insignia

insignia

Član
za poznavaoce navedenog auta radi se o novoj verziji 2015 136ps
na autu su 18, sad za zimu jel moraju 18? neki senzori bla bla na felgama i sl ugl fizički manje od 16 nemogu na ovoj verzija na 170ps nemogu manje od 17, ugl da skratim kaže da moraju ići 18 i zimske....

drugo pitanje automatik na istom motoru jel ima nekih iskustava? a navedeno auto ima i agr sjedišta koja su bolja od onih početnih pa ono vuče al nepoznanica je automatik na opelu :D

i ako neko može da kaže koju o autu ovdje ili na pp čisto radi info, nemam nekog info o novijoj verziji
 
Član
Brate, vozim Insigniu i probao i automatik i manual, i svakakvih i na svakakvim felgama, ali ovakvo čudno pisanje nisam vidio :D

Evo ono što sam pohvatao da odgovorim ili pokušam pomoći.. Ja na trenutnim 20tkama felgama imam senzore pritiska i sve to očitava, kad stavio 17ke ljetne, tj. samo isprobao javlja mi odma da imam problem, jer na ovim felgama nemam senzora niti sta. Mozes to rijesiti u servisu.. Insignia automatik je vrlo dobra, barem koliko sam uspio saznati od vlasnika, iskreno ganjao sam sebi i ja automatik ali mi je ova naletila odlična oprema i malo prešla i očuvana i sve pa sam poletio da je kupim. ali sigurno iduce auto automatik je.. tako da nije baš ni kod opela nepoznanica ta.. Uglavnom gume možeš staviti, automatik je ok.
 
Član
jbt koja politika po pitanju guma, za zimske 18' min 1200 :) btw kako si ti sredio ako si na 20' koje zimi voziš
 
Član
jbt koja politika po pitanju guma, za zimske 18' min 1200 :) btw kako si ti sredio ako si na 20' koje zimi voziš
Ljetne su mi 20tke, Zimske 17ke.. Mislio sam zimske ići sa 18kama, ali mi je to bacanje para, kad neću puno voziti zimi, više ću drugo auto... Evo kako izgledaju pored 20tki ove..
 

Prilozi

  • b038175abd8ddfc48f6318afb2b8d6420c612d7910d3760e14ae04b35a4c84e0.jpg
    b038175abd8ddfc48f6318afb2b8d6420c612d7910d3760e14ae04b35a4c84e0.jpg
    166,1 KB · Pregleda: 50
Član
opelovi automatici nisu nepoznanica, sto se tice guma moze se programirati na 18 da ne pravi probleme
 
Član
Nisam ni sam nešto rječit ali brate mili kako da ti iko pomogne kada ne shvata sta pišeš.
A možeš i 17ke nemaš problema sa senzorima ili sta vec ti misliš samo ideš veći profil guma i sve bude "na isto"
 
Član
Gledajte ja sam dobio informacije od ovlaštenog opel prodavca sledeće:
auto koje mi isporuče sa oem flegama bilo to 18,19,20 na sebi imaju senzore i obzirom da ide zima za koju sedmicu ja sam pitao kako za zimu pa kaže kupiš 18,19,20 zimske gume i to je to.
ako kupim druge felge moram kupiti i nove senzore oko 4 stoje plus gume, fizički najmanje koje mogu su 16' za 140ps i 17' za 170ps modele

sad ja pitam ljude jel ovaj udara neku šuplju ili je ovo tačno i kako su insigina useri to odradili eto.

onda sam pitao obzirom da imaju dobar model na stanju sa dobrom opremom između ostalog full digitalan instrument tabla i agr sjedištaitd itd ali je automatik, obzirom da nemam nekog info-iskustva sa opel autimaticima pitao sam kakv je
eto to je to :D
 
Član
Pajdo meni su u ovlastenem servisu rekli 'ladne face da ne mogu na auto staviti 20 ke (iako dolazi fabricki sa tim felnama) jer audi svaki auto pravi po narudžbi i podešava.
Odnosno da svaki je*eni model je drugaciji (kocnice,vjesanje,diskovi, amortizeri i kalibracija!!!!).
Sta ti kazu u ovlastenem uzmi sa mnooooooooogo sumnje rodjeni b
 
Amidza ima 16 celicne na insignii isti model i kubikaza.Svi su me uvjeravali samo odes na dijagnostiku i ponistis gresku
 
Član
Ovo za Insigniu nije baš da sve može. I kod mene ne može 16ke ići, idu 17ke najmanje i te sam uzeo za zimi. Ovako vozim 20tke ljeti. Ono što svima para jesu ti senzori, to je moguće poništiit da se ne bacaju stotine maraka na to. Kad se vrate ljetne gume koje imate imate opet senzore i ćao :)
 
Top