HHO, voznja auta na vodu,,,,,

HHO, voznja auta na vodu,,,,,

Član
I mi u HR radimo na projektu HHO. Ja osobno radim na remapiranju ECU-a za potrebe projekta. Trenutno smo u mogucnosti ustedjeti do 80% konvencionalnog fosilnog goriva.

trizex je napisao(la):
Je, ali auto ne moze da "zna" da dobiva jos neko potentno gorivo osim benzina, sto se njega "tice", ECU na 2769 obrtaja, pri toj i toj kolicini usisanog zraka na osnovu mjeraca protoka i toj i toj temperaturi zraka ubacuje toliko i toliko goriva, ...

Postoji nesto sto se radu ECU-a zove "closed loop" i "open loop". Kod "closed loop" nacina rada najbitnija je prva lambda sonda ;)

U svakom slucaju HHO je vrlo interesantna prica i iskreno se nadam da ce to masovno zazivjeti. Prednosti su mnoge, ne treba ih nabrajati i uvjeren sam da bi masovna upotreba HHO generatora u automobilima bila revolucija.
 
heheheh, cim nabavim jedan pa cemo probati, skupljam kintu za ovu investiciju, nadam se da ce biti isplatljiva....;)
 
Član
citius je napisao(la):
I mi u HR radimo na projektu HHO. Ja osobno radim na remapiranju ECU-a za potrebe projekta. Trenutno smo u mogucnosti ustedjeti do 80% konvencionalnog fosilnog goriva.

trizex je napisao(la):
Je, ali auto ne moze da "zna" da dobiva jos neko potentno gorivo osim benzina, sto se njega "tice", ECU na 2769 obrtaja, pri toj i toj kolicini usisanog zraka na osnovu mjeraca protoka i toj i toj temperaturi zraka ubacuje toliko i toliko goriva, ...

Postoji nesto sto se radu ECU-a zove "closed loop" i "open loop". Kod "closed loop" nacina rada najbitnija je prva lambda sonda ;)

U svakom slucaju HHO je vrlo interesantna prica i iskreno se nadam da ce to masovno zazivjeti. Prednosti su mnoge, ne treba ih nabrajati i uvjeren sam da bi masovna upotreba HHO generatora u automobilima bila revolucija.

Znam na sta mislis, kod mene takodjer closed loop "vlada" sve dok ne stisnem full throttle onda prelazi u open mod, nego ono sto sam ja htio naglasiti gore navedenom recenicom je da treba na neki nacin "regulirati" novonastalu smjesu, pa je chvale poslije objasnio da se koristi ta "varalica" da promijeni signal od lambda sonde.....;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
chvale de mi reci koliko otprilike kosta npr da se ubaci sve to na jedan TDI od 110 hp...

od 200€ pa na gore.....
Za forumase sama celija 100e ostalo sami pravite..posude plastika..to je jeftino..Moje ploce su od 316ti stabilizirane Titanijumom.To je bolje od 316L..Dry Cell 11plate na 15A 1,5lpm KOH 10%..Dovoljno do 2000cc
Za tu sicu se ne isplati mucit.Rizikovat..hoce li uspjet..nece li..
 
Član
citius je napisao(la):
I mi u HR radimo na projektu HHO. Ja osobno radim na remapiranju ECU-a za potrebe projekta. Trenutno smo u mogucnosti ustedjeti do 80% konvencionalnog fosilnog goriva.

80% manja potrosnja :icon_eek: Extra, Saxo bi onda manje od skutera trosio :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
80% manja potrosnja :icon_eek: Extra, Saxo bi onda manje od skutera trosio :D

Stari Renault 19 1.4i u voznji na otvorenoj cesti trosi oko 2.3-2.5 lit ES95/100km. Inace je normalna potrosnja tog auta oko 10lit ES95/100km.
 
Član
koji bi trebao biti omjer voda soda bikarbona,ili voda NaOH,...
ako neko zna molio bi ga da i meni oda tajnu:icon_smile:
 
Član
lucky007 je napisao(la):
koji bi trebao biti omjer voda soda bikarbona,ili voda NaOH,...
ako neko zna molio bi ga da i meni oda tajnu:icon_smile:


Bikarbona soda se ni pod razno ne koristi za elektrolizu..proizvodi otrovne gasove.Iskljucivo KOH i Naoh.
Za KOH 10% za Naoh 5% nista vise..Ako bude vise ..bude i vise ampera..a to nije pozeljno..
 
Član
strauss je napisao(la):
lucky007 je napisao(la):
koji bi trebao biti omjer voda soda bikarbona,ili voda NaOH,...
ako neko zna molio bi ga da i meni oda tajnu:icon_smile:


Bikarbona soda se ni pod razno ne koristi za elektrolizu..proizvodi otrovne gasove.Iskljucivo KOH i Naoh.
Za KOH 10% za Naoh 5% nista vise..Ako bude vise ..bude i vise ampera..a to nije pozeljno..

super hvala.
danas nabavio kilu NaOH
pa polako pocinjem sa sastavljanjem
pozdrav
 
Član
Kad sve poslozim i ugradim,da li treba dirati karburator(smanjiti dovod goriva i slicno)ili sve ostaje kao i prije ?
:icon_question:
 
Član
Moze li Chvare da postavi semu analognog EFIE?
Cini mi se da bez njega moj Daewoo '97 ne bi radio valjano sa HHO, tj. trosio bi vise.

Pozdrav
 
Član
Vodik je praskavac i detonativan je,samo cete negdje eksplodirati,osim toga elektroliza zahtjeva vise el energije nego sto je moze proizvesti nastali vodik u motoru,tako kaze znanost.Nevjerujem vam nista :icon_biggrin:
 
Top