intercooler na vw 1.9 td

intercooler na vw 1.9 td

Član
Pozdrav svima na forumu.
koliko se dobije na snazi motora kada se ubaci intercooler od dvojke na motor od trojke 1.9 td
.ja sam ubacio i osjetio sam razliku ali me zanima da li bi se moglo na bos pumpi dodati jos goriva ako sada motor dobija hladniji zrak za sagorijevanje da li mu u tom slucaju treba i malkice vise goriva\?
pozz
 
Legend
obavezno malo vise goriva ;)
i nemoj da ti to niko odokativno radi, vec pogledaj u nekom bosch servisu, da se to fino podesi, i imat ces puno bolje performanse nego prije ;)
 
august15 je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu.
koliko se dobije na snazi motora kada se ubaci intercooler od dvojke na motor od trojke 1.9 td
.ja sam ubacio i osjetio sam razliku ali me zanima da li bi se moglo na bos pumpi dodati jos goriva ako sada motor dobija hladniji zrak za sagorijevanje da li mu u tom slucaju treba i malkice vise goriva\?
pozz

reko sam ti kome ces ic da ti to ustima, ako vec nisi zaboravio:icon_question:
 
Član
august15 je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu.
koliko se dobije na snazi motora kada se ubaci intercooler od dvojke na motor od trojke 1.9 td
.ja sam ubacio i osjetio sam razliku ali me zanima da li bi se moglo na bos pumpi dodati jos goriva ako sada motor dobija hladniji zrak za sagorijevanje da li mu u tom slucaju treba i malkice vise goriva\?
pozz

Na intercooleru ne dobijes nikakvu snagu, samo imas bolju stabilizaciju snage ...
 
Član
bilo kako da to nazoves snaga ili stabilizacija snage ali na istoj dionici puta od 500 m za isto vremena moze ici za 10-20 km h vise a vec u trecoj proklizava na suhom asfaltu sa 195.50 r 15 gumama sto do sada nije moglo tj prije ugradnje inercoolera i dorade bosch pumpe sto je i vise nego dobro a i mjenjac mi je ostao od gti-a 82 kw koji je bio prije u njemu
 
Top