H4 Bi-xenon, iskustva, savjeti, pomoc.....

H4 Bi-xenon, iskustva, savjeti, pomoc.....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav drustvo, nije me bilo dugo....Imam Golf 2, malo sam ga sredio i sad planiram ubaciti H4 bixenon svjetla(5500-6000 K)...Vec imam postavljene kristalne(providne) farove sa kojima su i obicna svjetla bolja....E sad, interesuju me iskustva sa tim bixenon kit-om za H4....Jer to je ona sijalica koja ima samo jednu zenon nit i ima onaj odsjaj koji se pomice i tako regulise kratko/dugo....Interesuju me vasa iskustva sa takvim sijalicama, kakva je vidljivost na kratkim i dugim! Znaci u pitanju je H4 bixenon sa jednom niti i odsjajom koji se pomjera

O ovome sam pricao!!! :icon_smile:
h4_dual_hylow_anim.gif
 
Član
Prijatelju moj, isto ti ga dode ili taj princim ili onaj drugi, on dobro svijetli i jedan i drugi, tak da nemas frke koji god uzmes...
 
jos kad bi malo prelistao foruma naisao bi na milion pitanja ovog tipa i milion odgovora.....

he he, vidi drug, sa xenonima je vidljivost i vise nego bolja, uzmi xenone sa manje K, recimo 4300K bih preporucio, ja sad imam 6000K i zadovoljan sam sve dok nije mokar asfalt, kada je mokar donji si, bolje su halogenke nego ti xenoni, barem meni.
E sad, bixenon je jos i bolji naravno, a koliko ces koristit dugo pitanje je, jer je i samo kratko vise nego dovoljno.

To sto imas kristalne farove je jos jedan +, ali bi ti jos veci bio kada bi nasao projektorske lece, tada bi imao efekat za 10, jer ipak taj far ce da rasipa oko 40% svijetlosti koju bi sa lecem mogao usmejriti sebi na cestu i dobiti jos bolji efekat. Nadam se da je od pomoci koliko toliko, ostalo sto se xenona tice tu nema neke mudrologije, koristi po propisima i sijalice mogu izgurati i do 3g, malo potrazi pomocu google pravilno koristenje xenona....
Tipa, nije ih preporucljivo paliti - gasiti u kratkom vremenskom intervalu, npr odes do prodavnice po cigare i nazad, progooglaj malo, naci ces bruku toga, ja sam citao da liku traju i do 7g sijalice, sto je za ne povjerovati....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top