Honda Civic ED6

Honda Civic ED6

Član
Evo i mojeg autica, Honda Civic, 4.gen. d15b1. Automobil kupljen od starijeg coveka (prvog vlasnika), prva registracija 31.05.1991, sa pravom kilometrazom od 85500mph, inace model je radjen za kanadsko trziste pa je zato sve u mph, ima dosta masivnija vrata i u njima pojaseve, farovi su malo drugaciji, ima katadioptere, kozna sedista, imao je menjac sa 4 brzine...

Od kada sam ja vlasnik nastavljeno je redovno odrzavanje, ali ima i nekih izmena:

-Za pocetak sam zatamnio auto u BlackGlass-u u Beogradu, napred 60%, nazad 80%, svakome mogu to preporuciti u bilo kojoj meri, jer je leti mnogo prijatnije, ne smeta toliko sunce, i nocu se kroz ove folije vidi extra dok vozim.

- Prebacena muzika iz prethodnog auta koji sam vozio( Daihatsu Charade hatchback, 1.3 16v, 100ks, inace bolest od auta :D ), kenwood 12" woofer, kenwood 4-sistemske elipse, pojacalo isto kenwood, plejer Pioneer deh-4000ub, napred odlicni fabricki zvucnici u vratima.

-Stavljene Ronal felne, 16"


- Montirao izduv fi50, skinut katalizator, stavljen samo srednji protocni i zadnji lonac, dobijen extra zvuk.

- Stavljen filter za vazduh LrxSport, koji sam improvizovano sakrio iza akumulatora.

- Ugradjena centralna brava.

- Uz zezanje od pola dana zamenjena je kontrolna tabla( sada je sve u kmh, imam i obrtaljku :D )

- Stavljen je kraci menjac sa 5 brzina

-Sve ostalo spada u redovan servis, zamenjen zupcasti, svecice, set kvacila, diskovi i plocice, pomenjani silen blokovi, prednji nosac motora, gornje viljuske, lezajevi tockova...

Preko zime sam stavio fabricke tockove 13" i Nove 4 gume Tigar Wintera 175/70/13.

Poslednje sto sam ozbiljnije radio je i cuveni MPFI swap (sa dual point ubrizgavanja na multipoint), perfektno uspesno, auto sada ide sramota, a potrosnja je ostala ista (oko 9l po gradu, 7l na otvorenom):icon_smile:




Slike stare i nove usisne grane ( na staroj se vidi koliko je fabricki suzena i oslabljena):



Evo i jos dve najnovije slike posle pranja auta:


Ostaje mi jos da ga malo spustim i to bi bilo to za sada
 
Samo spustanje i to maksimalno i eto po mom ukusu neke druge felge,14ke ili maks 15ke al neke old school,ovo za mene previse moderno za ovaj auto :) Inace i sam sam vlasnik jedne,a ti si Cucicev drug pretpostavljam,spominjo te je :)

Ako budes trebo kakvih dijelova javi se ;)
 
Član
Spusti i vozi... vidjeti ces kako ce se "preporoditi"...:cool:

erol_brcak je napisao(la):
Samo spustanje i to maksimalno i eto po mom ukusu neke druge felge,14ke ili maks 15ke al neke old school,ovo za mene previse moderno za ovaj auto :) Inace i sam sam vlasnik jedne,a ti si Cucicev drug pretpostavljam,spominjo te je :)

Ako budes trebo kakvih dijelova javi se ;)

Haha.. pricas ko da imas citav vozni park... :)
 
Član
pa dobro honde su inace pravljene iz jednog komada (kalupa) ,jer jelte sve i jedan vozač honde viče da nema dijelova za hondu :icon_confused:
a tvoja drug hondica je ekstra ,samo u pod to
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Samo spustanje i to maksimalno i eto po mom ukusu neke druge felge,14ke ili maks 15ke al neke old school,ovo za mene previse moderno za ovaj auto :) Inace i sam sam vlasnik jedne,a ti si Cucicev drug pretpostavljam,spominjo te je :)

Ako budes trebo kakvih dijelova javi se ;)

muris je napisao(la):
ljep auto samo malo ga zakucati i to je to

Aditas je napisao(la):
Spusti i vozi... vidjeti ces kako ce se "preporoditi"...:cool:




Bokili je napisao(la):
pa dobro honde su inace pravljene iz jednog komada (kalupa) ,jer jelte sve i jedan vozač honde viče da nema dijelova za hondu :icon_confused:
a tvoja drug hondica je ekstra ,samo u pod to

PA ljudi, zato i trazim opruge, tamo u oglasima, bas za njega :) ajde nadjite nesto, neko mora znati gdje ima... :icon_smile:
 
Član
:cool:
Extra autic, svaka cast. Ja bih izlakirao branike u boju auta za pocetak, a ostalo, pretpostavljam kako je za dijelove, tako da ne bih ni da pisem.:cool:
 
Član
http://www.autoprocentar.hr/catalog/product_info.php/opruge-fk-honda-civiccrx-8791-spustanje-3540mm-p-10594
 
Top