Izgubljena tablica, istekla registracija...

Izgubljena tablica, istekla registracija...

Član
Ima li ko bolje upucen u ovaj problem, ovi moji iz MUP-a u Kaknju nemaju pojma, samo me vozaju vec 2 mjeseca i na kraju nista.
Situacija je sljedeca:
Auto je iz Trebinja prije godinu dana kupio lik iz Sarajeva, napravio ugovor i odjavio auto u Trebinju, a u Sarajevu ga nije prijavio, vozao tako, istekla registracija i prodao ga dalje, i drugi sarajlica ga vozao neregistrovanog i usput izgubio tablicu ili je mozda koristi na drugom autu, uglavnom, ja sam kupio od njega to auto, rece mi on da je lako zavrsiti to sa tablicom, al' ocito nije.
Ima li neko da me uputi gdje da idem, odakle krenuti opet, ili ako ima neko iz Trebinja, jos bolje. Hvala unaprijed!
 
Član
prijavi da su ti ukradene table i trazi nove, napravi se blesav
Opet ide procedura oko prijave izgubljenih tablica. To sam vec uradio, tj, momak koji je zabrljao stvar, ovaj sarajlica koji nije prijavio auto u svom mup-u, mi je rijesio prijavu da je izgubio tablicu dok je upravljao autom pod ugovorom (tako nesto) ovjerenu u mup-u Sarajevo, al' ovi moji mi sad traze prijavu o izgubljenoj tablici ovjerenu u mup-u u Trebinju. Pokusat cu stupit u kontakt sa vlasnikom koji je vec sigurno dobio i kaznu zbog ovih sarajlica sto nisu table vracene tako da ne znam hoce li biti nagodan da mi ovo zavrsi dolje u mup-u. Inace, vise nikad necu kupiti auto od "SARAJEVSKIH TRKACA" zbog vise razloga: tehnicki neispravna auta, uglancana na 17kama, al tocak moze otpast' kad hoce, neregularni papiri, neplacene kazne, uglavnom, uvale i onda ih nestane, kad ti zatreba papir neki od auta, nesto, nidje ih.. itd.

Znaci, ni u Trebinje mi nije problem zapucat' da ovo zavrsim, najvise sam za varijantu da auto registrujem dolje, bilo gdje samo ne u Kaknju, ako ima neko nagodan da mi to uradi, ako misli da moze ovo zavrsiti u svom MUP-u, platicu pa cu poslije na sebe prevesti.

Jos mi na pamet pada da kupim papire od drugog havarisanog auta iste boje i brojeve sasije :D
 
Član
A jaro Nije to samo u sarajevu, svugdje moras dobro provjerit auto, ako je imalo sumnjivo i neda ti se zajebavat, zaobidji....
 
Član
Nađi vlasnika iz Trebinja i sa njim u MUP, pa probaj riješiti stvar u Trebinju. Naravno, ljubazno sve sa svima. Valjda nije taj vlasnik umro ili emigrirao u Ameriku. Sve drugo ti je komplikacija još veća. U principu, taj što ga nije prijavio u Sarajevu bi trebao dobiti kaznu, ali zakon nije definisan pa se pliva u mutnom. Toplo se nadam da nema nekih kazni sa kamera...
 
Top