graficka - preporuka

graficka - preporuka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
haso je napisao(la):
soova je napisao(la):
haso je napisao(la):
soova je napisao(la):
Ta ti je graficka ekstra za te pare radi na 348 bitnoj sabirnici, eh sad koje ti je trenutno napajanje

napojna: bestex atx 300, znaci 300W

Morat ces nazalost novu napojnu... ta nema sanse da moze pokrenuti :icon_sad:

koju care, jeli samo razlika u W?
Meni se pokazala odlicna Fortron, uzmes od recimo nekih 450 wati i miran si
 
Član
mara- je napisao(la):
Ja bih za napojnu preporučio CoolerMaster, ali tu nema priče bez 200 maraka.

Puno para... 150 km ti je 500 wati... moze puno jeftinije izaci s fortron napojnom od nekih 400-450 wati a predobra napojna... Al sta god samo da ne uzima ono MS sranje :D
 
Član
ja bih uzeo novi komp koji će doći sa jačom napojnom i jačom grafom... jednostavo ovako ti se ne isplati mijenjati, dok promjeniš napojnu otići će ti oko 120-150KM dok kupiš novu jer ne preporučujem da kupuješ napojnu polovnu, dok kupiš polovnu grafičku i to je nekih 100-150KM dakle bez 250KM ne možeš proći a ostane ti slab procesor... ovako prodaj to sve uzmi koliko možeš za taj komp i onda kupiš za nekih 500KM polovan računar sa odličnim procesorom i ostalim komponentama, opet je do tebe ;)
javi mi ako se odlučiš na ovu opciju, mogu se raspitati kod nekih ljudi...
 
Član
evo sad gledam u genelecu ATX FRONTIER, PSU-450W 23KM :D.....kad bi ova mogla.....:icon_smile:
 
Član
haso je napisao(la):
evo sad gledam u genelecu ATX FRONTIER, PSU-450W 23KM :D.....kad bi ova mogla.....:icon_smile:

Ja sam imao MSI od 550 wati koja je bila strasno smece... Fortron od 450 wati se pokazala kao mnoogo bolja opcija... nije sve u watima ima dosta i do proizvodjaca... ja bi igrao na sigurno i uzeo kako treba jer ne valja se igrati puno s napajanjem, a u kranjem slucaju i ta bi trebala moci podrzvatai ovu graficku sasvim dovoljno
 
Član
soova je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ja bih za napojnu preporučio CoolerMaster, ali tu nema priče bez 200 maraka.

Puno para... 150 km ti je 500 wati... moze puno jeftinije izaci s fortron napojnom od nekih 400-450 wati a predobra napojna... Al sta god samo da ne uzima ono MS sranje :D

Uopšte nije puno s obzirom na 5 godina garancije, em što imaju preko 85% efikasnosti, em što je modularna, pa vrhusko hlađenje.

haso je napisao(la):
evo sad gledam u genelecu ATX FRONTIER, PSU-450W 23KM :D.....kad bi ova mogla.....:icon_smile:

Problem je što možeš požaliti kada za 23 marke spališ ostale komponente. Ovo je najčešća greška kod kupovine računara, napucaju se sve komponente i onda se kupi jeftina napojna koja sve može uništiti.
 
Član
Slazem se u svemu sto si reko za napojnu, pogotovo to oko mogucnosti sjebavanja ostatka kompjutera ;)
 
Član
e kralju, ja sam igro GTA IV sa AMD dual core 4000+ 2 gige rama i 8600 Grafickom, skinesh sebi patch za Shadow tj sjene i stavis ih na medium i sigurno ces moci igrati, ja neznam sta vi podrazumijevate pod normalnim igranjem al ja znam da meni nije kocilo ni sekunde ;) i Bitno je da je pc u dobrom stanju, znaci nema virusa ne koci i slicno ;) ako sta zatreba javii se i na PP ;)
 
Član
VV-Driver je napisao(la):
e kralju, ja sam igro GTA IV sa AMD dual core 4000+ 2 gige rama i 8600 Grafickom, skinesh sebi patch za Shadow tj sjene i stavis ih na medium i sigurno ces moci igrati, ja neznam sta vi podrazumijevate pod normalnim igranjem al ja znam da meni nije kocilo ni sekunde ;) i Bitno je da je pc u dobrom stanju, znaci nema virusa ne koci i slicno ;) ako sta zatreba javii se i na PP ;)

e to me je zanimalo;)
a ako bi kupio nvidiu 8800 ili 9800 jednu od ove dvije, svejedno mi treba jaca napojna?

http://www.pik.ba/artikal/2119746/napojna-jedinica-thermaltake-550w/

moze li ova napojna gurati Nvidia GeForce 8800 GTX 384 bit, trebalo bi valjda da moze:icon_question:
 
Član
meni negdje na sredini izmedju minimum i recommended a lap je ove konfig

Intel Core i5-2410M 2,30GHz (Turbo 2,90GHz), Display LED: 15,6", RAM: 8192MB DDR3, HDD: 640GB (5400rpm), VGA: AMD Radeon HD 6450M 1024MB s technologijom HyperMemory, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, WLAN: 802.11b/g/n, BlueTooth 3.0 +HS, Web-Cam, HDMI, Card Reader, 1xeSATA, 2xUSB 2.0, 1xUSB 3.0
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top