao kulturan do kraj, sto je najgore nije uopste saobracajna policija vec oni ko specijalci jedinica za podrsku u crnim uniformama s kombijem . . .

eto za nepovjerovat i nezz vala ako mi dodje na adresu ta kazna i jos to za pojas ako mi stigne s tim farovima stal vec moracu se zalit . . . ne pada mi napamet da placam nesto sto nisam kriv a i to za svjetla nema smisla , da sam ja sta uradio ni po jada nego zaboravio i kulturno se izvinuo i sve al eto opet . . .

Je*em ti ovu zemlju i ove jadove sto rade u policiji
(cast izuzecima)
 
Član
Kakav je bio blokic? Nece ti odc kazna.

Evo mog slucaja. (prije dva dana mi se ovo dogodilo)

U Mostaru, na starom velezovom stade da uzmem picetu, ispred mene policajac 2-3-4 metra, ja stao on samo gleda nije rekao pomakni se niti ista. Ja pripremio pare i sve uzmem picetu nisam bio 20 sekundi maximalno. Ja sjedam u auto i cim sam sjeo on izađe i diže ruku(nema onog sto se zaustavlja) i ja pomaknem auto do njega i dade mu prometnu i to i on govori kazna 50 maraka. Ja govorim ma bolan jesi li ti lud sta ti je gdje ces mi uzet 50 km nizasto pa nisamvozio 120 kroz selo. Al dzaba i napisa je. Veci bezobrazluk nisam dozivio od policije, jer mozda sam ja i napravio prekrsaj ali gdje je tu neko ljudstvo mogo mi je odmah rec aj produzi a ne samo gledat u mene. za 20 sec 50 maraka al hajd...
Zaustavljali su me par puta isto tako kad krenem i ne upalim odmah svjetla ali samo mi reknu upali svjetla i to je to. Bezobrazul da ti za to uzmu kaznu.
 
Član
Je li bio sam on? Ništa to druže, seljačina neka, i meni se desilo da sam dao žmigavac, i ugasio farove tom prilikom, ostale pozicije, i baš tu bila policija, zaustaviše me, pita jesam li šta pio, rekoh nisam, kaže ugašeni ti farovi, ja pogledah kad stvarno, upalio, hvala i doviđenja.
 
Član
Ma krivo mi je da platim za nesto sto nisam kriv nit uradio . . .ako nista oticu u policiju i trazit da podignem negu tuzbu protiv njega ma bilo sta ako mi stigne kazna i za taj pojas . . . Jeste on ovlasteno lice ali nema pravo to da radi . . . ne nalazi niko pare po putu dosta i ovako sto od svega dajemo pare vladi nego jos i da placam kaznu koju nisam zgrijesio zalosno . . .

koliko odprilike treba vremena da stigne kazna na adresu ?

i koja je kazna za ta svjetla ?

I jel mozda neko od vas pokusao da tuzi policajca jel neko bio u slicnoj situaciji ?
 
ja mislim da u zakonu stoji da su obavezna kratka svjetla i nigdje se ne spominju pozicije,tako da se u ovom slucaju racuna kao da nisi nista upalio :icon_rolleyes:

ako je tako,zali Boze sto si naletio na djubre :icon_mad:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Je li bio sam on? Ništa to druže, seljačina neka, i meni se desilo da sam dao žmigavac, i ugasio farove tom prilikom, ostale pozicije, i baš tu bila policija, zaustaviše me, pita jesam li šta pio, rekoh nisam, kaže ugašeni ti farovi, ja pogledah kad stvarno, upalio, hvala i doviđenja.

ma on je bio sam pored mene a kolega mu peglao nekog covjeka dizo haubu otvorili sve zivo . . . .
 
Član
ja mislim oko 30 km za svijetla. cimera nedavno zaustavili za maglenke kazna 50km al su mu pisali svjetla 30 km
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
ja mislim da u zakonu stoji da su obavezna kratka svjetla i nigdje se ne spominju pozicije,tako da se u ovom slucaju racuna kao da nisi nista upalio :icon_rolleyes:

ako je tako,zali Boze sto si naletio na djubre :icon_mad:

ja mislim da se on buni za to sto mu je pojas pomenuo. nema se sta buniti za svjetla. pozicije se tu uopste ne racunaju. osim da te mogu peglati ako ti ne rade... :D
 
Član
Ako te vec kaznjava ,policajac je duzan da ti ispuni onaj nalog za prekrsaj i da ti da uplatnicu.Na kucnu adresu stize samo ako vec spomenuto odbijes da potpises,tj ne slazes se sa postupkom.I mene su x puta tako trzali,kao zapisali pa da cekam,nikad nije stiglo nista,vec godinama,cak sam sam se malo informisao,i dobio odg to samo zastrase da se vodi vise racuna o svjetlima,pojasevima i sl.
 
Član
to sto si se izvinuo ne mora znaciti da ti ne treba pisati kaznu ako je kakav normalan i ako vidi da si ti normalan progledace ti kroz prste a ne mora, a to sto te zapisao na blokic moze ti doci mada cisto sumnjam ako nisu saobracajci
 
Član
mene jedno 3-4 puta zapisali u blokic. Jednom sam ostavio auto na ulici i otisao pjese, pravo su me iznervirali bili, i tad su me zapisali u blokic, nikad nista nije doslo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top