HITNO POMOC OKO TURBINE

HITNO POMOC OKO TURBINE

Naime u toku voznje cuo mi se neka eksplozija(kao kad pukne crevo od hladnjaka. POsle toga TURBINA mi se ne pali i crn dim izlazi,treba mi hitna pomoc sad dok ne dobijem majstora u ponedeljak????
 
Član
Vjerovatno ti je spalo crijevo(ili kako se vec zove) sa turbine..
Zna se dogoditi ako šelna popusti da od pritiska spadne i onda se cuje kao da opali iz pistolja:):)
:)
Koje auto je upitanju? Mozda ces moci i sam vratiti..
 
Član
Jesi li u skorije vrijeme radio veliki servis ili nesto slicno?
Kod kolege je na cetvorci spalo to crijevo jer je selna popustila i spala negdje, samo je ponovo nabio to crijevo i stegao "zicom" dok nije kupio šelnu.
Uglavnom nista opasno, mozes i sam pokusati vrati ako ti se da podvlaciti pod auto.. Ja mislim da je negdje kod desnog tocka to crijevo sto spadne ali mozda grijesim.. Ako imas vremena podvuci se pod auto ili jos bolje ako imas kanal pogledaj hoces li moci sam vratiti. Javi ako uspijes napraviti sta..
 
Član
pogledaj da ti nije spalo crijevo sa interkulera to se desilo mom jaranu dok smo mjenjali interkuler pa kad smo testirali opailo je momcki pod haubom kad sta je spalo crijevo nije bilo dobro stegnuto :D
 
Vratio sam crevo ispod turbine od interkulera spalo promenio sam gumicu lepo vratio i opet ga izbija?????
 
Super Moderator
Ma znam sta je. Probaj staviti selnu il kupi tu istu sto imas novu jer se vjerovatno ta istegla. Inace su ''lose''
 
Član
Ne uklopi ti dobro osigurac, ne gurnes ga dovoljno :D da uklopi osigurac, zato ti stalno izbije ga, one osigurace kad uklope dobro i kako treba ne moze izbiti ni 3 bara pritisak, prije ce puknuti intercooler ili cijevo nego on da se isteka :)
 
Digao sam puno kw cipovanjem pa zato nabija bolji pritisak u tubinu i to je uzrok najvjerovatnije,cuo sam da nije lose zamourezujuce sarafe zavrnuti,sta vi mislite?
 
Super Moderator
losi su ti osiguraci i na obicnoj snazi. kad je sve novo nema problema al vremenom to puno oslabi
 
Legend
Nisi ti puno digao nego su ti losi osiguraci kako su rekli, roman ti je vec rekao da na automobilima te generacije, te brze spojke generalno prave probleme, i kod mene se to desavalo i prije i poslije chipa, ja saam presao na alu crijeva, zamjenio sam gotovo sve koje sam mogao zamjenit, jedino sto su ostale brze spojke na intercooleru (ulaz-izlaz), tu sam stavio selne na obje strane i ucvrstio zicom izmedju da se ne mogu razdvajat, zvuci pomalo čunerski, ali Boze moj, na ICu su brze spojnice tako da nisam tu mogao stavit selne, a i plasticni su izlazi i ulaz..
 
Top