GTI 16v Digifant??

GTI 16v Digifant??

Član
Imam par pitanja pa ako mi možete pomoći bio bih zahvalan. Auto pali, ide, ne gasi se, ne grije se, sve 5. Eh sad, kad je hladan i na najmanji dodir gasa on reaguje i čini mi se da je to to. Kad se zagrije na nizim obrtajima kao da prekida, nema više onaj odziv na gas osim kad sam gas do poda, onda podivlja. Znači dam gas, on se kao malo nećka tu tu tu i kad ode visoko onda fuuuuuuuu. To me nervira jer ga je onda tesko voziti normalno, smeta u voznji. Maloprije sam otvorio da vidim filter zraka kad tamo nema ga nikako, odem kupim nov, ali ista stvar.
 
Član
Najcesci kvar na digifant sistemu je protokomjer,i u 90% slucajeva sa tim simptomima je protokomjer.. dok ima jos i dosta dijelova koji mogu da uticu(knock senzor,plavi davac,dizne,regulator pritiska,pumpa,zna i lose nastelovano paljenje da zeza)
 
Član
Najcesci kvar na digifant sistemu je protokomjer,i u 90% slucajeva sa tim simptomima je protokomjer.. dok ima jos i dosta dijelova koji mogu da uticu(knock senzor,plavi davac,dizne,regulator pritiska,pumpa,zna i lose nastelovano paljenje da zeza)
Ja tom motoru ništa ne znam, bio je jedan kabal u prekidu i rijesen je, gledao razvodnu kapu i dobra je, suha, nije oksidirala. E sad da li može zajebavati cijev od filtera do usisne, one mi gume nisu u najboljem stanju. Ali mi opet nije jasno da ujutro savršeno radi.
 
Član
Druze !!! ISTO tako i moj Pezo 206 1.4hdi kad je hladan , to mu se desi kad krene ili uz brdo... isto da se zagusi i krene , i samo ga procepi i kuca ga u crveno sa obrtajima...
 
Član
Druze !!! ISTO tako i moj Pezo 206 1.4hdi kad je hladan , to mu se desi kad krene ili uz brdo... isto da se zagusi i krene , i samo ga procepi i kuca ga u crveno sa obrtajima...
Meni se ne dašava tad, nego uvijek kad je zagrijan, viče on ali uz sitne prekide i onda podivlja. Kako sam stavio zračni filter slabije vuče izgleda, ne kuca kao bez njega.
 
Član
I zna li neko zašto mi sat laže, manje pokazuje. Obrtomjer isto laže, uvijek na 3, 3500 samo što dirnem gas, čujem po motoru da laže?
 
Član
promjeni cijev od filtera do usisne,ako imalo vuce fals zraka na njooj nece raditi fino..
jel kod tebe 16v motor i digifant spakovan na njega?
 
Član
Maa to cim pakujes nemozes spakovat kako treba da radi ja sam kontao to pakovat al odustao bas iz tog razloga sto uvjek nesto bi zezalo jer nemoze to radit swe bas kako treba i ic ako nie swe org..dok to rjesis nadavat ces se para bolje u startu izbaci i ubaci nekog abf i miran znam po sebi nabaacao sam se para u 1.8 16v masu i opet uvjek nesto zeza i tocno to nekad prekine ono kao da ga zagusi i onda ocepi tu moze svasta bit al najprije od pumpe benzina kreni ona moze prekinut

vw team ljubuski
 
Sve se moze spakovati da radi,samo nemozes od dijelova starih 30g ocekivat da rade savrseno...za neke stvari se mora "odrijesit kesa" :)
 
Član
Na to sam dzine i mislio..
Nesto sto je izrabljeno prebacit ovamo i ocekivat nesto nemozes..al eto ljudi probaju jbga

vw team ljubuski
 
Član
Da, 16v K-glava bio pa napakovan. Izgleda da je paljenje, momak prije mene nešto poremetio, a radio je savršeno.
 
Top