GOLF VELIKI PROBLEM, potreban savjet

GOLF VELIKI PROBLEM, potreban savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi treba mi savjet hitno!
Radi se o golfu 3 97 god. Naime, stalno sam pratio da ne dođe do ovog, dizao na kanal, oči mi ispale gledajući, međutim ova zima teška kakva je bila, uzima danak.
Jutros se zavučem pod auto, kad imam šta vidjeti, počela mi korozija hvatati na lijevom pragu, iza praga i na obrvi lijevog blatobrana.
E sad, znam da im je to mana, zato mi treba hitan savjet dok je ovo još u početnoj fazi, šta uraditi, kome otići, kako to najbolje spriječiti, jer stvarno mi se ne prodaje,a znam da ovo ako odmah ne sredim, ode sve u tri lijepe...
Svi savjeti su dobro došli :icon_rolleyes:
 

MTR

Član
standardna boljka auta iz 90" , rubovi slabo zasticeni od napada hrdje , odes kod limara da ti pogleda sta treba uradit i gotovo
 
Član
MTR je napisao(la):
standardna boljka auta iz 90" , rubovi slabo zasticeni od napada hrdje , odes kod limara da ti pogleda sta treba uradit i gotovo

ma znam otići ću svakako, ali da mi ne kaže treba ovo sjeći, variti, ovo, ono, ili da mi ne sfušeri, zato sam pitao, ima li neko da je to radio, šta se tu u stvari može uraditi najefikasnije?
 
Član
Zamijeniti sa novom limarijom i doobro zaštiti i ofarbati kod dooobrog majstora...i to je to;)
 
Član
Korozija na vasem autu ako je tek u pocetnoj fazi onda samo zbrusiti i premazati antirostom da antirost pojede i preostali dio korozije koji je ostao u dubini lima onda ide fina obrada gitovanje izravnavanje sa gitom kad se sve lijepo pripremi onda se prespricaju ti djelovi sa sprickitom koji dodatno stiti od korozoje onda kad se osusi pere se vodobrusnim papirom i vodom utrljava se po tom djelu da dobijes glatku povrsinu koja je spremna za lakiranje a ako je korozija dubinska pocela da jede lim onda u svakom slucaju treba isjecati i variti te djelove jer ako ti to pregituje sfuseri onda nista nisi napravio a lijepo je te lukove iznutra zastutiti sa kobitom ili drugom zastitio ili najbolje vaksom sa spricom ona natjera u svaki cosak tu zastitu akad vec to radis onda i pragove iznutra sa spricom poprskati da i njih zastitis pragovi imaju rupu na zadnjom blatobranu pa kroz nju naprskati ali ipak ti treba fahman za ovo pa vidi nekog ko ti je povijerljiv za to lijep pozdrav
 
Član
Eh ovako, situacija je slijedeća:
Otišao majstoru, koji je pregledao i mogu reći da me odmah utješio, jer je bolje nego što sam ja mislio. Zbrusio, naprskao antirostom, danas ide zaštita (plastobit) i to bi trebalo biti to. Za one koje zanima biće otprilike oko stoje cifra, znači ništa strašno, sreća pa sam na vrijeme provalio.
Hvala svima na savjetima, nadam se da će ovo pomoći još nekom vozaču trojke.
Pozdrav :)
 
Član
Eh ovako, završeno je, ja sam zadovoljan, pa vidjećemo.
Međutim previdio mi je jednu obrvu ( zadnju ). Znači radi se o ivici koja je savijena unutra, uhvatila je malo hrđa. Treba mi savjet jer ja hoću da to odradim zato što je tek u početnoj fazi i nije strašno. Kad ošmirglam i skinem hrđu sve do lima, čim onda da zaštitim prije nego nanesem bazu? Neka raja mi savjetuje špric-kit, međutim ne u spreju,nego da kupim kg, što mi se stvarno ne isplati jer mi ne treba toliko?
Ako neko ima savjet, bio bih mu zahvalan... ;)
 
Član
najbolji ti je savjet da otjeras majstoru,jer ga ti neces dobro zastiti,neke stvari jednostavno ne mozes uraditi sam a da valja.

Treba obrusiti kompletan rub,jer i ispod farbe i izolacije ima hrdje,po mogucnosti nanijeti wirth-ov odstranjivac hrdje,pa onda zastiti 2K temeljnom,pa preko toga navuci dift masu,iznutra baciti zastitu.;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top