Izmisljena kazna (ko je lud ??)

Izmisljena kazna (ko je lud ??)

Član
Nocas me zaustavi i hvala bogu posto nemam rozu plasticnu uza se ... imam cipsovu potvrdu na osnovu koje vozam i to smijem samo po kantonu Sarajevo tako mi u cipsu rekose... nedaju da dignem vozacku dok ne platim neku mini kaznicu... tamo kada sam dosao za salter vidio sam svoju vozacku napravljenu zena spremila da mi je preda i nadje mi kaznu kaze neda... uglavnom.. trazio mi levat saobracajnu i vozacku (ja mu dam potvrdu o prijemu zahtjeva za vozacku dozvolu (od cipsa)) i licnu ... kaze " a kako cu ja znati da li vi uopste imate polozen vozacki ispit?? " Mislim nije logicno kako cu predati za vozacku ako nemam polozenog vozackog pitanje mu je apsurd... uglavnom levat napise prekrsajni nalog 100km gdje pise "okrivljeni je upravljao vozilom BEZ POLOZENOG VOZACKOG ISPITA" i jos je satro zvao centralu da provjeri imam li vozacku tamo rekli da nemam :S :S Eh ko je sada tu lud ljudi pomozite molim vas... potpisao sam nalog na licu mjesta i potpisao da zelim sudsko odlucivanje sto je najlogicnije u ovoj situaciji.. POMOC molim vas... sta da radim???
 
sta si se prepao nije ti hiljadu napisao , opusteno odes na sud i poneses dokaze sa datumom i svim i to ce bit ok ako si upravu , bitno je da si potpisao da ides na sud :)
 

IGY

Član
Vidi kako god ti si kriv, po zakonu bez dokumenata ne smijes ni sjediti u upaljenom autu na parkingu, a kamoli sta drugo
To je druga stvar sto nasa raja kaze mozes po kantonu, mozes ti u bijeli svijet ako imas srece da ti ko ne trazi

Kad je zvao da provjeri imas li polozen, logicno da ce oni tamo reci da nemas, jer jos uvijek nisi u bazi podataka, jer nisi podigao vozacku i potpisao da si je poceo koristiti, no za kaznu je pretjerao jer je za ne nosenje dokumenata 40 KM kazna
 

MTR

Član
meni je nedavno u Rajlovcu naplatio 40 KM za cesanje po uhu koje je protumaceno kao pricanje na mobitel , nema rasprave , nit mogu dokazat da nisam nit koji ***** , vidim nema rasprave sa njim , suti , potpisi i guli dalje
 
Administrator
:lol::lol::lol: čuj češanje po uhu:lol::lol:

pokažeš mu mobitel i vidi da nema obavljenog razgovora u tom periodu :) :D


što se tiče ovog gore problema. Kao što Igy napisa kazna jeste pretjerana, jer voziš bez dokumenata. Ja kada sam položio meni su rekli ne možeš sa tim papirom voziti. Neko kaže može, neko ne i opet ti sve to zavisi na kakvog policajca naletiš. Ja se strpio 10-15 dana i onda na cestu.
 
Član
dobre su te kazne, bas extra za ganjanje po sudu. kazna ko kazna nece imat nikakve logike jer kad odes na sud ponesi prekrsajni nalog i ponesi vozacku. na njoj hvala Bogu pise datum izdavanja, posto on nece bit nakon datuma na nalogu ti si po toj osnovi slobodan. Mogao ti je pisat kaznu za nenosenje dokumenata, ali to nije 100km nego 40

Ja sam dobio 40km jer sam umjesto vozacke dao onu medjunarodnu, ajde neka je to,ali mi je bilo smijesno sto policajac koji me zaustavio nije znao sta je to. kad je dobio u ruke kaze iz koje je ovo zemlje:lol::lol:

toliko o nasim policajcima:icon_biggrin:
 
Legend
ma ne brini nista, da ti je pisao kaznu za nenosenje dokumenata morao bi platiti 40km, a ovako ti je pisao da si vozio bez polozenog vozackog, a ti imas i lagano odes na sud i pokazes vozacku, a na vozackoj pise datum kad si polozio i neces morati nista platiti ;)
 
Administrator
MTR je napisao(la):
meni je nedavno u Rajlovcu naplatio 40 KM za cesanje po uhu koje je protumaceno kao pricanje na mobitel , nema rasprave , nit mogu dokazat da nisam nit koji ku*ac , vidim nema rasprave sa njim , suti , potpisi i guli dalje
tvoja greska, ako nisi pricao na mobitel trazis da ti upisu vrijeme i datum i da ces ici na sud i donijeti listing razgovora
 

MTR

Član
nismo je napisao(la):
MTR je napisao(la):
meni je nedavno u Rajlovcu naplatio 40 KM za cesanje po uhu koje je protumaceno kao pricanje na mobitel , nema rasprave , nit mogu dokazat da nisam nit koji ku*ac , vidim nema rasprave sa njim , suti , potpisi i guli dalje
tvoja greska, ako nisi pricao na mobitel trazis da ti upisu vrijeme i datum i da ces ici na sud i donijeti listing razgovora

ma nemam ja kad brate se natezat po sudu s konjima , reko' sam mu evo dabogda ti apoteka menza bila i hajmo dalje
 
Administrator
MTR je napisao(la):
nismo je napisao(la):
MTR je napisao(la):
meni je nedavno u Rajlovcu naplatio 40 KM za cesanje po uhu koje je protumaceno kao pricanje na mobitel , nema rasprave , nit mogu dokazat da nisam nit koji ku*ac , vidim nema rasprave sa njim , suti , potpisi i guli dalje
tvoja greska, ako nisi pricao na mobitel trazis da ti upisu vrijeme i datum i da ces ici na sud i donijeti listing razgovora

ma nemam ja kad brate se natezat po sudu s konjima , reko' sam mu evo dabogda ti apoteka menza bila i hajmo dalje

znam da nemas al nemaju ni oni i njima je peglanje, a pogotovo zbog malih kazni i nesto sto nisu sigurni 100% i sto mozes dokazati
 
Član
ja sam vozio bez vozacke 2 mjeseca zabrana bila. pre izvadio medjunarodnu i nju pokazivao. vozio i sa tim papirom dok sam cekao novu vozacku i niko mi nije pravio problem to valjda na kakvo govno naletis. a 100 j previse idi na sud platices sudske troskove 50km al bar ce ti ukinuti tih 100km
 
Legend
nece morati ni sudske troskove platiti ako se dokaze da nije kriv ;) a u slucaju da je kriv placa i sudske troskove i kaznu
 
Član
to nzn ja sam nedavno za pucanje na javnom mjestu :lol: mogao otici na sud da se nagodim al da platim sudske troskove pa sam zato napisao...
 
isti sam slucaj imao, isto dobio kaznu, otisao na sud i dobio po usima, nabace ti jos nekih gluposti, uglavnom sam umjesto 120KM platio 250KM kazne na sudu, ponistili da mi nije regano auto ali nabili sto nisam imao dokumente, te ovo te ono, te sudske troskove, elem pomasno mi naplatili,,,, ne moze se sa rogatim bosti :D
 
Član
zar se mogu naknadno davati kazne?? po nekoj logici, on ide na sud da spori tu odredjenu kaznu, sto je vrlo lahko kad se uporedi datum na vozackoj i datum na kazni, vidjece se da je covjek vec polozio. mada obzirom kakva nam je drzava, sve je moguce kod nas :D
 
Top