Iphone problem

Iphone problem

Pozdrav drustvo,

nisam do sad koristio iphone nikako i sad mi je dosao jedan pod ruke ali zakljucan sa firmware 5.16.05 jel ga moguce rijesti ;)
 
Član
Imas dvije mogucnosti, da ti ga otkljuca mreza na koju je zakljucan ili da mu podignes baseband na 6.15 (IPad baseband), i otkljucas sa ultrasn0w...ali gubis GPS.
Ovo je moguce samo ukoliko ti je telefon proizveden do neke 34. sedmice u 2011. (mislim da je tako). Ako je telefon proizveden posle te sedmice onda ni to ne moze, jer se ovim postupkom sprzi BB chip...
 
Telefon je bio na ugovoru i ugovor je istekao 2 godine ali nisu ga pustili neznam jesul trebali :icon_rolleyes: iz Svedske je dosao za ovo znam da se digne na ipad-ov ali nije mi to to radi gps-a
 
Član
Nece ti oni nikad sami otkljucati telefon, moras da posaljes zahtjev prvo...Kazes iz Svedske je, ne znam da li oni uopste i otkljucavaju telefone kojima su istekli ugovori, ali vrijedi pokusati. Ako imas ugovor koji je potpisan sa njima a koji je vec istekao, racun da je kupljen telefon kod njih, i ne znam...sve sto imas od dokumentacije o telefonu, skeniraj pa posalji na mail toj mrezi na kojoj je telefon i kupljen i trazi da ti ga otkljucaju.
 
Član
U EU su obavezni to raditi po zakonu a kod nas bar kako su rekli na radio dobre vibracije pr bh tel i eronet (nije zakonom obavezno ali) oni podnosenjem pismenog zahtjeva provjere da li je proslo tih 12 ili 24 mjeseca te ga onda otkljucaju besplatno naravno i ja imam namjeru e72 vise da obradujem eronet karticom ;) Mislim bar sto se tice iphone - a da ne treba fizicki da se nosi u svedsku nego da to jednostavnije ide....
 
Član
Ma ne treba se nositi telefon njima, to se sve softverski uradi, kad ti jave da su otkljucali, prikacis se na iTunes, dobijes poruku da je otkljucan, uradis update i to je to.
 
Top