Ibiza 1.9 tdi 96 kw,kondez na cepu od ulja

Ibiza 1.9 tdi 96 kw,kondez na cepu od ulja

Član
Eh ovako,prije par dan sam gledao jednu ibizu 1.9 tdi 96 kw chipovanu.kad se upali dok je hladna,motor se malo trese,kad se zagrije radi savrseno,ne pusi ni sekunde...ali kad se odvrne cep od ulja ispod se uhvatio malo gusci kondez crnkaste boje,skoro kao totmast.zvao sam jednog majstora,kaze da je to normalno ako auto nije garazirano po ovom vremenu i da se od promjene temperatura to dogadja,nista strasno po njemu.
Sve sam dogovorio s likom,sutra treba da je pazarim,ali opet se bojim za to,da nije aditiv nasuo pa tako baca na cep :icon_question:
Je li se ko od vas susretao sa slicnim problemom ?
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
mene bi vise brinulo to sto se trese, pogledaj dobro injektore , nosace motora i lamelu ;)

Odmah sam posumnjao na nosac motora,mislim da je lamela ok,auto ide nenormalno.bio sam i kod nekog elektricara,radio je diagnostiku,kaze da je sve super i da nema nikakve greske.ali eto cim se malo zagrije prestane se trest :icon_rolleyes:
 
Član
kad je tako hladno auto, upali je i pridji blize auspuhu, vidi da li dim ima ljut miris, ono kao kiselo nesto i znaju malo i oci da peku od tog dima, tad su u pitanju injektori iako na dijagnostici ocitava pravilno ubrizgavanje, a nosace motroa sam ti rekao ona da pregledas nemaju oni veze s tim sto prestane trest kad se malo zagrije
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
kad je tako hladno auto, upali je i pridji blize auspuhu, vidi da li dim ima ljut miris, ono kao kiselo nesto i znaju malo i oci da peku od tog dima, tad su u pitanju injektori iako na dijagnostici ocitava pravilno ubrizgavanje, a nosace motroa sam ti rekao ona da pregledas nemaju oni veze s tim sto prestane trest kad se malo zagrije

Bas cu sutra to provjerit,hvala druze puno ;)
 
Član
Neću da baksuzam, ali može biti i ahtung dihtung :icon_biggrin:

Pada li nivo antifriza?
Kako izgleda šipka ulja kad se tek izvuče?

Ali, može biti i samo kondenzacija vode. Ako se voze kraće ture da se motor ne stigne ugrijati po ovoj zimi, onda voda ne stigne da ispari.
 
Top