Hoce li biti uvoz euro3 auta??

Hoce li biti uvoz euro3 auta??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
a vidite jednu stvar...sad se uvoze auta koja su 2003-e godiste...razlika u cijenu izmedju auta koje je u januaru 2003 proizvedeno i od auta koje je krajem 2002-e proizvedeno je i do 1000€,sto nije malo...ako nista,dobicemo manje-vise ista auta,za manje para...godina gore-dolje,ko da je bitno ;)
drugo je sad sto Bosnjo sanja da uveze golfa dvicu 92 godiste,s dubokim branicima...jos ako ima servo,to je vrh ;)
znaci,bilo kako bilo,isplati se,radi mjesec dana se ustedi puno,a kamoli za auta koja su starija i po 2 godine od ovih koja se izvoze u druge zemlje u evropi...
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Salas je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
elvis_h je napisao(la):
Valjda to ide od 1 decembra ali raja misli da će moći uvoziti sve i svašta e k.rac nema šanse za vozila sa euro 3 motorom će trebati malo više eurića nego što mnogi misle.:smajli41:

pa jes ;)
mislie za 1000€ uves :cool:

Fakat.... ja sam se slucajno zadesio 2-3 puta sa 2-3 lika. Uglavnom je prica kao sad ce zakon i kontaju kako ih u svabiji ceka Golf4 TDI Highline sa euro3 motorom, novim gumama i punim rezervarom za jedno 2000€ . E pa kurko prijatelji :)

Gledo sam ja tesko ipod 3000€ da se uzme golf4 dobar ;)
Ali uvijek moze ispasti nesto

evo sta bi ja trazio sebi :icon_biggrin: :icon_biggrin:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=de&id=127868156&pageNumber=1&tabNumber=2
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bida2wmsq1fc

opet zavisi gdje se u njemackoj uzima..mislim na blizinu

A da li ti ovi Golfovi 3 ispunjavaju Euro 3 normu?
 
Član
dobro smo prosli :D
a sad back to topic: s ovim nasim nikad ne znas,mi smo vec trebali hodat po evropi bez viza,ako se dobro sjecam?sredinom godine je to trebalo bit ukinuto...tako da ce se i ovo razvlacit koju godinu,i tada ce granica bit euro4
 
Ovo se i odugovlaci dugo, koliko se sjecam ima gotov dvije godine kako se prica o tom postavku uvoza na Euro3 normu, red bi bio da i ovo podje funkcionisati vec jednom!
 

MTR

Član
ljudi , dovlacim auta iz vana od vremena kas se splavom preko Save prelazilo u BiH , 100.000.000 zakona se od tada promjenilo , kad je carina bila 30 % , porez 27 % i PPU 10 % , plus akcize koje su se placale na auto preko 60000 DEM od 30 % . Danas je EU regulisala sva davanja preko poreskih uprava kao sto je to kod nas zadnjih par godina 17 % .
Drzavni budjet se puni iz djepova gradjana putem PDV-a i troskova carinjenja ( sto je sad objedinjeno - Carinska uprava je pod UIO ) .
Primjer 1: nas 100 kupi auta u Njemackoj i doveze ih u BiH , platimo Carinu 10 % i PDV 17 % , ukupno carine 100.000 KM i ukupno PDV-a 170.000 KM .
Primjer 2 : sve isto kao gore samo sto smo u ovom slucaju pametniji i uzeli smo u Njemackoj EUR1 obrazac da ne bi placali carinu i drzavi smo dali samo 170.000 KM a carinu u iznosu od 100.000 nismo .
E sad , koja drzava ne bi bila drzava da ne guli svoje stanovnistvo , mislite da i ako se uvede taj novi zakon da nece biti guljenja ? , uvesce oni neki novi kriterij koji ce vam podic cijenu davanja da se nece isplatit dovest bilo sta pa makar bilo i djaba negdje gore u Njemackoj , Italiji , Francuskoj .......

Land of dreams

Pa gore se vec rade auta i kamioni za EURO 6 a da ovdje ide kako ide , nema sanse , drugo nemamo mjernih standarda na samom tehnickom pregledu a kamo li da se zna koje je auto E3 , E4 , ili E5 , ma joj mrsko mi dalje pisat
 
Član
pa u dokumentaciji uz auto pise koji je standard cistoce motora? dovoljan im je spisak samo? ne kazem ja da ce se to uvest,al kod nas 99% da se to nikad nece mjerit,nego ce biti po fabrickim podacima,ako je fabrika rekla da je euro2,noga,nema uvoza,iako si ti mozda dovezao auto s novijim motorom...slicno ko i za tehnicke...kad su uveli slikanje,po prici,skoro niko nece proci tehnicki...neki dan jaran prosao,nema rucne uopste,i zadnji desni tocak ne koci nikako
tako da...ovi nasi nikad nece mjerit,ovo ako se uvede bice po spisku,oznaka motora,koji je standard i to je to
 

MTR

Član
Eveli Turci TUV Njemacki i ............ nastali problemi

haos pocinje od 3,20
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dok99Ak1FSs[/video]
 
Član
Kod nas se taj zakon uvodi od 2004. još nije uveden u zemlje okruženja, tako da ne vjerujem ni da će kod nas
 
MTR je napisao(la):
Eveli Turci TUV Njemacki i ............ nastali problemi

haos pocinje od 3,20
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dok99Ak1FSs[/video]

Bas haos, ali kod nas bi jos veci nastao kada bi ovako isli, bas bi security morao biti kraj svakog ovog ispitivaca... Koliko kod nas kombija ima sto ovako voze neke redovne linije, a da im nesto ne fali, da ne govorim za pojaseve... Rat bi izbio i ebi me ako ne bi bilo strajkova radi toga :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top