Internet kupovina

Internet kupovina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li i vi kupujete putem interneta ?

Ja, licno u zadnje vrijeme nastojim sto vise narucivati putem interneta, odnosno izbjegavam 200% marze koje su prisutne u nasim radnjama, pocev od garderobe, satova itd. itd.

Ovdje cu napisati stranice koje ja koristim:

www.ebay.de - Auto dijelovi(vozim Svabu, ako vozite Talijana kucajte .it, ili ako vozite Francuza-ne daj boze nikom-kucajte .fr itd.)

www.kitbag.com - Odlicna stranica, prodaja fudb. dresova, sorceva, garderobe itd. itd. Bila ogromna rasprodaja, skoro sve otislo. Dostava 7 funti, salju UPS-om, tj. za 2 dana kod vas.

www.cheapsmells.com - Dostava u roku od 7-10 dana, jedna od boljih stranica za kupovinu parfema, trenutno imaju dosta akcijskih cijena.

www.frangrancex.com - Najjeftinija online prodavnica parfema, besplatna dostava. S obzirom da dolaze iz USA dostava traje 10-20 dana, ali stigne:icon_biggrin:

http://www.marksandspencer.com - Prodavnica garderobe M&S

http://www.bookdepository.co.uk/ - Online prodavnica knjiga, veoma povoljno

Napomena: Sve gore navedene stranice provjereno dostavljaju u BiH, sve sto je potrebno je da se registrujete.

To bi bilo to trenutno, cilj ove teme je da razmjenimo iskustva, odnosno linkove, tako svi vi koji kupujete ovim putem ostavljajte linkove, vasa iskustva, na svim poljima, odnosno nebi volio da ogranicimo ovu temu na Auta i auta dijelove.
 
Član
mnogo dobre stranice..bas cu sve prelistat..nego da te pitam..a kako se placa ..jer nikad nisam kupovao a imam u planu..jel se placa pri preuzecu ili karticama..
 
Član
Sto se tice placanja mozes ti direktno sa svojih kartica da placas prodavcu, ali moj ti je savjet da registrujes account na paypal.com i putem te stranice placas.

Progooglaj malo oko toga, nemoj me pogresno shvatiti ali ne zelim da tema ide u tom smjeru - nacinima placanja -
 
Član
jesi li sa svih navedenih stranica do sada narucivao i je li sve bilo ok? :D

ako nisi, onda sa kojih nisi (da ih izostavim)

p.s. ne moras govoriti za e-bay vec za ove ostale posto nisam znao za njih :D
 
Od pomenutih stranica jedino Ebay koristim redovito, nikakvih problema za sada u 99% slučajeva a i za ovih 1% uvijek postoji lijek :) Vrijeme dostave varira od zemlje pošaljioca i njihove službe a dijelom i naše pošte koja redovito obrnutim redosljedom dostavlja stvari sa carine
 
Član
ibizasa je napisao(la):
jesi li sa svih navedenih stranica do sada narucivao i je li sve bilo ok? :D

ako nisi, onda sa kojih nisi (da ih izostavim)

p.s. ne moras govoriti za e-bay vec za ove ostale posto nisam znao za njih :D
Sve stranice gore nabrojane, a i inace, placam putem Paypal-a, tako i da ne dostave robu ima Paypal dispute gdje oni preuzimaju stvari u svoje ruke i vracaju ti novac.
Ove gore stranice kako sam vec napisao su provjerene i nema tu zeze.

:icon_exclaim:
 
bmwscaner je napisao(la):
i kako ide sa ebay?cijena dostave i to ?

Sve se to provjeri sa prodavačem od kojeg kupuješ...nađeš samo nekog ko šalje wolrdwide ili verwelt(zavisi koji gledaš Ebay, američki ili njemački :) ) ako šalje provjeriš piše li koliko košta, ako ne piše cijena a piše da šalje pitaš ga koliko bi bilo slanje a cijena što se tiče sve se može naći dosta povoljno ako se malo bolje potraži al ima i pretjeranih cijena :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top