golf vs seat

golf vs seat

jos smo u dilemi koje auto kupiti
sad u imamo u ponudi seat toledo malo jeftiniji od golf 4 a imaju bolju opremu ...
sad me zanima kaku su se pokazali od 2000 do 2003 godista seat toledo?
kazu da su to vw motori
da li odgovaraju dijelovi od vw na tog seata?
da li se i oni sad mogu svugdje servisirati,mislim kod ovih privatnika ?
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/1777376/seat-toledo-1-9-tdi/
ja ti ne trazio boljeg;)
kilometri su orignalni,auto je odrzavano,u extra stanju,nije udaran,bar dok je kod trenutnog vlasnika,5-6 godina mozda
ide fino,radi fino,prostora ko i u golfu otprilike,nije nesto prostran nazad...vw motor,mozes ga odrzavat u vw servisu
 
Član
auto nije nikad zakacio prikolicu,bar dok je u Bosni;)
dosao takav, i ostala na njemu,sto,nemam pojma
da je vratio na 190.000,vjerovatno bi bilo vise interesovanja? ovako bar znas na cemu si,pri kupovini;)
uglavnom,auto je od jarana,tvrdim da je u dobrom stanju,ne dimi,ne zeza....
dobronamjeran savjet,nek ode pogledat ;)
 
Član
Ja dok sam imao Golfa 5 bas sam poredio Golfa vs Seata,isto su godiste bili,opreme malo vise u Seata bilo.
Po nekom mom misljenju Seat je pokusaj da se napravi jeftiniji VW otprilike pribliznog kvaliteta.Medjutim ja nimalo nisam bio odusevljen Seatom,tako da nisam ga uzimao u razmatranje sad kad sam uzimao novo auto,a mogao sam uzeti kojeg sam htio.

Jedino svidja mi se onaj Seat Leon 2003 ,mozda neki 1.8T 20V...ostalo ne bih bas
 
Član
ja ne bih pogledao golfa pored seata iskreno receno,,, svidjeli su mi se malo je reci
udobniji su to je sigurno

bas mi danas drug govori, koji je imao toleda,pa golfa IV karavana pa sada skodu,
kaze volio ih se vratiti na seata vise nego ista, udobniji je za klasu
 
ArminM je napisao(la):
ja ne bih pogledao golfa pored seata iskreno receno,,, svidjeli su mi se malo je reci
udobniji su to je sigurno

bas mi danas drug govori, koji je imao toleda,pa golfa IV karavana pa sada skodu,
kaze volio ih se vratiti na seata vise nego ista, udobniji je za klasu

hvala svima na pomoci...naravno udobnost je dosta bitna jer ce stari putovati stalno dubrovnik-tuzla...
 
Član
u seatu je vw motor i mozes ga naravno servisirati u vw servisu ,ali je udobni seat moj tata ima golfa 4 a ja leona i leon je udobni iako je spusteni od golfa, golf je izdrzljivi sigurno ali je vise kruci! a vidim kao sto kaze technogeek kaze nije nijedan udoban ? sta je za to bolje a jeftinije? a necemo sad to ovde komentarisati covjek je pitao izmedju seata toleda i golfa.
 
nesobrzi je napisao(la):
u seatu je vw motor i mozes ga naravno servisirati u vw servisu ,ali je udobni seat moj tata ima golfa 4 a ja leona i leon je udobni iako je spusteni od golfa, golf je izdrzljivi sigurno ali je vise kruci! a vidim kao sto kaze technogeek kaze nije nijedan udoban ? sta je za to bolje a jeftinije? a necemo sad to ovde komentarisati covjek je pitao izmedju seata toleda i golfa.

bas tako...ja sam pitao za ta dva auta....ja znam da mozes kupiti audi ili mercedes udobniji od golfa ali njihov servis je mnogo skuplji a i auto je skuplje to godiste....ova dva auta (seat ,golf) su standardni i skoro svako ko ima normalan posao moze ga sebi kupiti....
 
Član
Druze Seat Toledo obavezno trapovi i motor su identični Golfu 4 samo sto se karoserije i udobnosti tice puno bolji. Bar meni.
 
Član
Taj seat je audi "za siromasne", ima kompletnu tehnologiju konkretno prve generacije audija A3 ali zavrsna izrada je na nizem nivou, npr u unutrasnjosti su koristeni visoko habajuci materijali pa se pored opciono koznih sedista moze steci utisak da je rec o nekom privrednom vozilu. Subjektivno, Seata i Skodu ne bih uzimao u razmatrabnje pored Audija i VW-a,rec je o istoj grupaciji ali prva dva brenda nemaju poseban renome i korporacija ih sa razlogom drzi u nizoj klasi.

A ti si vec odlucio, tako da nema sta dalje pisati.
 
Član
deez je napisao(la):
Taj seat je audi "za siromasne", ima kompletnu tehnologiju konkretno prve generacije audija A3 ali zavrsna izrada je na nizem nivou, npr u unutrasnjosti su koristeni visoko habajuci materijali pa se pored opciono koznih sedista moze steci utisak da je rec o nekom privrednom vozilu. Subjektivno, Seata i Skodu ne bih uzimao u razmatrabnje pored Audija i VW-a,rec je o istoj grupaciji ali prva dva brenda nemaju poseban renome i korporacija ih sa razlogom drzi u nizoj klasi.

A ti si vec odlucio, tako da nema sta dalje pisati.

nema sta druze ti si isti kao i moj prijatelj samo nek se zove audi,a ako je audi a3 udobni od seata leona ja cu svog zapaliti eto uzecemo i onu verziju 8P,ja bi radie uzelo seata ili skodu za dobrom opremom nego audija a3 da nema nikakve opreme,ali pojedincima je bitno samo naziv auta,a jos cu reci svoje misljenje vw audi seat skoda imaju iste motore i dijela xxx,ali nijedan nece izdrazati sto ce vw, i samo da prokomentarisem ovo sto si napisao sto se puno haba u unutrasnjosti! nerazumijem sta se to tako haba u seatu a nehaba u audiju i golfu ? imam i golfa i seata golf se vise ohabo iznutra nego seat da nepicam rucke za otvaranje vrata i ono oko radiona,ali ode tema u off pa necemo se prepirati. poz
 
ja dajem glas za Seat Toledo, ljepsi mi je od Golfa, mozda malo udobniji, veci gepek...

nemoj slusat ove sto govore koje je auto udobno a koje je smece, ako hoces udobnost kupi Renault ili Citroen a ostala auta su sva ista, ja sam vozio Golf 4, Astru g, Vectru b, Fiat Stillo... nema neke razlike u udobnosti nek prica ko sta hoce a najvise me iznenadila Astra G koju svi hvale da je udobnija od Golfa 4, nju sam vozio na relaciji Srebrenik-Gradiska i nazad, tvrda ko kamen :icon_mad:
 
Član
Moja preporuka Seat definitivno, ja sam bio lud za golfom sva sreca pa kupih ovo auto, trap jeste istsi ali se karoserija ne moze porediti, auto je udobnije dosta od golfa, jos je kod mene Top Sport verzija koja je malo kruca od obicnog seata ali i dalje daleko ispred golfa. I još ovo '' zavrsna izrada na nizem nivou'' :lol::lol::lol: šuplja priča auto je u potpunosti Audi A3 mada ja nikada nebih uzeo audi A3 pored ovoga auta ako ništa ljepši je 100 puta.
 
Član
svaka prepirka tipa ljepse je i udobnije je POTPUNO subjektivna tako da nema svrhe polemisati... uzmi sta je u boljem stanju i sta se TEBI svidja... ja sam imao 4ku 7 godina sasvim ok auto... pusti price sve ti je to u 5 deka ;)
 
Top