Gume ljetne MATADOR Hectorra 3 ? Iskustva?

Gume ljetne MATADOR Hectorra 3 ? Iskustva?

Član
Interesuju me nove ljetne gume marke Matador Hectorra 3,koliko sam cuo,to je Češka marka cijih 50% dionica drzi Continental..
Ima li neko iskustva s istim..?

Hvala
 
Član
Ma zadovoljice normalne potrebe.. Sportiva je provjereno dobra za te pare, sad kakva je ova performance ne znam... Koja dimenzija te zanima?
 
Član
Semperit speed grip 2
Barum bravuris 3hm
Ili hankook k125
Sta preporucujete sve su novije gume
 
Super Moderator
Semperit speed grip 2
Barum bravuris 3hm
Ili hankook k125
Sta preporucujete sve su novije gume

k125 je ventus prime, vjerovtno dobra guma, ali ne tako dobra kao evo modeli hankooka. bravuris 3 je tip gume kao hankook-ov evo, vjerovatno malo losiji, ali je vjerovatno bolji od k125 jer je to drugacija skupina guma. bravuris 3 je UHP guma dok je ventus prime nesto kao sport touring
semperit speed grip je zimska guma
 
BHT Ovisnik
hectora 2 mi je smece,kupovao nove,prve godine i nekako,druge smece zivo. Ova 3 nezz. Dok mi je barum 3 dobar bio
 
Član
trebam gume dimenzija 2X 265/35/18 i 2X 235/40/18 . Jedna Michelin 265... je 400KM dok je ova Matador 170KM..
Neznam,cuo sam da je to respektabilna Cehoslovacka marka koje postoji preko 100 godina,koju je od 2007 kupio Continental..sad neznam. Nisu joj lose ocjene a cijena je predobra..mogu sve uzeti za 640KM..
jel bolje te nove ili neke izgorene ili izlizane manje više dot 2012 ili 13 Goodyear il sl..neznam..
 
Član
trebam gume dimenzija 2X 265/35/18 i 2X 235/40/18 . Jedna Michelin 265... je 400KM dok je ova Matador 170KM..
Neznam,cuo sam da je to respektabilna Cehoslovacka marka koje postoji preko 100 godina,koju je od 2007 kupio Continental..sad neznam. Nisu joj lose ocjene a cijena je predobra..mogu sve uzeti za 640KM..
jel bolje te nove ili neke izgorene ili izlizane manje više dot 2012 ili 13 Goodyear il sl..neznam..
nije mi to bilo nikad jasno, dati tolike pare za vozilo i onda stediti na gumama... Nije isto dati 600KM za gume, a auto vrijedi 5000, 10000 i 20000 KM. :)
 
Član
Ma nije problem toliko novac,prvo auto koje vozim nevrijedi ni 15000...niti sam siguran da cu ga vozati jos 5 god..kad ga prodajes nikoga neinteresuje koliko si ulozio nazalost.. Ali to nebitno.. Samo mislim da je danas reklama cudo. Goodyear,Michelin,Continental,Dunlop itd jesu dobre marke i poznate ali i zbog velikog uloga u marketing... Škoda je najstarije auto na svijetu ali nisu znali..pa je Mercedes preuzeo to. Ali da neulazimo u to.. Znam da su Altenzo,Nankang,Minerva sve Kina...i dobre dok su nove..ali ove Matador su interesantne,nekada ih je pravila Istocna Njemacka i vozao se citav komunizam na njima :) i dan danas se voze dosta po Evropi i svijetu koliko sam mogao izguglati.. stara fabrika preko 100 god..I Barum je Ceska guma... Kontam sad su ipak dio Continentala pa imaju i malo bolji marketing..samo me interesuje jel neko imao iskustva,cak se isplate kupiti pa baciti za godinu s obzirom na omjer cijena sa gigantima.. mislim da nisu lose ali eto volio bih cuti iskustva.. :)
 
Član
Neki dan na autopraoni gledam Audi A8 (3-4 godine star), gume na njemu Sunny na 18kama krom felgama....


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Član
matador se ovdje kod nas nudi u ovlaštenim kao najjeftinja opcija od guma koje nude, dok recimo osale kine nisam vidio u servisima, mislim da su ok za te pare i još ako se baci računica da se može kupiti 2 seta za neke brendirane onda nema tu dileme za ljude koji gaze puno, ili se nema keša.
viđao sam i na džipovima, mašinama preko 200ks kod radnih ljudi koji gaze puno km u firmama, tako da ja lično mislim da su ok.

to je moje zapažanje ja lično nisam imao taj niži rang guma.
ja bi volio da neko kaže nešto konkretnije pa da promijenim ovo gore mišljenje :)
 
Član
Imam ih ja. Nisam nesto puno presao pa ne mogu reci ali zasad su extra. Tihe i drže dobro. Mada prije sam imao i hectorru 2 i bio sam zadovoljan. Sve je izgleda do stila vožnje vozaca...
 
Član
MINERVA su isto dobre vec druga godina na autu koje ima preko 300 ks dok su Hifly pocele brujat nakon 2000 km
 
Član
Ma nije problem toliko novac,prvo auto koje vozim nevrijedi ni 15000...niti sam siguran da cu ga vozati jos 5 god..kad ga prodajes nikoga neinteresuje koliko si ulozio nazalost.. Ali to nebitno.. Samo mislim da je danas reklama cudo. Goodyear,Michelin,Continental,Dunlop itd jesu dobre marke i poznate ali i zbog velikog uloga u marketing... Škoda je najstarije auto na svijetu ali nisu znali..pa je Mercedes preuzeo to. Ali da neulazimo u to.. Znam da su Altenzo,Nankang,Minerva sve Kina...i dobre dok su nove..ali ove Matador su interesantne,nekada ih je pravila Istocna Njemacka i vozao se citav komunizam na njima :) i dan danas se voze dosta po Evropi i svijetu koliko sam mogao izguglati.. stara fabrika preko 100 god..I Barum je Ceska guma... Kontam sad su ipak dio Continentala pa imaju i malo bolji marketing..samo me interesuje jel neko imao iskustva,cak se isplate kupiti pa baciti za godinu s obzirom na omjer cijena sa gigantima.. mislim da nisu lose ali eto volio bih cuti iskustva.. :)
Nije niko reko da su lose, niti ja to mislim. Neko ce rec da valja, neko ce rec da ne valja, ima faktora milion, od samog auta, da li je ono ispravno uopste? Druga stvar kako neko vozi, hajvanu koji predje granicu ne moze ni najbolja guma pomoc, a ima i ona kakvi su nam putevi, gledo sam kako sportsko auto sa novim michelin pro cup 2 gumam ima poteskoca sa zaustavljanjem...
 
Član
k125 je ventus prime, vjerovtno dobra guma, ali ne tako dobra kao evo modeli hankooka. bravuris 3 je tip gume kao hankook-ov evo, vjerovatno malo losiji, ali je vjerovatno bolji od k125 jer je to drugacija skupina guma. bravuris 3 je UHP guma dok je ventus prime nesto kao sport touring
semperit speed grip je zimska guma
Ma sad vidim da sam pogresno napisao mislio sam na semperit speed life 2
Sad gledam ovaj dunlop jel tko kupovaao od ovog amera.
http://www.olx.ba/artikal/21119407/205-55-16-dunlop-sportmaxx-rt-205-55-r16-akcija/
 
Top