HHO, voznja auta na vodu,,,,,

HHO, voznja auta na vodu,,,,,

RE: HHO, laz ili ne????

-Suki- je napisao(la):
joooj kako bi rado plin izbacio van da su mi malo dostupnije te celije....a sad da kemijam nesto,niti imam vremena niti mi se da.....
mogle bi se probati anode i katode razlicitih legura i oblika,ali koliko vidim ovi kompleti po netu nisu skupi,dok bi probao dvije tri stvari dao bi na strugara i legure toliko novaca....nema potrebe izmisljati toplu vodu kad ona postoji...
hmmmmm jako sam zainteresovan....

hehe, a znas sta je dobra fora, moze i sa plinom u kombinaciji raditi, znaci smanjiti potrosnju plina, jer isti klinac, gorivo ili plin (a i sta je drugo),,,

znaci em sto je plin jeftiniji, em mu smanjis potrosnju :icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
Ajd kad se to odradi i kad ubacis javi rezultate i isto tako javi kako si narucio i koliko te izaslo jer sam i ja zainteresovan da eksperimentisem malo s tim. Bas me zanima ova tema i ovo... :D
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

zen3dom je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
joooj kako bi rado plin izbacio van da su mi malo dostupnije te celije....a sad da kemijam nesto,niti imam vremena niti mi se da.....
mogle bi se probati anode i katode razlicitih legura i oblika,ali koliko vidim ovi kompleti po netu nisu skupi,dok bi probao dvije tri stvari dao bi na strugara i legure toliko novaca....nema potrebe izmisljati toplu vodu kad ona postoji...
hmmmmm jako sam zainteresovan....

hehe, a znas sta je dobra fora, moze i sa plinom u kombinaciji raditi, znaci smanjiti potrosnju plina, jer isti klinac, gorivo ili plin (a i sta je drugo),,,

znaci em sto je plin jeftiniji, em mu smanjis potrosnju :icon_biggrin::icon_biggrin:

ne bi ja to mjesao sa plinom,izvini molim te....to kad bi deknulo ne bi isus bog pokopcao ponovo crijeva gdje su bila......
ako to zazivi plin ide van....
 
Član
RE: HHO, laz ili ne????

zen3dom je napisao(la):
ne rece mi kako ide zimi, mrzne li voda????

Sve ovisi kolika je temperatura vani i koliko ima sode u destiliranoj vodi, meni je ledilo kada voda bude istrosena.
 
Član
pa jedan grijac 12 u vodu i jedan superosjetljivi termostat i to sve da se upali kad se upali auto,voda se odledi motorni prostor postane brzo topal i grijac se iskljuci,dok se vozi nece zalediti....
 
Član
veoma zanimljivo odma bi plin izvadio

http://www.youtube.com/watch?v=cCwfUzJbZBg

evo najdenostavnijeg odgovora na sve nasao sam i cjenu uredaja za auto kosta svega max 100$ za ugradnju netreba ni 30 min
http://www.simplewaterfuel.com/?hop=y2008 tu je sve objasnjeno
 
hajd kad se vec bavis ovim, reci mi kakve su statistike, koliko je dobro po motor, kako zimi, da li voda zaledi, koliko se smanjuje potrosnja otprilike, koje celije preporucujes za uzrti, zavisi li od motora ili kako>>>??????
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
hajd kad se vec bavis ovim, reci mi kakve su statistike, koliko je dobro po motor, kako zimi, da li voda zaledi, koliko se smanjuje potrosnja otprilike, koje celije preporucujes za uzrti, zavisi li od motora ili kako>>>??????

Zimi se dodaje Glikol Etilen..Dry Cell iskljucivo..i to sa tri rupe .Motoru HHO ne steti, naprotiv..cisti karbonske naslage,smanjuje temperaturu...ulje bude cisto..Nadam se da ovaj tekst nece biti obrisan kao dosadasnji..ili znanje nije pozeljno na teritoriji BIH.Ako je forum lokalnog tipa..napisite, da se ne registruju oni koji su nepozeljni..pozz.
 
Administrator
@chvale: ne radi se o tome sto ti mislis da su clanovi nepozeljni... ovdje su svi dobro dosli...
vec je potrebno da se predstavis u novim clanovima i onda da postas... takva su pravila...
pozdrav i ostani aktivan

bek tu topik ;)
 
Član
Ne znam ko ti je obrisao post, beze je ovakve konstruktivne postove brisati. Samo sto ti rece pioneer_09, predstavi se u clanovima, i onda mozes pisati.

Mozda ti je zbog toga i obrisan post, jer se i ostali znaju brisati, ak se clan nije predstavio.
 
Član
Ustvari koliko sam ja upoznat vodik (h) iz vode gori... a kisik pospješuje gorenje...


HHO je ustvari H2O ako se ne varam, s tim što se uz određeni proces dva atoma vodika odvajaju od kisika i vodik postane jako zapaljiv, uz kisik dobijaš ekstra kombinaciju... :lol:
 
fakat nije fer pobrisaste covjeku post, trebalo mu je napomenuti za predstavljanje.....

ne rece momak ima li kakve veze sam motor, da li su celije hajd da kazemo univerzalne ili u odnosu na snagu motora se bira......
Koliko struje trose i isplate li se na krace relacije, ili se prednost samo vidi na otvorenom putu????
 
Član
negdje sam našao da zavisi od kubikaže motora kolika će biti čelija, recimo nije ista za 2.0l motor i 3.0l motor, jasno je da 3.0l trazi više zraka, goriva, tako da treba i više HHO gasa
 
Član
Sandro je napisao(la):
negdje sam našao da zavisi od kubikaže motora kolika će biti čelija, recimo nije ista za 2.0l motor i 3.0l motor, jasno je da 3.0l trazi više zraka, goriva, tako da treba i više HHO gasa

Nisam znao pravila, sorry..Ja sam Chvale iz H.Novog..Na ovaj forum sam se registrovao iskljucivo iz dobre namjere.Da ljudima pomognem, ako se ukaze prilika i da naucim nesto..






Do 2000cc koristim Dry Cell sa 11 plate radim ih sa tri rupe sto je mnogo bitno zbog stabilne amperaze.Za 3000cc radim Celije sa 21 plate takodje sa tri rupe.Poenta kod svih celija je da sa sto manje ampera ili vati, postignete sto vise gasa.Faradejev klirens je 130w za litar gasa.





velicina celije nije presudna, bitna je konstrukcija.




Prica je kompleksna.Treba da se zna koje vozilo je u pitanju.Ima li lambda sondu..ako je diesel ima li samo protokomjer ili i protokomjer i L.sondu.Za vozila do 2001 godine mislim na vozila koja imaju kompjuter treba analogni EFIE.Za novija treba digitalni EFIE..Kada se sve upari kako treba, stvar radi provjereno.Cuva motor,smanjuje potrosnju,Auto mnogo bolje ide..itd..da ne govorim o ekologiji..dima nema ..:123: ;)

zen_3dom je napisao(la):
fakat nije fer pobrisaste covjeku post, trebalo mu je napomenuti za predstavljanje.....



Celije imaju elasticnu pricu.recimo Dry Cell sa 11 plate moze napajati auto od 1000cc a moze i od 2ooocc ..necu moci sve odjednom da objasnim..postepeno cemo..ima puno detalja da se kaze..evo primjera..radim celiju od 11 plate sa rupama od 8,5mm u pitanju su tri rupe vertikalno poredjane.Taj sistem sa 10% Koh-a proizvodi 1,5lpm gasa..ta ista celija sa rupama od 9,5mm proizvodi 2lpm..gasa..takodje na 10% Koh-a..Kazem vazno je da se zna otprilike za koje auto je celija.sve je stvar kompromisa stelovanja.Kataliticki optimum za KOH je 28% ali..ako bi taj omjer primjenili, ta celija bi proizvodila mnogo gasa ali bilo bi problema sa grijanjem habanjem elektroda itd..vazan je kompromis, da se to nasteli kako treba da radi stabilno..i na duzi rok..Kazem ima mnogo detalja..stvar je prosta ali..ne bas tako ..



















Sledeca stvar koja dolazi je PWM to je pulsni prekidac koji samim pulsiranjem podspjesuje elektrolizu..na njemu imate potenciometar..pa se proizvodnja gasa moze stelovati..ako ste na leru dugo, okrenete potenciometar i proizvodnja gasa se smanjuje itd.PWM sluzi da sa manje struje postignete veci ucinak u radu..na odredjenoj hercazi..
 
Član
Ako neko zeli sam da napravi Dry Cell..mogu mu pomoci, sve sto znam ..rado cu podijeliti sa svima..pozz.[/b]
 
Top