Iskustva o BMW e46 3.0 d

Iskustva o BMW e46 3.0 d

Član
Sta imate reci o ovom BMWu,mane i prednosti,odrzavanje godisnje,cijena dijelova itd ? Kakav im je motor,da li je slucaj da odu turbine kao u 2.0d ? Koja je razlika izmedju godista prije i poslije facelifta,da li je samo promjenjen izgled ili su se jos neki nedostaci popravili ? Sve sto imate pucajte ;)
 
Član
svaki drugi dan neko otvara temu o motorima u e46ci, samo da si malo koristio search nasao bi sve odgovore koji te zanimaju;)
 
Super Moderator
Pa i kod benzinca i dizela je isti trap
A 3.0d je dobar i izdrzljiv, a turbina kao i na svakom autu moze otici na 100 moze na 400k km. Ne znam jel slucajnost il je kod 3.0d cesce da kad ode turbina, saspe se i svi dijelovi ulete u motor, pa sve pokvari jer ja imam par kolega to im se desilo na 3.0d
 
Član
Druže moj,

Pusti šuplje priče o sasipanju turbina i sranjima ili sta već. Turbina ko turbina je potrošni materijal i ima svoj neki radni vijek koji se može produžiti a i skratiti lošim održavanjem i ne paženjem, crkava ona na svim proizvođačima auta a posebno na VW.

Imaš dvije verije tog motora sa 184 i sa 204 konja, taj sa 204 konja je nekada u 2003 godini startao sa proizvodnjom neznam tačno.

Taj motor mislim da ima klapne na usisu i one su te koje ulete u motor i havarišu motor, ali te klapne ima i 320d FL, samo ih majstor odstrani i problem riješen.

Ako ti potrošnja nije bitna mislim da je taj motor san snova.

Gledaj da uzmeš što očuvaniji primjerak, zapamti koliko para toliko muzike.
 
Super Moderator
elmo je napisao(la):
Druže moj,

Pusti šuplje priče o sasipanju turbina i sranjima ili sta već. Turbina ko turbina je potrošni materijal i ima svoj neki radni vijek koji se može produžiti a i skratiti lošim održavanjem i ne paženjem, crkava ona na svim proizvođačima auta a posebno na VW.

Imaš dvije verije tog motora sa 184 i sa 204 konja, taj sa 204 konja je nekada u 2003 godini startao sa proizvodnjom neznam tačno.

Taj motor mislim da ima klapne na usisu i one su te koje ulete u motor i havarišu motor, ali te klapne ima i 320d FL, samo ih majstor odstrani i problem riješen.

Ako ti potrošnja nije bitna mislim da je taj motor san snova.

Gledaj da uzmeš što očuvaniji primjerak, zapamti koliko para toliko muzike.

Tacno, ali ja sam naveo da ne znam je li slucajnost da je na ovih par primjera se to desilo ili da je kod 3.0d to cesca pojava... turbina ko turbina moze trajati 100k km a moze i vise kao sto sam napisao. Te klapne cesce ostanu zaglavljene nego sto ulete ja mislim
 
Član
ovo su ta mala govanca(klapne) sto naprave stetu od par hiljada na dizel motorima :D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PU3PykUSjH4[/video]
 
Član
Problemi s klapnama su posebno izraženi na 2.0 d motorima, na 3.0 i nisu tako čest problem. Problematična je turbina na starijem 2.0 100 kw motoru. Inače problemi s klapnama su riješeni poslije 2005 godine;)
 
Član
Ove "klapne" su tu kako sam shvatio zbog zadovoljavanja nekih ekoloskih normi, auto radi ok i bez njih. Imaju se naruciti samo ovi spojevi grane bez klapni, nisu ni nesto skupi, to se za sat vremena zamjeni i onda nemas brige. Koji god motor ima te klapne one mogu praviti probleme.

Evo tih dijelova bez klapni...
$T2eC16R,!zcE9s4g3JJwBP-1vSl7G!~~60_12.JPG


Kako neko vec napisa, sto se tice E46 dosta je tema bilo.
O 3.0d motoru se ne zna puno, osim turbine i ovih klapni, ja nisam cuo za neke posebne probleme.
 
Član
http://www.bmwforums.info/general-guides-how-tos/993-bmw-diesel-engine-swirl-flaps-all-you-ever-ever-need-know-about-swirl-flaps.html

pise da 3.0d nema te klapne :icon_question:
 
Član
EdoSP je napisao(la):
http://www.bmwforums.info/general-guides-how-tos/993-bmw-diesel-engine-swirl-flaps-all-you-ever-ever-need-know-about-swirl-flaps.html

pise da 3.0d nema te klapne :icon_question:

procitaj opet... pise da ima...:lol:
 
Top